Jihočeský kraj (kraj-jihocesky.cz)
Z regionů  |  15.02.2023 00:00:00

Nadační fond Albert rozdělil v Jihočeském kraji 400 tisíc korun dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí

Nadační fond Albert tento týden ocenil dětské domovy a další organizace, které uspěly v programu Bertík pomáhá 2023. O nejlepších osmi projektech z Jihočeského kraje rozhodli zákazníci místních obchodů Albert. Celkově fond rozdělil dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí 400 tisíc korun. Za poslední tři roky, které ovlivnila pandemie koronaviru i náročná ekonomická situace, se podpora v kraji vyšplhala na více než 1,3 milionu korun.
Nadační fond Albert rozdělil v Jihočeském kraji 400 tisíc korun.

Třiadvacátý ročník charitativního programu proběhl na podzim a tradičně propojil místní komunity. „Těší nás, že i v náročné době lidé s nadšením rozhodovali o projektech z jejich blízkého okolí. Bertíci přináší skvělou příležitost, jak se může veřejnost seznámit s činností i konkrétními příběhy organizací v regionu,“ řekla Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert. „Zákazníci obchodů Albert, kterým patří velké poděkování, podpořili v Jihočeském kraji projekty zaměřené na terapii v rodinách ze sociálně složitého prostředí, vzdělávání a rozvoj znevýhodněných dětí či aktivity směřující ke smysluplnému trávení volného času, jako jsou letní tábory nebo tanec,“ doplnila.

Slavnostní setkání u příležitosti ocenění vítězných organizací hostil Krajský úřad Jihočeského kraje. „Milující rodina je ten nejcennější poklad, který od života můžeme dostat. Chci moc poděkovat za projekt, který se snaží pomoci těm, kteří neměli v životě štěstí na harmonické rodinné prostředí,“ uvedla náměstkyně pro sociální oblast Lucie Kozlová a popřála všem dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí, aby byl i díky projektu Bertík pomáhá jejich další život úspěšný, naplněný a šťastný. Náměstek pro oblast školství Pavel Klíma následně ocenil přínos projektu pro vzdělávací systém: „Říká se, že děti ze znevýhodněného sociálního prostředí dosahují horších školních výsledků. Jsem velmi rád, že se tento projekt snaží s tímto předsudkem bojovat a připravit děti z dětských domovů co možná nejlépe do běžného života pomocí pestřejších školních i mimoškolních aktivit.“

Bertíci pomáhají dětem žit jako jejich vrstevníci

V každém ze čtyř regionů v Jihočeském kraji se na podzim ucházely o přízeň zákazníků dva nejlepší projekty vybrané odborníky. Nadační fond Albert mezi ně na základě hlasování v osmi místních obchodech Albert rozdělil 400 tisíc korun.
Mezi osmičkou podpořených organizací jsou dětské domovy z Žíchovce a Volyně, budějovická a písecká Charita, obecně prospěšné společnosti RC Radost Tábor, Temperi České Budějovice, táborský Cheiron T a Komunitní centrum Rovnost z Českého Krumlova.

Mezi nejčastěji podporované projekty patří aktivity usnadňující socializaci dětí ze znevýhodněného prostředí mezi vrstevníky. Dlouhodobou pomoc nadace ocenil Josef Peiker, ředitel dětského domova v Žíchovci: „S Nadačním fondem Albert spolupracujeme již od roku 2014. Finance používáme na pobyty dětí na letních táborech v různých částech Česka. Podporujeme tím jejich začleňování do společnosti a jiného kolektivu dětí, než znají z dětského domova.“ Zlepšení kvality života dětí i celých rodin vyzdvihnula také Monika Macáková, ředitelka Rodinného centra Radost: „Projekt, který můžeme díky grantu realizovat, podpoří 20 rodin s dětmi v náročných životních situacích, a to formou terapií a podpůrných skupin. Naši psychologové a terapeuti pomohou dětem vypořádat se s problémy, jako jsou úzkosti, panické ataky, deprese či vztahové nesnáze.“

Náročná doba přinesla čtyřnásobnou pomoc

Nejen pandemie koronaviru, ale také složitá společenská situace ukázaly, že Nadační fond Albert dokáže vystoupit vysoko nad rámec své letité komunitní podpory. Loni ve srovnání s rokem 2019 znásobil své dary více než čtyřikrát na hodnotu přes 20 milionů korun a navýšil také počet podpořených organizací. V Jihočeském kraji pomohl Nadační fond Albert během poslední tří let částkou přesahující 1,3 miliony korun. Kromě běžné podpory pomáhal i materiálními dary v podobě dezinfekcí, rukavic, hraček, knížek či školních potřeb.

Bertík pomáhá 2023: Oceněné projekty v regionech Jihočeského kraje

Dětský domov Žíchovec – Děti z DD Žíchovec na letních táborech
Přejeme si, aby děti nemusely letní prázdniny trávit v areálu dětského domova, protože nemají možnost jet za svými rodiči nebo příbuznými do rodin. Cílem je poznat jiné sociální prostředí, jiné kamarády, jiná pravidla chování. Jde také o navázání nových kontaktů a krok k samostatnosti.

RC Radost Tábor – Kousek radosti dětem
Cílem projektu je podpořit 20 rodin s dětmi v náročných životních situacích. Díky kvalifikovaným a zkušeným psychologům a terapeutům poskytujeme rodinám při terapiích prostor, kde se mohou cítit bezpečně a mohou zde bez obav otevřít a řešit své problémy.

Temperi České Budějovice – Bertík baví děti z BRÁNY
Projekt je určený dětem a mládeži od 6 do 26 let z Nízkoprahového klubu BRÁNA. Cílem nabízených aktivit je pracovat na posilování dětského kolektivu, hlubšího prožitku, rozšiřování zkušeností, sebepoznání dětí a mnohdy i zažití úspěchu. Jde se o aktivity, které rodiče dětem nemohou nebo neumí nabídnout.

Charita České Budějovice – Poznáváme s Bertíkem
Projekt má za cíl zapojit děti ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí do bezplatných volnočasových a vzdělávacích aktivit a umožnit jim trávit volný čas jinde než na ulici. Pravidelné i vícedenní aktivity jim umožní zažívat to, co většina jejich vrstevníků považuje za samozřejmost.

Charita Písek – Zajištění sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v ORP Milevsko
Sociálně aktivizační služby pomáhají rodinám s dítětem, u kterého je ohrožen vývoj v důsledku dopadů dlouhodobě krizové sociální situace. Začne-li se včas, správně a v dostatečném rozsahu pracovat, mají děti velkou šanci, že budou mít podobné startovní podmínky do života jako děti z běžných rodin.

Cheiron T, Tábor – Tancem si plníme svůj sen
Projekt podporuje taneční soubor "Wolf Family", který pod vedením dvou chlapců z romské komunity sdružuje mládež ve věku 12–17 let ze sociálně znevýhodněného prostředí. V souboru se věnují nejen romským tancům, ale i na hip hopu a moderním stylům. Cílem aktivity je podporovat a motivovat mladé lidi, kteří chtějí rozvíjet svůj talent, schopnosti a smysluplně trávit volný čas.

Dětský domov Volyně – Otevřená šance pro děti ústavní výchovy
Cílem projektu je podpora a rozvoj schopností dětí vyrůstající v ústavní výchově. Ať už jde o volnočasové aktivity účast na sportovně rekreačních aktivitách, těmito formami se chceme cílevědomě zaměřit na prevenci a práci s rizikovou mládeží i jejich rodinami, a docílit bezproblémového začlenění do společnosti.

KoCeRo komunitní centrum Rovnost, Český Krumlov – Duhová cesta
Projekt nabízí romským dětem, které žijí ve složitých sociálních a ekonomických podmínkách, pravidelné výchovně vzdělávací a volnočasové aktivity. Ty povedou ke zlepšení školních výsledků, zvyšování všeobecných znalostí a dovedností, k eliminaci sociálního vyloučení a výskytu společensky nežádoucích jevů i ke smysluplnému trávení volného času.

15.02.2023Bc. David Hocke
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy o koruně

Další zprávy k tématu "Koruna spodek"
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688