Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Okénko BIG EXPERT  |  29.05.2024 15:45:57

Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 6. díl

Kam investovat? Jaká strategie přinese odpovídající zhodnocení? Sám nebo využít služeb odborníků? Otázky, které z vlastní praxe mohu potvrdit, že si klade stále více investorů. Najít na ně odpověď není v této dynamické době jednoduché. Informací tak není nikdy dost. Publikujeme další díl seriálu ČSNF, kde nám odpověděl na otázky zástupce společnosti M&M Finance.

 

Myslíte si, že už inflace naučila konzervativní Čechy investovat?

Myslím si, že spoustu lidí využila vyšších úrokových sazeb na spořících účtech a milně si tak myslí, že vydělávají a investují. Spoustu z nich si i uvědomuje, že to vůči inflaci nestačí, ale jsou s tím smíření a věřím, že jakmile nastane výraznější pokles úrokových sazeb na spořících účtech, může dojít k odlivu těchto peněz a přítoku směrem do investičních fondů, dluhopisů atp. Jsme tedy (aktuálně k 20.3.2024) před velkým „boomem“ vkladů od klientů, protože je budou děsit nízké úrokové sazby na spořících účtech. Je nyní potřeba mít připravené klienty a portfolia, které jim budeme vytvářet.

 

Měl by investor využívat služeb profesionálních poradců a společností nebo investovat po vlastní ose?

Statisticky klient s poradcem vydělává DLOUHODOBĚ více než sám. Jde především o propady trhu, kdy poradce klienta podrží, vše mu vysvětlí, a zajistí, aby neodešel z naplánované investice. Navíc má poradce nadhled, dokáže se držet cílů, které dlouhodobě klient má a nenechá ho udělat chybu a podlehnout emocím. Dalším zásadním faktorem je ČAS. Pokud klient investuje sám, musí věnovat velké množství času, který místo toho může věnovat do práce, seberozvoje a zvýšení svých příjmů.

 

S jakým typem investora/klienta se nejčastěji setkáváte? (má jasno o strategii nebo očekává rady a tipy, stačí základní info nebo požaduje detailní informace, apod…)

Nejčastější se setkáváme s klienty, kteří prodali svoji nemovitost a nyní řeší, co s penězi udělat. V rámci M&M Reality holdingu ročně prodáváme nemovitosti za více jak 20 mld. Kč, proto těchto klientů máme obrovské množství a tuto situaci s nimi řešíme. Často o strategii jasno nemají, pokud se nejedná o chuť investovat do jiné nemovitosti. To je většinou jediná strategie, o které přemýšlí.

 

Kdo patří k vašim typickým investorům a jaká je nejčastější výše jejich investic do fondu?

Přesně jsem popsal v přechozí odpovědi a jen doplním. Pravidelná investice je u nás v průměru 3 000 Kč měsíčně a jednorázová kolem 500 000 Kč.

 

Řeší vaši klienti diverzifikaci své investice?

Málokdy. Často si myslí, že diverzifikaci mají, přesto jí ale nemají. Musí zde zasáhnout poradce a vysvětlit, že tři realitní fondy neznamená diverzifikace atp.

 

Co připravujete pro letošní rok pro klienty/investory nového?

Se všemi investičními zprostředkovateli na trhu jednáme o speciálních emisích, které jsou upravené přímo pro M&M Finance a pro potřeby našich klientů.

 

Jiří Vágner

Senior zemský ředitel společnosti M&M Finance

 

 

 

_________________________________________________________________________________________ 

Disclaimer: Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 – Nusle. Další důležité informace pro investory na: https:www.avantfunds.cz

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku.

 

 

Lukáš Hrma

Obchodní ředitel a člen dozorčí rady a investičního výboru fondu ČSNF SICAV, a.s.

Od roku 2019 působí ve skupině ČSNF Group a.s.. Aktuálně zodpovídá za správu investičních produktů fondu kvalifikovaných investorů (FKI) ČSNF SICAV, a.s. a za dluhopisový program tohoto fondu, jejich nastavení a umístění v rámci kapitálového trhu. Má na starosti komunikaci s institucionálními partnery, obchodními a distribučními sítěmi v rámci celého trhu a prezentaci aktivit skupiny na konferencích, kongresech a odborných akcích s tématikou investic a investování nejen do nemovitostí. Podílí se na založení Asociace Fondů kvalifikovaných investorů (AFKI), která má za úkol edukovat a budovat větší povědomí mezi odbornou i neodbornou veřejností o investování v rámci FKI.


ČSNF SICAV, a.s.

Investiční a nemovitostní fond kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. má od svého založení v roce 2017 jednoduchou filozofii se zaměřením na development. Burzovně obchodovatelný fond investuje tam, kde to dává smysl. Diverzifikuje své portfolio do menších projektů, jimiž zajišťuje stabilní chod společnosti, a také do větších, kde řeší celou urbanistickou koncepci lokality. Tato strategie fondu přináší investorům konzistentní výnos v jakékoli době.

Fond se zaměřuje na výstavbu rezidenčních nemovitostí – bytových a rodinných domů u developerských projektů jako jsou např. Rezidence U mlýna v Královicích, Rezidence Kolovraty nebo Královský statek na Karlštejně či Resort Slapy.

Více na https://csnf.cz/.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko BIG EXPERT:

Út 18:20  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Po 15:05  Francouzské trhy se hroutí. Bojí se, že se ve Francii odehraje něco jako Brexit… Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)
14.06.2024  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
11.06.2024  Inflace brzdí. Otevírá prostor k malému snížení úrokových sazeb Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)

Přečtěte si také:

Út 18:20Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
14.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
10.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 8. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
05.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 7. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
22.05.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 5. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688