Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)
Z regionů  |  22.06.2022 20:41:14

Ústecký: Významné investiční akce v nemocnicích Krajské zdravotní si prohlédl hejtman s členy představenstva

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller navštívil spolu s předsedou představenstva Krajské zdravotní, a. s., (KZ) Ondřejem Štěrbou a místopředsedou představenstva společnosti Leošem Vysoudilem, významné investiční akce v děčínské, ústecké a chomutovské nemocnici KZ.
Tisková zpráva ze dne 22. června 2022
KZ, a. s.
 

 
 

Výstavba pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., s cenou díla dle veřejné zakázky 1,4 miliardy korun včetně DPH, bude probíhat do 20. 12. 2023. Předmětem investičního záměru je nový pavilon s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovými odděleními vč. umístění kardiochirurgie. V objektu je navrženo celkem 12 nových operačních sálů, 54 lůžek pro intenzivní či intermediární péči, 70 standardních lůžek a 11 ambulancí. Dále nezbytné technické a administrativní zázemí včetně například nového centrálního dispečinku pro sanitáře. Nový pavilon bude sloužit zejména pro ústecké Kardiocentrum, dále pak pro oddělení Centrálních operačních sálů, Kliniku anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (KAPIM) a Oddělení hrudní chirurgie. V letošním roce bude dokončena hrubá stavba.

„Investiční akce takového rozsahu v rámci KZ, ale troufnu si říct, že i v celém Ústeckém kraji, nemají obdoby. Vnímáme je samozřejmě jako absolutní prioritu. Chtěl bych poděkovat našim zaměstnancům a také všem návštěvníkům našich nemocnic, že chápou omezení, která jsou v souvislosti se stavbami nezbytná. Na nové stavby se všichni těšíme, budou představovat významné zkvalitnění zdravotní péče,“ říká k probíhajícím aktivitám Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ.

Výstavba pavilonu s cenou díla dle veřejné zakázky za téměř 784,5 milionu korun včetně DPH bude probíhat v areálu Nemocnice Děčín, o. z., do poloviny prosince 2023. Předmětem investičního záměru je nový objekt tvořící přístavbu ke stávajícímu pavilonu „E“. Jedná se o I. etapu dostavby děčínské nemocnice, jejíž součástí je demolice stávajících objektů, výstavba nového pavilonu Emergency (expektační pokoj, 2 zákrokové sálky, 3 lůžka crash room, RDG – CT), 4 operačních sálů, centrální sterilizace, jednotek intenzivní péče (8 lůžek) a ARO (6 lůžek). Dále modernizace energocentra – trafostanice včetně náhradního zdroje elektrické energie a výstavba patrového objektu pro parkování osobních automobilů. Do konce roku se počítá s dokončováním hrubé stavby a zahájením instalace rozvodů technického zařízení budovy.

V děčínské nemocnici by výstavba měla pokračovat ještě druhou fází, při které vznikne nový Pavilon péče o matku a dítě včetně hemodialyzačního střediska a nadzemního propojovacího koridoru. Předmětem tohoto investičního záměru je nový objekt na místě stávajícího nevyužívaného objektu, bývalého dětského pavilonu. Stavební program nového pavilonu tvoří gynekologicko-porodnické oddělení, konkrétně se jedná o porodnici (3 porodní pokoje, 4 lůžka 1. doby porodní, 1 operační sál - porodní, 17 standardních lůžek), gynekologie (16 standardních lůžek, 4 pooperační pokoje, zákrokový sál) a hemodialyzační středisko (14 křesel, 2 lůžka a ambulance). Zároveň je součástí investičního záměru i výstavba nadzemního propojovacího koridoru, který propojí nový pavilon Emergency a operačních sálů (I. etapa) s novým pavilonem Péče o matku a dítě včetně hemodialyzačního střediska (II. etapa), a též se stávajícím pavilonem I.

„Dění na jednotlivých stavbách velmi pečlivě sledujeme, a to nejen od stolu. Obdobné cesty určitě ještě s kolegy absolvujeme. V Děčíně a v Ústí nad Labem probíhá vše podle plánu, a to i časového. V Chomutově jsme v jistém skluzu, ale jsme přesvědčení, že se vše povede dohnat,“ komentuje návštěvu stavenišť místopředseda představenstva KZ Leoš Vysoudil.

V areálu Nemocnice Chomutov, o. z., bude výstavba pavilonu s cenou díla dle veřejné zakázky 833,8 milionů korun včetně DPH probíhat do poloviny prosince roku 2023. Předmětem investičního záměru je výstavba nového pavilonu s urgentním příjmem (5 ambulancí, RTG, 5 expektačních lůžek, crash room), COS (5 operačních sálů), centrální sterilizace, JIP (10 lůžek), ARO (10 lůžek) a technickým a administrativním zázemím, a to v návaznosti na stávající pavilon C. Novostavba je navržena jako samostatně stojící objekt, avšak s provozním a technickým propojením na stávající pavilon C včetně nadzemního spojovacího koridoru na stávající pavilon D. V chomutovské nemocnici se do konce roku počítá s dokončováním hrubé stavby a zahájením instalace rozvodů technického zařízení budovy.

Investiční akce jsou částečně financovány z dotačních zdrojů, a to konkrétně z 98. výzvy IROP, z finanční investiční podpory Ústeckého kraje, pro zajištění vyrovnaného cash flow KZ využívá investiční úvěr od Komerční banky, a. s. V případě výstavby v ústecké nemocnici činí dotace z IROP 500 milionů korun, v Děčíně a Chomutově je to shodně po 150 milionech korun.

Nový pavilon s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovými odděleními včetně umístění kardiochirurgie, Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.
Předání staveniště: 29. 10. 2020
Doba realizace: do 20. 12. 2023
Celková cena díla dle veřejné zakázky: 1 397 493 297,69 vč. DPH
Zhotovitel: sdružení společností s názvem „Společnost Metrostav – DIZ – BAK – NEPRO – Masarykova nemocnice“

Nový pavilon Emergency včetně operačních sálů, centrální sterilizace a jednotek intenzivní péče, Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z. (I. etapa)
Předání staveniště: 4. 10. 2021
Doba realizace: do 15. 12. 2023
Celková cena díla dle veřejné zakázky: 784 406 795 vč. DPH
Zhotovitel: Sdružení firem VW WACHAL, a. s., a Zlínstav, a. s.

Nový pavilon péče o matku a dítě včetně hemodialyzačního střediska a nadzemního propojovacího koridoru, Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z. (II. etapa dostavby)
Předpokládané náklady stavby: 384 milionů vč. DPH (dle rozpočtu projektové dokumentace z roku 2021)
V současné době je k předmětnému záměru již vydáno stavební povolení a dále probíhají intenzivní jednání, a to jak s jediným akcionářem, tak interně v rámci vedení Krajské zdravotní, a. s. Hlavním bodem jednání je ujednotit se na takovém postupu, aby bylo zaručeno co nejvíce kontinuální a bezprostředně navazující zahájení druhé etapy v komplexní dostavbě strategické investice v děčínské nemocnici. Jde o jednu z hlavních priorit v rámci celé Krajské zdravotní, a. s.

Nový pavilon Emergency, COS, včetně JIP a nadzemní spojovací koridor se stávajícím pavilonem D, Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z. – stavební práce II.
Předání staveniště: 23. 9. 2021
Doba realizace: do 15. 12. 2023
Celková cena díla dle VZ: 833 862 444 vč. DPH
Zhotovitel: Společnost „Emergency Nemocnice Chomutov – OHL & MQ“

Hejtman Jan Schiller (uprostřed), předseda představenstva KZ, a. s., Ondřej Štěrba (vpravo) a místopředseda představenstva KZ, a. s., Leoš Vysoudil (vlevo)
Hejtman Jan Schiller (uprostřed), předseda představenstva KZ, a. s., Ondřej Štěrba (vpravo) a místopředseda představenstva KZ, a. s., Leoš Vysoudil (vlevo)

V areálu Nemocnice Chomutov bude výstavba pavilonu probíhat do poloviny prosince roku 2023
V areálu Nemocnice Chomutov bude výstavba pavilonu probíhat do poloviny prosince roku 2023

 

V areálu Nemocnice Chomutov bude výstavba pavilonu probíhat do poloviny prosince roku 2023

 

Výstavba pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem bude probíhat do 20. prosince 2023
Výstavba pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem bude probíhat do 20. 12. 2023

 

Výstavba pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem bude probíhat do 20. prosince 2023

 

Výstavba pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem bude probíhat do 20. prosince 2023

 

Výstavba pavilonu v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem bude probíhat do 20. prosince 2023

 

Výstavba pavilonu v areálu Nemocnice Děčín bude probíhat do poloviny prosince 2023
Výstavba pavilonu v areálu Nemocnice Děčín bude probíhat do poloviny prosince 2023

 
 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 22.6.2022 / 22.6.2022
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688