Michal Brothánek (AVANT IS)
Okénko investora  |  30.03.2024 14:00:00

SPILBERK jde do trojky!

Spousta investorů, a bohužel i nemálo profesionálních poradců, zpravidla u investice řeší především čistý výnos. Ale už méně jich vztahuje výnos k riziku, které u dané investice podstupují. Často proto, že se jim to riziko špatně analyzuje a nejsou schopní ho snadno určit. Potom nezřídka slyšíte okřídlené: „tahle investice je o ničem, támhle ti dávají mnohem víc“. No a pak už jen s odstupem času pročítáte články o investicích, které nedopadly zrovna nejlépe. Těch kauz je hodně, včetně těch aktuálních.

Je mnoho cest, jak rizikovost dané investice analyzovat, jsou ty složitější, podrobné, vyžadující určitou erudovanost a časovou dotaci, ale i ty jednodušší, které jsou vytvořeny pro hrubou orientaci širší veřejnosti.

Vyjadřuje se číslem na stupnici od 1 do 7, kde 1 znamená riziko nejnižší a 7 nejvyšší. Tedy zjednodušeně, čím nižší číslo, tím nižší rizikovost daného investičního produktu. Najdete ho ve SDĚLENÍ KLÍČOVÝCH INFORMACÍ (KID), což je dokument, který musí být u všech takových produktů zveřejněn. Pro představu, drtivá většina Fondů kvalifikovaných investorů (FKI) má SRI 6.

O to větší radost nám ve SPILBERK investiční fond SICAV, a.s. udělalo oznámení našeho administrátora, kterým je AVANT investiční společnost, a.s., že provedli analýzu našeho fondu, přepočítali rizikovost a my se tak můžeme chlubit, že

Souhrnný ukazatel rizik SPILBERK investiční fond SICAV, a.s. je

tedy v první polovině dané škály hodnocení rizikovosti. Podrobnosti najdete v našem aktuálním KID.

 Opouštíme tedy společnost „šestek“ a jdeme do „trojky“, na což jsme nesmírně hrdí.

Opravdu moc si tohoto ocenění vážíme, neboť je úžasným výsledkem naší dlouholeté práce a potvrzením stability fondu a funkčnosti naší strategie zaměřené na maximální ochranu majetku našich investorů, abychom mohli s klidným svědomím i nadále říkat, že

SPILBERK investiční fond SICAV, a.s. je

 Základním kamenem vašich portfolií.

Michal Brothánek

obchodní ředitel a člen představenstva AVANT IS

Michal se dlouhodobě pohybuje v manažerských a obchodních pozicích ve finančním sektoru. Řadu let působil v korporátním obchodě ČSOB. V rámci těchto rolí řídil v letech 2006-2009 vydávání dluhových cenných papírů na dealingu banky pro velké bankovní klienty. Jako výkonný ředitel vedl v letech 2010-2016 útvar Institucionálního bankovnictví poskytující služby finančním institucím (bankám, pojišťovnám, obchodníkům s cennými papíry, investičním společnostem, investičním fondům a fondům kvalifikovaných investorů), klientům custody a depozitáře investičních společností a fondů. Zde stál u počátku boomu fondů kvalifikovaných investorů. V letech 2016 až 2021 zodpovídal jako člen představenstva ČSOB Pojišťovny za řízení všech obchodních sítí a partnerů, podpory obchodu a navazujících útvarů.


AVANT IS

AVANT je česká investiční společnost založená v roce 2007. Jedná se o největšího správce fondů kvalifikovaných investorů v České republice s tržním podílem 30,4 % (k 30.9.2023 celkem 147 fondů a podfondů ve správě a administraci s celkovým objemem majetku 132,4 mld. Kč dle AKAT). AVANT je leader v inovativních řešeních fondových struktur a nejrychleji rostoucí investiční společnost v České republice. AVANT má zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí v sektoru finančních institucí. Investiční společnost je regulována Českou národní bankou.

Více informací na https://www.avantfunds.cz/cs.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko investora:

Po 15:01  Evropský průmysl zelené energie má problém: Společnosti se stěhují do USA Olívia Lacenová (Wonderinterest Trading Ltd. )
Čt   9:26  Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje? Mgr. Timur Barotov (BHS)
St 15:53  Válečný scénář: Bude benzín za 45 Kč? Petr Lajsek (Purple Trading)
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688