České technologie mohou Rumunsku pomoci modernizovat civilní ochranu
Rumunsko hledá způsoby efektivní ochrany obyvatelstva před následky možných chemických, biologických, radioaktivních a nukleárních hrozeb a v mnohém by mu v tom mohly pomoci technologie z Česka. Potvrdila to i nedávná mise dvou českých oborových clusterů.
Mise zaměřené na chemické, biologické, radioaktivní a nukleární hrozby (CBRN) se zúčastnily dva oborové clustery, Security Bunkers Alliance a Czech NBC Team. Do Rumunska přijely v rámci realizace projektu ekonomické diplomacie Velvyslanectví ČR podpořeného Ministerstvem obrany ČR. Security Bunkers Alliance (SBA) je uskupení firem Vzduchotechnik, Tebrix Safety Home, Institute of Blast & Impact Proof Concrete a Hengst Air Filtration Czech Republic. Firmy ve sdružení jsou komplexně technologicky schopny řešit CBRN pohromy, a to jak pro civilní, tak i armádní sektor. Členské společnosti dokáží realizovat výstavbu nových malokapacitních a velkokapacitních podzemních krytů a bunkrů odolných proti výbuchům, chemickým, radiačním a biologickým hrozbám, stejně jako repasovat stávající kryty civilní obrany. V rámci dílčích dodávek jsou připraveny vybavit kryty a bunkry odpovídajícími filtroventilačními systémy, systémy pro filtraci vody, zálohami energie, bezpečnostními balistickými a protitlakovými dveřmi a dekontaminačními místnostmi a podobně
Lídrem clusteru Czech NBC Team je firma Ego Zlín, která společně se svými technologickými partnery Oritest a Pohorelece nabízí širokou škálu zejména mobilních ochranných prostředků, speciálních stanových komplexů používaných jako mobilní pracoviště či logistické celky pro zásahy a řešení katastrof krátkodobého nebo dlouhodobého charakteru v polních podmínkách.
Fotogalerie
Zaujaly bioboxy ze Zlína
Jádrem prezentace obou clusterů v Rumunsku byl seminář, na němž se téměř padesát specialistů z rumunských obranných, bezpečnostních a záchranných složek, nemocnic a firem z odvětví obranného a bezpečnostního průmyslu mohlo seznámit s českými technologickými novinkami. A nezůstalo pouze u prezentací zhlédnutých na velkoplošné obrazovce. Rumunští experti si přímo na místě mohli mimo jiné obhlédnout několik moderních výrobků a pomůcek z produkce firmy Ego Zlín. O zájem nebyla nouze u izolační komory Biobox, mobilního zařízení na přepravu biologicky zasažených osob Bio-Bag, dále pak prostředku pro manipulaci s potenciálně nebezpečným biologickým obsahem Biohazard Glovebox, a také u protichemického a protibilologického ochranného obleku EBO-10.
Zástupci českých firem navštívili dva podzemní objekty civilní obrany v okrajových částech Bukurešti, a to za spolupráce českého velvyslanectví s rumunským generálním inspektorátem pro mimořádné situace. Užitečným zejména pro představitele Security Bunkers Alliance bylo získání informací důležitých pro vytvoření možných nabídek dovybavení těchto a dalších objektů civilní obrany v Rumunsku.
Veletrh s českou účastí
Další příležitostí pro české firmy bude mezinárodní výstava Black Sea Defence, Aerospace and Security International Exhibition – BSDA 2024, která se uskuteční v Bukurešti ve dnech 22. – 24. května 2024. Účast českých vystavovatelů z odvětví obranného a bezpečnostního průmyslu včetně firem z řad Security Bunkers Alliance bude zajištěna prostřednictvím agentury Czech Trade v Rumunsku.
Juraj Melioris, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Bukurešti
Moderní ekonomická diplomacie
Moderní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.
Poslední zprávy z rubriky Export:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Česká koruna, CZK - kurzy měn české koruny
- Kdy můžete do předčasného důchodu a o kolik peněz přijdete?
- Sleva na poplatníka 2023 - 30.840. Kč. Slevu může uplatnit zaměstnanec i OSVČ. Sleva zůstává stejná jako v roce 2022.
- Kurzy ČNB - Kurzovní lístek České Národní Banky
- Kurzovní lístek Česká spořitelna, Kurzovní lístky bank
- Česká spořitelna, a. s. - euro, vývoj kurzu měny
- Volná místa region Česká Lípa - Volná pracovní místa Česká Lípa
- Podnikání v České republice
- USD, americký dolar - převod měn na CZK, českou korunu
- Česká pošta - ceník poštovného 2020
- UAH, ukrajinská hřivna - převod měn na CZK, českou korunu
- THB, thajský baht - převod měn na CZK, českou korunu
Prezentace
22.11.2024 Výsledková sezóna: Obhájila Nvidia svou…
18.11.2024 Nejlepší telefon za 2 990 Kč. Motorola má hit…
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Dvojnásobný růst prodeje bytů oproti loňsku: Co to znamená pro ceny?
Petr Lajsek, Purple Trading
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Jak trh reagoval na volby v USA? Historická maxima, ale i prudké propady
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
?