MONETA Money Bank (MONETA)
Akcie v ČR  |  25.04.2023 13:28:25

Valná hromada MONETA Money Bank schválila rozdělení zisku za rok 2022, novou členkou dozorčí rady je Kateřina Jirásková z PPF

Valná hromada schválila rozdělení čistého zisku MONETA Money Bank, a.s. („Banka“), za rok 2022 v celkové výši 4,7 miliardy korun, konsolidovanou a individuální účetní závěrku i zprávu o odměňování členů představenstva a dozorčí rady Banky. Na uvolněné místo v dozorčí radě Banky akcionáři zvolili paní Kateřinu Jiráskovou z PPF.

Čistý zisk za rok 2022 v celkové výši 4,7 miliardy korun bude v objemu 4,1 miliardy korun rozdělen mezi akcionáře formou dividendy ve výši 8 korun na akcii. Zbylých 0,6 miliardy korun bude převedeno na účet nerozděleného zisku z minulých let. Právo na dividendu budou mít ti akcionáři, kteří budou zapsáni v Centrálním depozitáři cenných papírů k rozhodnému dni 2. května 2023 jako akcionáři Banky. Dividenda bude vyplacena bezhotovostně dne 25. května 2023.

Akcionáři zároveň zvolili novou členkou dozorčí rady Banky paní Kateřinu Jiráskovou. Paní Jiráskovou navrhlo do dozorčí rady představenstvo Banky na základě nominace významného akcionáře a po kladném posouzení výboru pro jmenování dozorčí rady Banky. Paní Jirásková má bohaté zkušenosti s výkonnými i nevýkonnými funkcemi ve skupině PPF, a to jak ve finančním sektoru, tak i v jiných odvětvích. V současné době působí jako finanční ředitelka celé skupiny PPF a jako předsedkyně představenstva a provozní ředitelka společnosti PPF a.s. Zároveň je členkou představenstva PPF Financial Holdings a.s. a rovněž předsedkyní správní rady Nadace PPF.

Valná hromada dále schválila konsolidovanou i individuální účetní závěrku Banky za rok 2022. Následně akcionáři schválili společnost Deloitte jako auditora Banky pro rok 2023. Valná hromada také schválila zprávu o odměňování členů představenstva a dozorčí rady Banky za rok 2022.

Dnešní valné hromady se zúčastnili akcionáři držící 70,95 procenta akcií oprávněných hlasovat, valná hromada tak byla usnášeníschopná.

Zuzana Filipová
ředitelka komunikace a ESG

MONETA Money Bank

MONETA Money Bank, a.s., je přední nezávislou českou bankou poskytující služby svým zákazníkům prostřednictvím celostátní pobočkové sítě. Od svého vstupu na Pražskou burzu cenných papírů v roce 2016 má banka silnou pozici v retailovém a zemědělském sektoru a svoje služby zaměřuje na malé a střední podniky. Mimo to banka poskytuje další produkty jako pojištění nebo investiční fondy. Klienti MONETA Money Bank tvoří přes 9 % populace České republiky a využívají její multikanálovou strategii, která zahrnuje více než 230 poboček, přes 630 bankomatů, digitální bankovní aplikaci, která je špičkou na trhu, a dále vlastní call centrum, smluvní prodejce automobilů, finanční zprostředkovatele a leasingové partnery.

Více informací na: www.moneta.cz

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Výsledky firem - tržby, zisk


Poslední zprávy z rubriky Akcie v ČR:

Pá 16:48  Týden na akciových trzích: Indexy v červeném - Komentář Investiční bankovnictví (Komerční banka)
Pá   9:44  Colt CZ: Hlavni body z konferenčního hovoru k 1Q24 Research (Česká spořitelna)
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688