Česká republika podpořila Science Camp v Basře
Česká republika podpořila Science Camp v Basře
15.10.2023 / 15:25 | Aktualizováno: 15.10.2023 / 15:52
Česká republika poskytla finanční prostředky sdružení Science Camp v Basře. Jejich projekt propaguje myšlenku recyklace plastů mezi mládeží v Iráku a zvyšuje povědomí o nových technologiích. V tomto případě byly z českých prostředků hrazeny náklady na strojní součástky, dopravu, montáž a osobní náklady. Celkem Česká republika poskytla sdružení Science Camp v Basře přibližně 500 000 Kč (cca 20 000 USD). Financování bylo poskytováno v rámci tzv. "malých lokálních projektů".
O projektu
Projekt "Precious Plastic Iraq" (vzácné plasty v Iráku) vymyslel pan Nawres Arif - zakladatel a generální ředitel Science Campu. Vize recyklace plastů se zrodila v malé dílně na ulici Rudaini ve čtvrti Hakimyah v irácké Basře. Všichni členové projektu jsou Iráčané, všechny stroje byly smontovány lokálně. Projekt cílí na malé děti a učí je důležitosti recyklace pro záchranu planety. "Plast je jedním z nejtrvanlivějších materiálů na planetě. Nerozkládá se a zůstane tu stovky let. Přesto jej používáme k výrobě těch nejlevnějších, jednorázových produktů. A přestože vydrží věčně, využíváme jej mnohdy jen na pár minut - neuvěřitelné plýtvání potenciálem. Plast považujeme za cenný materiál a nejsme jediní." Projekt je malým krůčkem k většímu cíli a většímu snu. Znečištění zabíjí naši planetu, jednou z forem její záchrany je recyklace.
Logo z drahocenného plastu
Kontakty:
- Science Camp - Vědecký tábor, Organizace pro rozvoj mládeže
- Nawres Arif Abdulwahid Naser, zakladatel/generální ředitel
- 00964 780 190 1756
- nawres102@yahoo.com
- https://www.fablabs.io/labs/sciencecamptheiraqimakerspace
- https://www.facebook.com/Iraqimakerspace/
Logo Science Campu
O českém systému financování SSP
Projekty malého rozsahu (SSP) jsou jedním z nástrojů Rozvojové spolupráce ČR. Cílem SSP je pomáhat místním komunitám v jejich rozvoji, v souladu s prioritami dané země. SSP by měly přinášet nejen rozvojovou pomoc, ale měly by také přispět ke zviditelnění České republiky. Podporovány jsou různé projekty, například projekty, které podporují rozvoj místních komunit, zlepšují lékařskou péči, odstraňují chudobu, zpřístupňují vzdělání, šíří osvětu v odlehlých oblastech, chrání životní prostředí, zlepšují postavení žen ve společnosti nebo podporují soužití mezi etnickými a náboženskými komunitami.
SSP jsou nejprve identifikovány českými ambasádami (prostřednictvím žádostí podaných místním žadatelem) a později schváleny ústředím, tj. Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Jakmile je žadatel vybrán, podepíše smlouvu s ministerstvem a následně svůj projekt realizuje – vše v souladu se svým původním návrhem. Finanční prostředky jsou uvolňovány na základě milníků definovaných v dohodě.
Logo CZE Pomáhá
Aktivity na Science Campu
Vzdělávání na Science Campu
Vědecký tábor Basra
Science Camp věda a počítače
Výroba drtiče plastů
Výroba drtiče plastů 2
Drtič plastů - navržen a vyroben v Basře, Irák
Připravil: Ing. Roman Plevák, Ph.D., obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Bagdádu
Poslední zprávy z rubriky Ze světa:
Přečtěte si také:
Prezentace
02.10.2024 Inflace nezmizí. I 2,2 % vás v čase může…
26.09.2024 Technologický gigant Intel na kolenou! Co…
24.09.2024 XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako…
Okénko investora
Štěpán Křeček, BHS
Poprvé od listopadu 2023 došlo k meziročnímu růstu cen potravin
Miroslav Novák, AKCENTA
Petr Lajsek, Purple Trading
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Index STOXX 600 dosáhl rekordní úrovně: Pomohly mu čínské stimuly a zisky v luxusním sektoru*
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři