Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Okénko BIG EXPERT  |  10.06.2024 14:07:34

Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 8. díl

Kam investovat? Jakou zvolit strategii pro odpovídající zhodnocení? Sám nebo využít služeb odborníků? Otázky, které z vlastní praxe mohu potvrdit, že si klade stále více investorů. Najít na ně odpověď není v této dynamické době jednoduché. Informací tak není nikdy dost. Publikujeme další díl seriálu ČSNF, kde nám odpověděl na otázky zástupce společnosti Friends Forever.

 

 

Myslíte si, že už inflace naučila konzervativní Čechy investovat?

S jistotou můžu říct, že inflace, ale převážně i větší osvěta v mediálních prostorech, na sociálních sítích apod. Čechy poučila. „Naučila“ je pro mě zatím odvážnější výraz a prostor na vylepšení investování Čechů je ještě veliký.

 

Měl by investor využívat služeb profesionálních poradců a společností nebo investovat po vlastní ose?

Z podstaty mé profese a množství příběhů, které jsem si od klientu již vyslechnul, nemůžu říct nic jiného, než že řešit investice a finanční plánování s profesionálem je opravdu důležité. Řešit investování po vlastní ose bez zkušeností a vzdělání je stejně odvážné jako pustit se do opravy motoru svého vozu a doufat, že na YouTube najdu návod. I u investorů, kteří mají již zkušenosti, se určitě vyplatí konzultovat své rozhodnutí, plány a zvládání emocí v různých stádiích trhů s odborníkem.

 

S jakým typem investora/klienta se nejčastěji setkáváte? (má jasno o strategii nebo očekává rady a tipy, stačí základní info nebo požaduje detailní informace, apod…)

Každý klient je jiný. Jsou klienti, kteří jsou analytičtí a mají rádi co nejvíce detailních informací. Ptáte se mě však na ty, kteří převažují ve spolupráci se mnou. To je v mém případě většinou klient, který má již základní zkušenost s investováním a nyní buď hledá další možnosti a příležitosti, anebo chce jen dát svému investování smysl a řád. Klientovi jsem samozřejmě také schopný poskytnout co nejdetailnější informace, ale klíčové je pro mě vybudovat s ním dlouhodobý vztah a důvěru, která je pro mě naprosto zásadní a zavazující. 

 

Kdo patří k vašim typickým investorům a jaká je nejčastější výše jejich investic do fondu?

Nejčastěji to jsou klienti, kteří již majetek vybudovali a chtějí ho vhodně investovat. Většinou pracuji s klienty, kteří chtějí investovat minimálně 1 milion korun, anebo jsou ochotní pravidelně investovat v řádech desetitisíců.

 

Řeší vaši klienti diverzifikaci své investice?

Ve spolupráci se mnou by ji moji klienti určitě řešit měli a kladu na to velký důraz. Nikdy v investování nejde sázet na jednoho koně.

 

Co připravujete pro letošní rok pro klienty/investory nového?

Ve správě majetku nejde o to přicházet každý rok s něčím novým. Je samozřejmě třeba sledovat trendy a novelizace. To například se zavedením nového daňového zvýhodnění u tzv. DIP produktů (dlouhodobý investiční produkt) může být pro klienty nové téma, ale klíčové je spíš svým klientům poskytovat servis, aktualizovat jejich finanční plány a případně vhodně zainvestovat nové prostředky k tomu určené. 

 

Ing. Adam Trávník

Investiční specialista a zakladatel společnosti Friends Forever

 

 

 

 

Disclaimer: Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 – Nusle. Další důležité informace pro investory na: https:www.avantfunds.cz

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku.

 

 

 

Lukáš Hrma

Obchodní ředitel a člen dozorčí rady a investičního výboru fondu ČSNF SICAV, a.s.

Od roku 2019 působí ve skupině ČSNF Group a.s.. Aktuálně zodpovídá za správu investičních produktů fondu kvalifikovaných investorů (FKI) ČSNF SICAV, a.s. a za dluhopisový program tohoto fondu, jejich nastavení a umístění v rámci kapitálového trhu. Má na starosti komunikaci s institucionálními partnery, obchodními a distribučními sítěmi v rámci celého trhu a prezentaci aktivit skupiny na konferencích, kongresech a odborných akcích s tématikou investic a investování nejen do nemovitostí. Podílí se na založení Asociace Fondů kvalifikovaných investorů (AFKI), která má za úkol edukovat a budovat větší povědomí mezi odbornou i neodbornou veřejností o investování v rámci FKI.


ČSNF SICAV, a.s.

Investiční a nemovitostní fond kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. má od svého založení v roce 2017 jednoduchou filozofii se zaměřením na development. Burzovně obchodovatelný fond investuje tam, kde to dává smysl. Diverzifikuje své portfolio do menších projektů, jimiž zajišťuje stabilní chod společnosti, a také do větších, kde řeší celou urbanistickou koncepci lokality. Tato strategie fondu přináší investorům konzistentní výnos v jakékoli době.

Fond se zaměřuje na výstavbu rezidenčních nemovitostí – bytových a rodinných domů u developerských projektů jako jsou např. Rezidence U mlýna v Královicích, Rezidence Kolovraty nebo Královský statek na Karlštejně či Resort Slapy.

Více na https://csnf.cz/.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko BIG EXPERT:

Út 18:20  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Po 15:05  Francouzské trhy se hroutí. Bojí se, že se ve Francii odehraje něco jako Brexit… Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)
14.06.2024  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
11.06.2024  Inflace brzdí. Otevírá prostor k malému snížení úrokových sazeb Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. (Dluhopisomat)

Přečtěte si také:

Út 18:20Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 10. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Pá 15:03Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 9. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
05.06.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 7. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
29.05.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 6. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
22.05.2024Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 5. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688