mdcr.cz (MD ČR)
Doprava  |  05.04.2022 16:57:33

S nástupem jara se naplno rozjíždějí práce na dostavbě dálnice D4

Dostavba dálnice D4 mezi Příbramí a Novou Hospodou je v plném proudu. Na stavbě pokračují skrývky ornice, sanace podloží a zemní práce. Pracovat se bude také na přeložkách elektrického vedení a ostatních sítí křižujících budoucí dálnici. Práce na D4 budou probíhat paralelně na několika úsecích a s tím také souvisí některá omezení pro řidiče.
S nástupem jara se naplno rozjíždějí práce na dostavbě dálnice D4
V plánu je řada drobných dílčích krátkodobých opatření, která budou převážně souviset s napojením stavby a objízdných tras na stávající silnici I/4 (vjezdy/výjezdy).
Dvě delší omezení po celou stavební sezonu se čekají u Milína, kde je již zúžená silnice č. I/4 a dále u Mirotic, kde v dubnu začnou práce na rozšíření silnice na dálnici. Ostatní práce budou probíhat po celé trase mimo stávající provoz s uskutečněním dílčích provizorních přeložek a jejich napojením, které si opět vyžádá dílčí omezení provozu v řádu několika dní.
Běží rovněž zásadní přípravy celého stavebního území, které obnáší například odvoz odstraněné zeleně. Na konci léta je v plánu zakládání spodních staveb některých mostních objektů. V loňském roce už stavbaři udělali přípravné a terénní práce a první skrývky ornice, zapojili se také geodeti a archeologové. Letos začíná etapa, při níž budou stavební aktivity stále viditelnější.

Omezení budou i na I/4 mezi Chrašticemi a hranicí krajů

Opravy budou v letošním roce znovu probíhat také na silnici I/4. Počátkem dubna začaly práce na vozovce mezi Chrašticemi a hranicí Středočeského a Jihočeského kraje. Její současný stav bohužel nedovoluje počkat další tři roky, kdy má být hotova souběžně vedená dálnice. Využití silnice pro běžný provoz v kombinaci s dalším nárůstem nákladní dopravy obsluhující výstavbu D4 by způsobilo úplný rozpad vozovky.
Pracovat se bude souběžně na dvou úsecích tak, aby se celkový čas prováděných prací zkrátil na pět měsíců a jeden týden (5. duben – 11. září 2022). Doprava v místě bude vedena kyvadlově v jednom pruhu a v kritických časech bude řízena prostřednictvím zaměstnanců stavby, kteří na dopravní situaci reagují mnohem pružněji než semafory.
Současně s rekonstrukcí I/4 je připravena též oprava silnice I/18 v lokalitě Bohutín-Havírna, která si vyžádá úplné uzavření spojnice mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem. Při úplné uzavírce této části silnice I/18 by silnice I/4 sloužila jako oficiální objízdná trasa pro vozidla nad 7,5 tuny. Začátek obou akcí ve shodný čas se jevil jako rizikový a proto zatím dochází k odložení opravy I/18.
„Provoz na I/4 po zahájení rekonstrukce budeme monitorovat a pouze v případě, že to situace umožní, můžeme připustit další uzávěru“, říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl a dodává: „Řidičům v každém případě doporučujeme, aby pro dálkové cesty mezi Prahou a Českými Budějovicemi využívali primárně silnici I/3 a dálnici D3, pro cesty z Prahy na západ Šumavy pak raději kombinaci dálnice D5 a silnice I/27.“

O projektu

Výstavba úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Novou Hospodou je historicky prvním projektem partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP) při výstavbě a provozu dopravní infrastruktury. Řídí ho sdružení Via Salis francouzských firem VINCI Concessions, VINCI Highways a Meridiam. Investice zahrnuje dostavbu 32 kilometrů a modernizaci dalších 16 kilometrů již zprovozněných úseků. Stavba bude podle smlouvy hotova v prosinci 2024 a dalších 24 let ji má konsorcium provozovat. Zhotovitelem je společnost DIVia stavební, člen skupiny EUROVIA CS.


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688