Strategie.cz (Strategie.cz)
Marketing a média  |  02.02.2010 11:03:07

Liga mistrů porazila Super Bowl

Finále fotbalové Ligy mistrů bylo nejsledovanější televizní sportovní událostí loňského roku.

Z pomyslného trůnu poprvé v historii sesadilo Super Bowl - souboj o titul NFL v americkém fotbale. Podle agentury Reuters sledovalo loňský zápas mezi fotbalisty Barcelony a Manchesteru United 109 milionů lidí po celém světě. Finále NFL mezi Pittsburghem Steelers a Arizonou Cardinals přilákalo o tři miliony diváků méně.

Pokud by se navíc započítali i lidé, kteří sledovali jen část obou zápasů, byly by rozdíly ještě větší. Ligu mistrů podle zprávy společnosti Initiative Futures Sports and Entertainment sledovalo 206 milionů diváků, zatímco Super Bowl 162.

Třetí nejsledovanější sportovní událostí byl závod mistrovství světa formule 1 v Bahrajnu (54 milionů diváků), na čtvrtém místě skončilo finále běhu na 100 metrů na atletickém mistrovství světa v Berlíně (33 milionů).