Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Okénko BIG EXPERT  |  30.04.2024 17:29:49

Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF - 1. díl

 

Kam investovat? Jakou strategii zvolit? Sám nebo využít služeb odborníků? To jsou otázky, které mohu potvrdit, že si klade stále více investorů a najít na ně odpověď není úplně jednoduché. Z vlastní zkušenosti vím, že informací není nikdy dost. Rozhodl jsem se vám přinést v následujících příspěvcích komentáře, názory vybraných zástupců investičních společností, poradců, zprostředkovatelů. Jednoduše odborníků, kteří mají dostatek zkušeností, přehledu, praxe a rádi se podělí o své názory na finanční poradenství napříč světem financí, financováním bydlení, pojištěním rizik nebo spořením na důchod a investováním.

 

V rámci našeho fondu kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. spolupracujeme se všemi typy společností a příspěvky jejich zástupců budeme postupně zveřejňovat v příspěvcích. Hodně nám jejich profesionalita pomáhá při komunikaci s investory, jak zvyšovat povědomí o fondu, developerských projektech, edukovat klienty o tomto typu investic, poskytovat dlouhodobý servis a podílejí se na prodeji nemovitostí fondu a spoluvytváří nový domov pro naše klienty. Myslíme si, že jejich role je v celém procesu investování nezastupitelná. Posuďte sami při čtení jejich odpovědí. 

 

Myslíte si, že už inflace naučila konzervativní Čechy investovat?

Domnívám se, že vysoká inflace zvýšila tlak na domácnosti, aby hledaly nové možnosti, jak uchovat hodnotu vlastních úspor. Pro konzervativního investora v posledních letech poskytovaly bezrizikové finanční produkty velmi zajímavé zhodnocení. Díky tomu nebyli investoři úplně nuceni k tomu, aby využívali klasické investice. Takže z mého pohledu dosud jen malá část konzervativního spektra investorů přešla k investování. 

 

Měl by investor využívat služeb profesionálních poradců a společností nebo investovat po vlastní ose?

Toto je složitá otázka a je třeba hodnotit případ od případu. V první řadě je potřeba říct, že si musíme vážit toho, že máme možnost svobodné volby. Pokud má investor znalosti a zkušenosti, tak si investici může vyřešit sám. Většina ale na tyto věci nemá čas a má jiné sféry zájmu. V takovém případě je lepší se obrátit na odborníka. Za mě jen můžu dodat, že pokud si budoucí investor zvolí OK KLIENT, neudělá chybu.

 

S jakým typem investora/klienta se nejčastěji setkáváte? (má jasno o strategii nebo očekává rady a tipy, stačí základní info nebo požaduje detailní informace, apod…)

U nás v OK KLIENT máme široké spektrum investorů. Máme takové, kteří přesně vědí, co požadují od investic, ale máme i takové, kteří jsou v této oblasti úplní nováčci a za pomoci našich vázaných zástupců dělají své první „investiční krůčky“

 

Kdo patří k vašim typickým investorům a jaká je nejčastější výše jejich investic do fondu?

Odpověď se nedá unifikovat, jelikož v OK KLIENT máme silné zastoupení retailových investorů, kteří investují pravidelně vyšší jednotky tisíc měsíčně, ale na druhou stranu díky tomu, že patříme do silného uskupení OK HOLDING, staráme se také o finance velkých společností, kde se objemy pohybují v milionech korun.

 

Řeší vaši klienti diverzifikaci své investice?

Určitě ano. Doby kdy klient odcházel s produktem jako například Active Invest, jsou pryč. Dnes mají klienti možnost investovat v podstatě do každé oblasti. Hlavně co se týká akciových podílových fondů, je výběr značný a naši klienti toho velmi rádi využívají.

 

Co připravujete pro letošní rok pro klienty/investory nového?

Na tento rok připravujeme různé IT novinky, kterými klientovi zjednodušíme náhled na jeho investice v OK KLIENT. Víc ale prozrazovat nebudu. Naši klienti se to dozvědí v pravý čas a věřím, že změny se jim budou líbit.

 

 

Ing. Marko Petko

Produktový manažér investic společnosti OK KLIENT

 

 

 

_________________________________________________________________________________________ 

Disclaimer: Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 – Nusle. Další důležité informace pro investory na: https:www.avantfunds.cz

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku


 

 

 

 

 

Lukáš Hrma

Obchodní ředitel a člen dozorčí rady a investičního výboru fondu ČSNF SICAV, a.s.

Od roku 2019 působí ve skupině ČSNF Group a.s.. Aktuálně zodpovídá za správu investičních produktů fondu kvalifikovaných investorů (FKI) ČSNF SICAV, a.s. a za dluhopisový program tohoto fondu, jejich nastavení a umístění v rámci kapitálového trhu. Má na starosti komunikaci s institucionálními partnery, obchodními a distribučními sítěmi v rámci celého trhu a prezentaci aktivit skupiny na konferencích, kongresech a odborných akcích s tématikou investic a investování nejen do nemovitostí. Podílí se na založení Asociace Fondů kvalifikovaných investorů (AFKI), která má za úkol edukovat a budovat větší povědomí mezi odbornou i neodbornou veřejností o investování v rámci FKI.


ČSNF SICAV, a.s.

Investiční a nemovitostní fond kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. má od svého založení v roce 2017 jednoduchou filozofii se zaměřením na development. Burzovně obchodovatelný fond investuje tam, kde to dává smysl. Diverzifikuje své portfolio do menších projektů, jimiž zajišťuje stabilní chod společnosti, a také do větších, kde řeší celou urbanistickou koncepci lokality. Tato strategie fondu přináší investorům konzistentní výnos v jakékoli době.

Fond se zaměřuje na výstavbu rezidenčních nemovitostí – bytových a rodinných domů u developerských projektů jako jsou např. Rezidence U mlýna v Královicích, Rezidence Kolovraty nebo Královský statek na Karlštejně či Resort Slapy.

Více na https://csnf.cz/.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko BIG EXPERT:

Út 18:20  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Po 15:05  Francouzské trhy se hroutí. Bojí se, že se ve Francii odehraje něco jako Brexit… Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)
14.06.2024  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
11.06.2024  Inflace brzdí. Otevírá prostor k malému snížení úrokových sazeb Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)

Přečtěte si také:

Út 18:20Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
14.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
10.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 8. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
05.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 7. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
29.05.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 6. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688