mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  09.03.2022 06:51:00

Podmínky cestování do Malajsie a návratu do ČR - Od 01. 04. 2022 bude plně očkovaným umožněno vstoupit na území Malajsie bez nutnosti absolvovat karanténu

COVID 19 - aktuální podmínky cestování do Malajsie a návratu do ČR

08.03.2022 / 23:15 | Aktualizováno: 09.03.2022 / 06:51

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR a vstupu do ČR jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

MALAJSIE

VSTUP NA ÚZEMÍ MALAJSIE

Malajsijské státní hranice jsou do 31. 03. 2022 pro cizince uzavřeny.

Do 31. 03. 2022 musí všechny osoby, které cestují do Malajsie (cizinci musí získat předem výjimku od malajsijského imigračního úřadu) absolvovat 5 denní (očkované osoby s posilovací dávkou), 7 denní (očkované osoby) nebo 10 denní (částečně očkované a neočkované osoby) karanténu v dedikovaném ubytovacím zařízení. Registrace cizinců k získání souhlasu se provádí na webu MyTravelPass. Následně je třeba uhradit náklady na testování a pobyt v karanténě (celková částka převyšuje 5000 MYR).

Krátkodobé cesty (do 14 dnů) jsou výjimečně umožňovány pouze obchodníkům a investorům s již existujícími obchodními vztahy v Malajsii, kteří získají povolení k vstupu (MyTravelPass - MyEntry - Short Term). Tyto osoby nemusí podstupovat karanténu, avšak podmínky jejich pobytu (místo ubytování, omezení počtu schůzek, nemožnost volného pohybu) jsou omezující. Jako součást žádosti je třeba předložit i detailní itinerář celého pobytu, který nelze v jeho průběhu měnit. Nelze spojit obchodní jednání s dovolenou.

Za obdobných podmínek je vstup povolován (MyTravelPass - Foreigner - Social Visit) též v případě oficiálních a obchodních cest (služební jednání, navázání obchodních vztahů, konference) a z důvodů hodných zřetele (zdravotní důvody, nehody, úmrtí).

Vláda Malajsie umožňuje cizincům s povoleným pobytem v Malajsii (trvalý pobyt, členové programu MM2H), kteří získali výjimku pro přicestování a současně předloží digitální certifikát o očkování proti Covid-19, požádat o souhlas s popříjezdovou povinnou karanténu v jejich malajsijských domovech.

Vzhledem k průběžně a často se měnícím podmínkám vstupu doporučujeme před případnou cestou kontaktovat Velvyslanectví Malajsie v Praze.

OČKOVANÉ OSOBY

Malajsijské státní hranice jsou pro cizince do 31. 03. 2022 uzavřeny.

Vláda Malajsie umožňuje plně očkovaným turistům (s výjimkou občanů států, které jsou zařazeny na seznam vysoce rizikových zemí - prosím použijte odkaz nazvaný "Senarai Negara Berisiko Tinggi Berdasarkan Penilaian Risiko" - seznam je aktuálně pouze v malajštině) cestovat v rámci "travel bubble" na ostrov Langkawi a v případě pobytu přesahujícího sedm dnů následně i mimo něj (s výjimkou oblastí zařazených do zvláštního ochranného opatření EMCO). Umožněna je však pouze organizovaná turistika, turisté musí při příjezdu prokázat negativní RT-PCR test (max. 48 hodin starý), mít platné cestovní zdravotní pojištění s minimálním krytím 80 000 USD a zůstat na ostrově alespoň tři dny. Třetí den pobytu je nutné podstoupit RT-PCR covid test (obvyklá cena testu je 250 MYR). Děti mladší 18 let (očkované či neočkované) mohou cestovat pouze v doprovodu očkovaných dospělých. Před vlastní cestou a poté během pobytu musí turisté dodržovat řadu standardních operačních opatření (SOP), a to zejména stálé nošení roušky s výjimkou sportovních aktivit a stravování, registrace každého příchodu a odchodu do všech veřejných zařízení v mobilní aplikaci MySejahtera, používání desinfekčních prostředků, rozestupy mezi osobami, který je průběžně kontrolován policií. Porušení SOP automaticky znamená citelnou pokutu (až 100 000 MYR) a/nebo uvěznění s následným vyhoštěním a zákazem pobytu.

Od 01. 04. 2022 bude plně očkovaným cestovatelům (a neočkovaným dětem pod 17 let) umožněno vstoupit na území Malajsie bez nutnosti absolvovat karanténu. Podmínkou vstupu bude instalace a použití mobilní aplikace MySejahtera, předložení negativního výsledku RT-PCR testu provedeného maximálně 48 hodin před zahájením cesty a absolvování profesionálního RTK (antigenního) testu do 24 hodin po vstupu do země.

Částečně očkované a neočkované osoby budou po vstupu do Malajsie absolvovat 5 denní karanténu. Osoby, jejichž zdravotní stav vylučuje očkování, budou muset tuto skutečnost prokázat.

Malajsijská vláda připravuje další podrobnosti k podmínkám vstupu.

 

TESTOVANÉ OSOBY

Malajsijské státní hranice jsou pro cizince do 31. 03. 2022 uzavřeny. Osoby, kterým je povolen vstup, jsou při příletu testovány. Neočkované osoby mají pouze velmi omezený vstup do veřejných budov (nákup potravin a léků).

Od 01. 04. 2022 bude při příletu vyžadováno předložení negativního výsledku RT-PCR testu provedeného maximálně 48 hodin před zahájením cesty a absolvování profesionálního RTK (antigenního) testu do 24 hodin po vstupu do země.

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Malajsijské státní hranice jsou pro cizince do 31. 03. 2022 uzavřeny. Plně očkované osoby, které prodělaly onemocnění covid 11 až 60 dnů před cestou do Malajsie (nutno doložit lékařským potvrzením), kterým byl povolen vstup, nemusí absolvovat karanténu.

DĚTI

Malajsijské státní hranice jsou pro cizince do 31. 03. 2022 uzavřeny. Děti, kterým je povolen vstup, musí být doprovázeny dospělou osobou, která splňuje podmínky vstupu.

Od 01. 04. 2022 mohou neočkované děti do 17 let vstupovat do Malajsie za stejných podmínek, jako dospělí.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Malajsijské orgány nevyužívají příjezdový formulář. Od 01. 04. 2022 bude podmínkou vstupu instalace a použití mobilní aplikace MySejahtera, která obsahuje předpříjezdový formulář.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Pro plně očkované osoby, kterým je povolen vstup, platí povinnost dodržovat standardní operační postupy (SOP), tj. nosit na veřejnosti roušku, udržovat odstup minimálně 1 metr a registrovat svůj příchod do veřejných uzavřených prostor (např. nákupní střediska, restaurace) v aplikaci MySejahtera.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Vyplnit informace v mobilní aplikaci MySejahtera a následovat pokyny z této aplikace (domácí karanténa 7 - 10 dnů v případě bezpříznakového průběhu či jen s mírnými příznaky, nebo hospitalizace v případě vážnějších příznaků)

TRANZIT

Komerční spoje, především Qatar Airways, KLM a Turkish Airways, létají s menšími omezeními. Přes mezinárodní letiště v Kuala Lumpur je možný tranzit do dalších zemí. Podmínkou je předložení letenky do následné destinace a omezení doby tranzitu na max. 24 hodin. Přesun mezi dvěma hlavními terminály letiště (KLIA a KLIA2) není možný.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo zahraničních věcí Malajsie 

Ministerstvo zdravotnictví Malajsie

 

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19.

Občané ČR s platnými malajsijskými pobytovými tituly musí před svou cestou mimo Malajsii žádat malajsijské imigrační orgány o povolení k vycestování a návratu (MyTravelPass - MyEntry - Long Term - Entry and Return Application). Tato podmínka bude k 01. 04. 2022 zrušena.

 

Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých států a území při cestě do zahraničí

Přehled podmínek návratu do České republiky 

 

PAPUA NOVÁ GUINEA (PNG)

VSTUP NA ÚZEMÍ PNG

Možnost vstupu do PNG je omezena, stejně tak možnost vycestovat. Cizinci musí být kromě víza vybaveni souhlasem vydaným National Control Centre Travel Desk, o který mohou požádat podle tohoto postupu. Dále, všechny osoby cestující do PNG ze zahraničí musí před cestou vyplnit formulář na webu www.pnghdf.info a předložit negativní výsledek PCR testu na Covid. Následně po příjezdu musí absolvovat 14 denní karanténu. Cizinci jsou po dobu karantény povinni nosit sledovací kotníkové náramky či používat aplikaci v telefonu.

 

OČKOVANÉ OSOBY

Viz Vstup na území

TESTOVANÉ OSOBY

Viz Vstup na území

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Viz Vstup na území

DĚTI

Viz Vstup na území

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Všechny osoby cestující do PNG ze zahraničí musí před cestou vyplnit formulář na webu www.pnghdf.info.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Platí povinnost nosit roušku na veřejnosti.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Vyhledat nejbližší kvalitní zdravotnické zařízení.

TRANZIT

Tranzit je možné v omezené míře.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo zdravotnictví Papuy Nové Guineje

 

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19.

Občané ČR s platnými malajsijskými pobytovými tituly musí před svou cestou mimo Malajsii žádat malajsijské imigrační orgány o povolení k vycestování a návratu (MyTravelPass - MyEntry - Long Term - Entry and Return Application).

Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých států a území při cestě do zahraničí

Přehled podmínek návratu do České republiky 

 

 

 


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy k cestováníPřečtěte si také:
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688