CEMI (CEMI)
Osobní finance  |  17.07.2014 16:35:04

Proč jít či nejít jen po ceně při volbě MBA v Česku?

Pro mnoho zájemců o studium MBA je školné určujícím faktorem kvality a dostupnosti. Hodnota vzdělání by se však spíše měla posuzovat podle toho, co se manažeři naučí během studia, lidmi, s nimiž se dostanou do kontaktu. 

Ačkoli se různé asociace snaží toto tvrzení vyvrátit a stanovit minimální cenu, metodika je poněkud vratká, a proto nezbývá než zapojit selský rozum. Na trhu působí zhruba třicet institucí poskytujících MBA programy.  Loni provedla na toto téma průzkum mezi třiadvaceti poskytovateli například Asociace institucí manažerského vzdělávání.

Podle zprávy z průzkumu působilo na českém trhu sedm škol, které nabízely programy v cenách do 200 tisíc korun s DPH za celé studium, tedy relativně finančně dostupné. Většina programů měla příslušné akreditace a probíhala online formou v mateřském jazyce.

 

Cena studia u renomovaných škol zejména se zahraniční působností, může dosáhnout dokonce ceny přes milion korun. Dnes již existují možnosti, jak zvolit kvalitní studium i v ceně okolo 100 tisíc korun za celé studium. V čem je háček? V ničem, pokud se jedná o soukromé instituce, které se specializují na MBA programy a navíc právě e-learningovou formou. Důvodem jsou zejména nižší provozní náklady než například u vysokých škol a u prezenčního studia. Na druhou stranu se v Česku setkáváme i s příliš nízkou cenou v tisícikorunových částkách. Zde je potřeba zpozornět, takové studium důvěru příliš nevzbuzuje. Kvalitní lektorský sbor není zadarmo. Kamenné sídlo oproti čistě virtuálním školám také o lecčem napoví.

Faktory výběru podle absolventů 

Pří výběru instituce hrálo kupříkladu podle absolventů institutu CEMI roli hned několik faktorů. Pojišťovací poradce Ing. Bc. Miroslav Polák, MBA, který absolvoval obor Veřejná správa, tvrdí, že se rozhodoval mezi několika nabídkami. „Po ukončení studia jsem rád, že mohu konstatovat, že volba byla správná, a to vzhledem k finanční nabídce, výuce provozované v češtině a studiu v délce jednoho roku,“ říká pan Polák s tím, že mu studium rozšířilo pohled na management firem provázaný s firemní kulturou, dodržováním etiky v businessu a trvale udržitelným rozvojem firem postaveným na inovacích. Lektoři předávali teoretické informace i zkušenosti z praxe, čehož si nesmírně váží, a to vše v přátelské a motivující atmosféře. 

Online MBA vzdělání zvolila i RFP Manager Corinthia Hotels International  Olivie Rubášová, MBA, absolventka oboru Executive MBA. „Studium MBA mne lákalo již delší dobu. Když jsem před několika lety studovala anglický jazyk v Austrálii, tak tam jsem se vlastně poprvé setkala s tímto titulem a druhem studia. Pročítala a shromažďovala jsem průběžně informace, trochu i vnitřně záviděla těm, kteří už absolvovali. Myslela jsem si, že je možné studovat jen v zahraničí a věděla jsem, že studium je velmi finančně nákladné,“ říká. Institut CEMI nakonec volila s ohledem na propracovaný systém a možnosti financování studia. Obor  Executive MBA ji opravdu oslovil a ihned zaujal skladbou předmětů.

 Kvalitní a dostupné programy

Cenová dostupnost manažerských programů je určitě dobrou zprávou pro mnohé zájemce o MBA či LLM studium. Kvalitně se lze vzdělávat i za nižší ceny. Důvěryhodné instituce nabízejí platbu v několika splátkách. Peníze obdržené od studentů slouží na zaplacení kvalitních pedagogů, personálu a rozvoje výuky, zlepšování stávajících programů, otevření cizojazyčných programů a s tím spojené náklady na zahraniční pedagogy i cizojazyčné mutace e-learningových programů. Licence a autorské poplatky jsou s nabíráním většího počtu studentů cenově výhodnější. Úspory přibývají rovněž se zkušenostmi. Letos slaví institut CEMI 3. výročí, a ačkoli poskytuje MBA studium od roku 2011, neustále zavádí nové trendy do výuky. 

Pokud instituce vhodně sestaví poměr školného a marže, může poskytnout kvalitní vzdělání i v částkách kolem sta tisíce korun. A tak není cena tím správným a jediným hodnotícím kritériem.

Central European Management Institut (neboli CEMI)

byl založen s cílem poskytovat MBA a LLM vzdělávání evropské úrovně, dostupné pro studenty z České republiky a Slovenska. S 242 úspěšnými absolventy a více než 260 současnými studenty patří mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě.

Výuka je koncipována tak, aby umožnila profesní vzdělávání i časově vytíženým studentům. Pro tyto účely je na CEMI zaveden nejmodernější e-learningový systém Fronter, v němž jsou studentům zpřístupňovány všechny potřebné studijní materiály a další nezbytné informace a jejž mohou studenti využívat jak pro komunikaci s lektory, tak mezi sebou navzájem v rámci svých studijních skupin. Tento systém využívá například Vídeňská Univerzita, Univerzita v Lillehammeru či Cambridge ESOL.

CEMI je plně akreditovaným členem IADL (International Association for Distance Learning), členem EADL (European Association for Distance Learning), členem AIVD – Asociace Institucí Vzdělávání Dospělých ČR, členem AMSP (Asociace malých a středních podniků) a kolektivním členem ČMA (Česká manažerská asociace).

CEMI podporuje vzdělávání handicapovaných osob a v této oblasti dále spolupracuje také s Nadací Českého rozhlasu Světluška a občanským sdružením Život dětem. Kromě toho podporuje také nadační fond Dobrý anděl či organizaci Člověk v tísni.

Více informací na:www.cemi.cz

29.02. 17:32  Studium MBA - cena (mirek)
24.02. 11:56  MBA (Hana)
09.02. 11:37  Studium MBA - cena (Vojta P.)
22.10. 11:43  Studium na CEMI (Katka Čmeláková)
31.05. 21:09  mba (Jan Neuman)

Poslední zprávy z rubriky Osobní finance:

Út   8:00  S penězi se musí učit už děti Petr Holub (Zoxo Financial s.r.o.)
Po 17:30  Osvědčené babské rady, které fungují Redakce (Bydlet.cz)
Po 17:00  Ochrana pro stárnoucí čínskou společnost je problém OPOJISTENI.CZ (OPOJISTENI.CZ)


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688