Z regionů  |  17.12.2023 07:46:00

Wiadomości w języku polskim Lutyńskie tango – zbiór reportaży zaolziańskiej dziennikarki Otylii Toboła, opartych na autentycznych wspomnieniach świadków historii, doczekał się tłumaczenia na język czeski. (video)

Wiadomości w języku polskim 🇵🇱🇨🇿 Lutyńskie tango – zbiór reportaży zaolziańskiej dziennikarki Otylii Toboła, opartych na autentycznych wspomnieniach świadków historii, doczekał się tłumaczenia na język czeski. Książka trafiła na półki księgarskie dokładnie w 20 lat od jej pierwszego wydania.

🇨🇿 Lutyňské tango - sbírka reportáží Otylie Toboła, novinářky z Těšínska, které popisují autentické vzpomínky svědků historie - se dočkal překladu do češtiny. Kniha se dostává do knihkupectví přesně dvacet let po jejím prvním vydání.

🇵🇱 Adwent to w regionie czas licznych przedświątecznych wydarzeń – wystaw, spotkań czy koncertów. Ich cel jest jeden – wprowadzić uczestników w nastrój radosnego oczekiwania na czas Bożego Narodzenia. W ostatnim tegorocznym wydaniu Wiadomości w języku polskim odwiedzimy wystawę szopek na Zamku Śląskoostrawskim, dowiemy się, jakie wigilinje potrawy lubi znany śląski kucharz Remigiusz Rączka, wysłuchamy też kolęd w wykonaniu uczniów polskiej szkoky podstawowej w Hawierzowie.

🇨🇿 Advent je v regionu časem mnoha předvánočních akcí – výstav, setkání, koncertů. Spojuje je jeden cíl – navodit mezi jejich účastníky radostnou náladu očekávání na blížící se čas vánočních svátků. V posledním letošním vydání zpráv v polském jazyce se podíváme na výstavu betlémů na Slezskoostravském hradě, dozvíme se, co na Vánocích má nejraději známý slezský kuchař Remigiusz Rączka a poslechneme si koledy v podání žáků polské základní školy v Havířově.

Zpravodajství v polském jazyce

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec