Z regionů  |  24.01.2024 10:17:00

Na podporu veřejně prospěšných aktivit vydá letos město Dvůr Králové nad Labem 750 tisíc Kč

Rada města Dvůr Králové nad Labem vyhlásila dotační program na podporu veřejně prospěšných aktivit, kterým chce město podpořit aktivní činnost místních spolků a občanů. Letos bude mezi žadatele rozděleno 750 tisíc Kč, které má město za tímto účelem vyčleněné ze svého rozpočtu. Žádosti bude možné podávat od 26. února do 18. března 2024.

Vypsány jsou čtyři oblasti podpory:

A – dlouhodobá činnost spolků na území města Dvůr Králové nad Labem – na pokrytí části nákladů spojených s úhradou nájemného, energií, nákup drobného vybavení, úhrada cestovních výdajů, úhrada profesionálních spolupracovníků, propagace činnosti – podpora společných aktivit. Spolek by měl vykazovat svou činnost alespoň 9 měsíců v roce, pravidelné schůzky členů.

B – kulturní akce na území města Dvůr Králové nad Labem – podpora organizace festivalů, koncertů, výstav, dětské dny, pochody apod.

C – podpora aktivit neformálního vzdělávání – semináře, workshopy, publikační činnost apod.

D – podpora kulturních akcí mimo město (na území ORP Dvůr Králové nad Labem).

„Pro letošní rok doznal program podpory veřejně prospěšných aktivit několika změn. Tou nejvýznamnější je, že jsme o 100 tisíc korun navýšili částku, kterou budeme mezi žadatele rozdělovat. Druhou důležitou změnou je, že žadatelé budou moci podat vždy jen jednu žádost do každé z podporovaných oblastí, tedy maximálně čtyři žádosti. Nově také bude pouze jedno kolo přijímání žádostí,“ říká starosta Jan Jarolím.

Žádost může podat právnická nebo fyzická osoba, a to na činnost nebo službu, které jsou v zájmu města a občanů města. Výše dotace je pro jednotlivé projekty stanovená minimálně 3 tisíce Kč, maximálně 50 tisíc Kč s tím, že maximální výše podílu dotace města na celkových výdajích žadatele činí 75 %.

Doporučujeme nejasnosti před podáním žádostí o podporu konzultovat na odboru školství, kultury a sociálních věcí (ŠKS). Žádost, která bude podána do špatné dotační oblasti, bude přesunuta. Žádosti o dotace musejí být podány na předepsaném formuláři s povinnými přílohami a zaslány buď poštou na adresu odboru ŠKS (Městský úřad Dvůr Králové nad Labem, náměstí T. G. Masaryka 38, 544 17 Dvůr Králové nad Labem) v obálce označené názvem žadatele a adresou jeho sídla, nebo odevzdány na podatelnu městského úřadu nejpozději do 18. března 2024. Zároveň musí být originál žádosti naskenován včetně podpisu oprávněné osoby a zaslán na e-mailovou adresu dotacemesta@mudk.cz . Žádosti je možné podat také prostřednictvím datové schránky města mu5b26c, žádost však musí být elektronicky podepsána kvalifikovaným certifikátem statutárního orgánu žadatele.

Kompletní vyhlášení dotačních programů včetně formulářů najdete na webových stránkách města www.mudk.cz v sekci Rozvoj/Granty a dotace/Dotace z rozpočtu města.

Miroslava Kameníková


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688