Michal Brothánek (AVANT IS)
Okénko investora  |  22.03.2024 14:00:00

SPILBERK investiční fond SICAV, a.s. se mění k lepšímu aneb Co přinesla Valná hromada

Dne 24.1.2024 se konala Valná hromada, která potvrdila několik změn ve fondu:

Změna názvu

Dosavadní oficiální název fondu byl SPILBERK investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s., což bylo vzhledem k délce v některých případech lehce nepraktické. Proto jsme přistoupili k jeho zkrácení a nový název fondu je SPILBERK investiční fond SICAV, a.s.

Když už jsme byli "v tom", mírně jsme modernizovali i logo.


Změna sídla

Na Jaselské jsme strávili spoustu krásných a úspěšných let, ale stávající prostory už byly poněkud malé. Jak se tým rozrůstá, je potřeba více místa a to v těchto kancelářích už prostě k dispozici nebylo. Proto jsme se přestěhovali na novou adresu a aktuálně nás najdete v Triniti Office Center, Trnitá 500/9, Brno, hned vedle Vaňkovky. V tuto chvíli si to tam ještě děláme hezké, takže na kávu jste zváni přibližně za měsíc. ;-)

 

Rozšíření dozorčí rady

Fond se úspěšně rozrůstá, úkolů, projektů a navazující agendy přibývá raketovým tempem, takže je potřeba řešit a dohlížet na více věcí. Proto bylo nutné rozšířit i dozorčí radu o další dva členy. Nově v ní zasedají Ing. Rostislav Rojčík a Mgr. Aleš Kamrád. Oběma přejeme mnoho úspěchů v nové funkci!

Zvýšení garantovaného výnosu pro investory

Přepočítali jsme projekty, prošli byznys plány a vyšlo nám, že můžeme navýšit garanci minimálního výnosu pro investory bez ohrožení stability fondu. Aktuálně tedy fond nabízí minimální garantovaný výnos pro investory ve výši 7 % p.a.* Vzhledem k tomu, že všechna naše rozhodnutí vychází z důkladných dlouhodobých propočtů, nejedná se o marketingovou, časově omezenou akci, ale o trvalou změnu.

 

 

 

 

Zaknihované VIA

Tato změna se našich investorů prakticky netýká, ale pro úplnost uvádíme, že dosavadní listinné VIA byly převedeny do zaknihované podoby.

Děkujeme za dosavadní přízeň a věříme, že SPILBERK investiční fond SICAV, a.s. bude i nadále Základním kamenem Vašich portfolií. 

*Garance minimálního výnosu prioritních investičních akcií se uplatní i v případě nižšího zisku či dokonce ztráty fondu. Garance je formou redistribuce fondového kapitálu od držitelů výkonnostních investičních akcií (zakladatelé fondu) ve prospěch držitelů prioritních investičních akcií (externí investoři), a to až do výše tohoto fondového kapitálu, který připadá na výkonnostní investiční akcie.

Michal Brothánek

obchodní ředitel a člen představenstva AVANT IS

Michal se dlouhodobě pohybuje v manažerských a obchodních pozicích ve finančním sektoru. Řadu let působil v korporátním obchodě ČSOB. V rámci těchto rolí řídil v letech 2006-2009 vydávání dluhových cenných papírů na dealingu banky pro velké bankovní klienty. Jako výkonný ředitel vedl v letech 2010-2016 útvar Institucionálního bankovnictví poskytující služby finančním institucím (bankám, pojišťovnám, obchodníkům s cennými papíry, investičním společnostem, investičním fondům a fondům kvalifikovaných investorů), klientům custody a depozitáře investičních společností a fondů. Zde stál u počátku boomu fondů kvalifikovaných investorů. V letech 2016 až 2021 zodpovídal jako člen představenstva ČSOB Pojišťovny za řízení všech obchodních sítí a partnerů, podpory obchodu a navazujících útvarů.


AVANT IS

AVANT je česká investiční společnost založená v roce 2007. Jedná se o největšího správce fondů kvalifikovaných investorů v České republice s tržním podílem 30,4 % (k 30.9.2023 celkem 147 fondů a podfondů ve správě a administraci s celkovým objemem majetku 132,4 mld. Kč dle AKAT). AVANT je leader v inovativních řešeních fondových struktur a nejrychleji rostoucí investiční společnost v České republice. AVANT má zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí v sektoru finančních institucí. Investiční společnost je regulována Českou národní bankou.

Více informací na https://www.avantfunds.cz/cs.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko investora:

St 16:38  Benzín ještě zlevní. O kolik ušetříte? Petr Lajsek (Purple Trading)
St 10:45  Investice pro děti „tata banka“ Jiří Cimpel (Cimpel & Partneři)
Út 14:24  Nový zlatý rekord a stříbro na nejvyšší hodnotě od roku 2012 Ing. Jakub Petruška (Zlaťáky)
Út 11:20  Optimální investiční portfolio do příštích let Mgr. Timur Barotov (BHS)
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688