Pozornost směřuje na vystoupení centrálních bankéřů na sympoziu v Sintře (Ranní zpráva z finančního trhu)
Z pohledu dat je dnes kalendář nezajímavý. Pozornost tak bude patřit pokračujícímu sympoziu ECB v Sintře, kde dnes se svým příspěvkem vystoupí šéf americké centrální banky Powell a prezidentka ECB Lagardeová. Z dat bude zveřejněn peněžní agregát M3 za eurozónu, v USA pak vývoj velkoobchodních zásob a bilance zahraničního obchodu.
Šéf Fedu Powell vystoupí v Sintře
Dnes bude pokračovat sympozium Evropské centrální banky v portugalské Sintře. Opět na něm vystoupí její prezidentka Lagardeová, která ho již zahájila jestřábím tónem. Pozornost bude směřovat především na šéfa amerického Fedu Jerome Powella. Americká centrální banka v červnu ponechala úrokové sazby beze změny, zároveň se ale zvedl medián výhledu úrokových sazeb, který nyní zahrnuje ještě dvojí utažení měnových podmínek o 25 bb. Trhy bude zajímat, zda se nyní jedná pouze o jestřábí pauzu, či zda bylo květnové zvýšení úrokových sazeb v letošním roce již poslední. Finanční trhy do konce roku ještě jedno zvýšení ve svých cenách zahrnují. My v tuto chvíli očekáváme jejich stabilitu.
Z dat stojí za zmínku pouze peněžní zásoba eurozóny M3. Ta zřejmě vykáže další zpomalení tempa růstu. Podniky si ale v covidových dobách vytvořily velké finanční polštáře, díky kterým nyní mohou investovat i bez čerpání další likvidity. To by mělo být konzistentní s růstem ekonomiky eurozóny v nadcházejících čtvrtletích.
Region mírně posiluje
Na sympoziu v Sintře včera se svým jestřábím projevem vystoupila prezidentka ECB Lagardeová. Ta prohlásila, že centrální banka bude v červenci ve zvyšování úrokových sazeb pokračovat. Dodala, že v nejbližším období nebude moci vyhlásit konec cyklu zpřísňování měnové politiky. Cenové tlaky se totiž ukazují jako perzistentnější. V podobném duchu se vyjadřoval i další člen ECB Martins Kazaks. Podle něho rizika, že toho ECB udělala málo, jsou nyní větší, než že toho udělá příliš. Společná evropská měna tak v průběhu dne mírně posilovala (+0,6 %) a v odpoledních hodinách se obchodovala za 1,097 USD/EUR.
Regionální měny měly včera tendenci mírně posilovat. Nejvíce z úterní seance vytěžil polský zlotý, který zpevnil o 0,2 % na 4,43 PLN/EUR. Podobně na tom byla i česká koruna, jejíž kurz se dostal těsně pod hladinu 23,60 CZK/EUR. Maďarský forint si na své konto připsal 0,1 % a obchodoval se za 369,1 HUF/EUR. Žádná zajímavá data v regionu publikována nebyla.
Tyto zprávy pro vás vytváří Investiční bankovnictví KB.
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Zprávy Kurzy.cz - ekonomika, akcie, koruna, euro, dolar, zprávy ze světa.
- Energie - vývoj cen energií na komoditních trzích
- Koruna - kurzy koruny, grafy, nejnovější zprávy o koruně. Česká, dánská, islandská, norská, švédská koruna.
- Předčíslí bankovních účtů finančních úřadů pro placení daní v roce 2020
- Stříbro - výkupní a prodejní ceny, zprávy, investiční stříbro
- Zlato - výkupní a prodejní ceny, zprávy, investiční zlato
- Investice, aktuální zprávy a online data
- Plyn - vývoj cen zemního plynu na komoditních trzích
- Dlouhodobý investiční produkt - novela zákona o kapitálovém trhu
- Pozornost směřuje na vystoupení centrálních bankéřů na sympoziu v Sintře (Ranní zpráva z finančního trhu) - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Pozornost směřuje na vystoupení centrálních bankéřů na sympoziu v Sintře (Ranní zpráva z finančního trhu) - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Pozornost směřuje na vystoupení centrálních bankéřů na sympoziu v Sintře (Ranní zpráva z finančního trhu)
Prezentace
25.04.2025 Vyšší spoluúčast přinese zajímavé výhody u…
16.04.2025 5 Xiaomi telefonů, které jsou teď v Česku za…
16.04.2025 Jak investovat v době nejistoty?
Okénko investora
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Miroslav Novák, Citfin
Mgr. Timur Barotov, BHS
Petr Lajsek, Purple Trading
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Trump rozvířil vody na komoditním trhu. Bude Brazílie vítězem?
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Ali Daylami, BITmarkets