Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Okénko BIG EXPERT  |  16.05.2024 18:07:05

Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 4. díl

Kam investovat? Jaká strategie přinese odpovídající zhodnocení? Sám nebo využít služeb odborníků? To jsou otázky, které z vlastní praxe vím, že si klade stále více investorů. Najít na ně odpověď není v této dynamické době jednoduché. Informací není nikdy dost. Zveřejňujeme další díl seriálu ČSNF, kde nám své zkušenosti popsal zástupce společnosti FairLife.

 

 

Myslíte si, že už inflace naučila konzervativní Čechy investovat?

Nemyslím si, že by inflace naučila občany České republiky investovat, ale rozhodně věřím tomu, že je donutila nad tím minimálně přemýšlet, což je pozitivní trend.

 

Měl by investor využívat služeb profesionálních poradců a společností nebo investovat po vlastní ose?

Jsem přesvědčený, že pro většinu investorů je lepší využít služeb odborníka, který se zabývá tím, jak správně a efektivně investovat. Rozumím tomu, že určitá část lidí, něco kolem 10–15 %, se snaží na trhu investičních příležitostí zorientovat sami. Avšak na základě získaných dat se ukazuje, že přidaná hodnota poradce je významná.

 

S jakým typem investora/klienta se nejčastěji setkáváte? (má jasno o strategii nebo očekává rady a tipy, stačí základní info nebo požaduje detailní informace, apod…)

Nejběžnější typ investora, se kterým se setkávám, je ten, který si přeje odkládat peníze, ať už pravidelně nebo jednorázově, a současně potřebuje vědět, že o jeho finanční prostředky je dobře postaráno. Takový typ klienta vkládá svou důvěru do poradce, který pro něj investici zprostředkovává. Investor věří, že poradce jeho finance sleduje a s klientem případně jakékoliv nastalé situace konzultuje

 

Kdo patří k vašim typickým investorům a jaká je nejčastější výše jejich investic do fondu?

K typickým investorům, se kterými se setkávám a pracuji s nimi, jsou investoři, kteří ukládají minimálně jeden milion korun. Nejčastější se výše jejich investic pohybuje v průměru kolem třech až pěti milionů korun, které pravidelně s klienty rozkládáme do různých typů investic, a to především do fondů kvalifikovaných investorů.

 

Řeší vaši klienti diverzifikaci své investice?

Ano, z velké většiny klienti řeší diverzifikaci, rozkládání rizika. Při zprostředkování investic vždy usiluji o jejich rozložení, a to jak sektorově, typově, tak i z hlediska strategie do několika fondů kvalifikovaných investorů. Z mé strany je rozložení rizika do více fondů vždy zásadním tématem schůzky s klientem.

 

Co připravujete pro letošní rok pro klienty/investory nového?

Připravujeme další možnosti fondů kvalifikovaných investorů a investice tak, aby všechny splňovaly pravidla bezpečnosti a přiměřeného výnosu. Současně chystáme i systém, jak více začlenit klienta do celého procesu, aby měl možnost potkávat se se zakladateli jednotlivých fondů. Klienti pak lépe rozumí případným rizikům a zároveň jde o možnost, jak poznat a využít další nadstandardní příležitosti, které jsou nabízeny některými fondy. Investoři se mohou přímo podílet na určitém typu podnikání, a to nejen formou vstupu do fondu jako investor, ale i dalším způsobem dosahovat vyšších výnosů.


 

Ing. Aleš Seifert

Ředitel FairLife s.r.o., ve spolupráci s BrokerTrust, a.s.

 

 

 

_________________________________________________________________________________________ 

 

Disclaimer: Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 – Nusle. Další důležité informace pro investory na: https:www.avantfunds.cz

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku

 

Lukáš Hrma

Obchodní ředitel a člen dozorčí rady a investičního výboru fondu ČSNF SICAV, a.s.

Od roku 2019 působí ve skupině ČSNF Group a.s.. Aktuálně zodpovídá za správu investičních produktů fondu kvalifikovaných investorů (FKI) ČSNF SICAV, a.s. a za dluhopisový program tohoto fondu, jejich nastavení a umístění v rámci kapitálového trhu. Má na starosti komunikaci s institucionálními partnery, obchodními a distribučními sítěmi v rámci celého trhu a prezentaci aktivit skupiny na konferencích, kongresech a odborných akcích s tématikou investic a investování nejen do nemovitostí. Podílí se na založení Asociace Fondů kvalifikovaných investorů (AFKI), která má za úkol edukovat a budovat větší povědomí mezi odbornou i neodbornou veřejností o investování v rámci FKI.


ČSNF SICAV, a.s.

Investiční a nemovitostní fond kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. má od svého založení v roce 2017 jednoduchou filozofii se zaměřením na development. Burzovně obchodovatelný fond investuje tam, kde to dává smysl. Diverzifikuje své portfolio do menších projektů, jimiž zajišťuje stabilní chod společnosti, a také do větších, kde řeší celou urbanistickou koncepci lokality. Tato strategie fondu přináší investorům konzistentní výnos v jakékoli době.

Fond se zaměřuje na výstavbu rezidenčních nemovitostí – bytových a rodinných domů u developerských projektů jako jsou např. Rezidence U mlýna v Královicích, Rezidence Kolovraty nebo Královský statek na Karlštejně či Resort Slapy.

Více na https://csnf.cz/.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko BIG EXPERT:

Út 18:20  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Po 15:05  Francouzské trhy se hroutí. Bojí se, že se ve Francii odehraje něco jako Brexit… Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)
14.06.2024  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
11.06.2024  Inflace brzdí. Otevírá prostor k malému snížení úrokových sazeb Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)

Přečtěte si také:

Út 18:20Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
14.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
10.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 8. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
05.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 7. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
29.05.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 6. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688