Herní průmysl v USA zažívá během pandemie boom
?Ilustrační foto: Pixabay
Podle průběžné zprávy společnosti NPD https://www.npd.com/wps/portal/npd/ za druhé čtvrtletí 2020 dosáhly v USA výdaje spotřebitelů v oblasti videogamingu rekordních 11,6 miliard USD, což je nárůst o 30 % ve srovnání se stejným časovým obdobím loňského roku, a o 7 % více oproti prvnímu čtvrtletí 2020 (leden – březen), kdy dosáhly rekordních 10,9 miliardy dolarů. Roční spotřebitelské výdaje USA na videohry mohou v roce 2020 přesáhnout podle odhadů i 50 miliard USD, což by představovalo nový rekord pro americký trh. Očekává se, že růst bude tažen konzolemi, headsety, gamepady, mobilními zařízeními, PC či předplatným.
V podmínkách vytvořených pandemií se daří ve finanční rovině i gigantům videoherního průmyslu – včetně společností Microsoft, Nintendo, Twitch a Activision. V dubnu společnost Microsoft uvedla, že počet předplatitelů její služby Game Pass (Netflix-for-gaming) překročil 10 milionů USD. Společnost Nintendo oznámila, že prodej herní konzole Nintendo Switch vzrostl meziročně o 24 %, zatímco její nové hry „Animal Crossing: New Horizons“ se prodalo od jejího vydání na konci března za první dva měsíce 13,5 milionu kopií.
Vzhledem k tomu, že česká herní studia slaví již nyní v zámoří velké úspěchy, je tento trend pro české vývojáře dobrou zprávou. Jen pro shrnutí: loni koupila americká firma Oculus Studios české herní studio Beat Games, které vyvinulo populární hru Beat Saber. Další významnou transakcí pro český herní průmysl byl odkup většinového podílu českého vývojáře her Geewa americkou společností AppLovin. Studio Geewa se do povědomí dostalo facebookovou hrou Pool Live Tour. V současné době se Geewa zaměřuje na tablety a chytré telefony se strategickou online hrou Smashing Four na mobilní platformy iOS a Android.
Lucie Hindlsová, ekonomická diplomatka, Generální konzulát ČR v New Yorku
Moderní ekonomická diplomacie
Moderní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.
Poslední zprávy z rubriky Akcie ve světě:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Zlato ukazuje svou sílu v plné kráse. Překoná v novém roce hranici 3 000 USD za unci?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Petr Lajsek, Purple Trading
Proč evropské akcie zaostávají za americkými? A jaký je výhled?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Štěpán Křeček, BHS
Poprvé od listopadu 2023 došlo k meziročnímu růstu cen potravin
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz