Jiřina Kavková (Kurzy.cz)
Osobní finance  |  11.02.2016 14:21:30REKLAMA

Čeští zaměstnavatelé podporují studijní ambice svých pracovníků

Celých 65 % českých zaměstnavatelů považuje investici do MBA studia za efektivně vynaloženou. 3/4 z nich navíc tvrdí, že napomáhá lepšímu uplatnění na trhu práce. Vzdělání svých zaměstnanců však vnímají nejen jako klíčové pro jejich vlastní rozvoj, ale i pro celkovou prosperitu firmy. Různé vzdělávací programy a kurzy se proto čím dál častěji objevují v nabídce firemních benefitů a ani finanční příspěvky na studium nejsou výjimkou.

Téměř 1/3 českých zaměstnavatelů je rozhodnuta investovat do studia MBA svých zaměstnanců, přičemž zhruba dalších 10 % to již dokonce učinilo. Z průzkumu dále vyplynulo, že by dotazovaní zaměstnavatelé a manažeři ve vedoucích funkcích nejčastěji investovali do vzdělání podřízeného částku v rozmezí 30 001 až 70 000 korun. Méně než 30 000 korun by do svých pracovníků vložilo 23 %, naopak větší obnos je ochotno zaplatit téměř 40 % dotázaných (70 001 až 100 000 korun tvoří 20 % a 100 001 až 150 000 korun 19 %).

Průzkum ukázal, že každý pátý zaměstnavatel je ochoten uhradit náklady na MBA studium v plné výši. Více než polovina by svým zaměstnancům pokryla 50 až 79 % nákladů souvisejících se studiem MBA. To jsou velmi pozitivní výsledky. Ukazují, že vzdělání svých pracovníků vnímají jako opravdu dobrou a prospěšnou cestu ke zvýšení konkurenceschopnosti celé firmy,“ říká ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Zájem v posledních letech roste zejména o online studium. Vzdělání se díky němu stává dostupným pro stále více lidí bez ohledu na místo bydliště. Výukové materiály jsou přístupné 24 hodin denně a dávají možnost přizpůsobit si studijní plán svým individuálním potřebám a vlastnímu tempu. Je tedy vhodné i pro zaměstnané, časově vytížené či handicapované osoby.

Tento nastupující online trend průzkum renomované agentury IPSOS rovněž potvrzuje. Celých 48 % dotázaných potenciálních uchazečů by dalo přednost online formě studia před prezenční. 52 % z nich ji zároveň označuje jako plnohodnotný typ vzdělání a pozitivně vnímá její přednosti. Za největší výhodu e-learningu považují zmíněnou časovou flexibilitu (70 % respondentů) či pohodlí související se studiem z domova (50 %).

„Hledala jsem institut, který by umožňoval studium na dálku v podobě e-learningového programu, což při mém pracovním vytížení byla ta nejlepší forma, jak dosáhnout nejenom studijních výsledků, ale také dojít k určitému obohacení v oblastech, které jsem dosud znala jen v intuitivní podobě. Nikdy předtím jsem jako lékař neměla možnost studovat marketing, management - vše co potřebuji k výkonu svého povolání a kde jsem dosud neměla dostatek znalostí a vědomostí,“ uvádí absolventka MUDr. Hana Cabrnochová, MBA - praktická dětská lékařka, předsedkyně Odborné společnosti ČLS JEP a provozovatelka zdravotnického zařízení.

Absolventi MBA oboru Management zdravotnictví na CEMI

Poslední zprávy z rubriky Osobní finance:

Po 14:35  Licence na výrobu elektřiny: jak postupovat v konkrétních situacích ERÚ (Energetický regulační úřad)
Po 14:28  Kurzovní lístek ČNB na pondělí 20.05.2024 Redakce (Kurzy.cz)
Po 12:45  Desatero pro změnu dodavatele ERÚ (Energetický regulační úřad)


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688