Ing. Zbyněk Kalousek (Coinbank)
Okénko kryptoměny  |  12.08.2021 14:41:33

6 způsobů, jak bezplatně získat krypto a co byste předtím měli vědět (2/2)

Ilustrační foto | zdroj 123rf.com

  1. Vydělávejte na úrocích

Najdou se takové kryptoburzy, které Vám umožní vydělávat na úrocích z držených kryptoměn. Princip je jednoduchý, ale zároveň vysoce rizikový. Platformy jako Gemini Earn, či BlockFi Interest Account umožňují půjčování kryptoměn institucionálním dlužníkům. Úroky z takové půjčky pak můžou dosáhnout až 7,5 %. Je však třeba si uvědomit, že taková půjčka není bez rizika. Riskujete, že instituce zkrachuje a svou kryptoměnu již nikdy neuvidíte. Je tak třeba věnovat pozornost podmínkám takové půjčky a nepůjčovat více, než o kolik jste ochotni přijít.

Úroky lze získat také sázením na vybraných kryptoburzách (např. Binance.US). Tzv. staking znamená, že za držení kryptoměny v kryptopeněžence získáte odměnu, nebo úrok. Záludnost se skrývá v tom, že lze takhle sázet pouze na rizikovější mince. Nejčastěji se jedná o rizikovější altcoiny, za které tyto výhody získáte. Tím, že tyto mince držíte, pomáháte udržovat blockchaionovou síť.

  1. Airdrops

Tato metoda získávání mincí je zřejmě nejrizikovější. Mnoho investorům tak nebudou stát vůbec za námahu. Vývojáři provádějí airdropy, když chtějí získat trakci pro svou novou kryptoměnu. V podstatě se jedná o rozdávání mincí, aby se zvýšila šance na přijetí nové měny. Při airdropech musí být zájemce obezřetný, protože nezřídka se jedná o falešné airdropy a ICO (počáteční nabídky mincí). Tuto formu podvodu nejčastěji používají hackeři. A i když jsou airdropy pravé, často tyto nové kryptoměny také rychle zaniknou.

Pokud však i přesto chcete zkusit štěstí, dá se na internetu zjistit, kdy se takový airdrop koná. Často se takové projekty propagují na webových stránkách společností, zmiňují je uživatelé sociálních sítí nebo se prezentují na kryptozpravodajských webech. Pro získání mincí v airdropu je nezřídka zapotřebí splnit nějaké podmínky. Až po jejich splnění Vám vývojáři pošlou určené množství mincí přímo na adresu kryptopeněženky.

UPOZORNĚNÍ NA ZÁVĚR

Přestože existuje několik způsobů, jak lze zdarma získat nějakou kryptoměnu, měl by zájemce o takový příjem být obezřetný a nepodlehnout pokušení. Kryptoměny jsou velmi volatilitní a tak by do kryptoměn měl zájemce investovat jen tolik, o kolik je ochotný také přijít.

Další záludností je to, že získání kryptoměn je Váš příjem a jako takový podléhá taky zdanění. Kryptoměna zdarma tak nemusí být úplně zdarma, když přijde na řadu daňové přiznání. V České republice jsou kryptoměny považovány z pohledu státních orgánů za nehmotný movitý majetek a podléhají tak zdanění podle paragrafu 10 zákona o dani z příjmu. Předmětem daně z příjmů pak jsou převod kryptoměn na fiat měnu, směna kryptoměny za jinou kryptoměnu a pořízení zboží, či služby za kryptoměny. Tzn., že když nakoupíte kryptoměnu za fiat měnu a tuto kryptoměnu budete držet např. 2 roky, nemusíte po tuto dobu řešit daň z příjmů. Ta přijde na řadu až v momentě, kdy tuto kryptoměnu opět směníte na fiat měnu.

Příklad: Nakoupíte kryptoměnu za 100.000 Kč. Za dva roky ji prodáte za 200.000 Kč. Rozdíl 100.000 Kč (200.000 – 100.000 = 100.000) je Váš příjem, který podléhá 15% zdanění FO. Příjem tak podléhá zdanění až v momentě směny.

Na takový příjem se zároveň vztahují i daňové slevy a zvýhodnění, které si poplatník může uplatnit ve svém daňovém přiznání. Jen pozor, pokud by snad Váš příjem přesáhnul 48násobek průměrné mzdy, pak by Váš příjem podléhal 23% zdanění. Zároveň zdanění podléhá i případ, kdy si svou kryptoměnu převedete do své kryptopeněženky. V takovém případě podléhá dani z příjmu případný rozdíl mezi nákupní cenou a hodnotou, kterou si převádíte do své kryptopeněženky za předpokladu, že je tato hodnota v době převodu větší než v době nákupu. Což se díky vysoké volatilitě kryptoměn může snadno stát.



Nákup kryptoměn CoinBank

Ing. Zbyněk Kalousek

Vystudoval ekonomii a management na Masarykově univerzitě v Brně. V minulosti se věnoval analýzám finančních trhů. K této činnosti se po kratší odmlce opět navrací. Spoluzakladatel společnosti, která se zabývá poradenstvím a akreditovaným vzděláváním. Spolupracuje s několika dalšími firmami. Svět kryptoměn vnímá jako progresivní část trhu, která nabízí plno příležitostí, ale zároveň skýtá plno nástrah, od decentralizace, apolitický přístup, k velké volatilitě kurzů, až k čím dál náročnější těžbě kryptoměn.


CoinBank

Od roku 2021 spolupracuje se společností MipSoftware, která provozuje směnárnu s kryptoměnami CoinBank a burzu s kryptoměnami CoinBank Trader. Obě platformy jsou zajímavé zejména pro středoevropskou klientelu. Skrz své produktu propojuje koncové uživatele s největšími světovými kryptoburzami a nabízí příjemné uživatelské prostředí. Pro českého klienta je nejspíš nejpříjemnější funkce obchodování prostřednictvím české měny. Široká nabídka kryptoměn, přístup k největším světovým burzám, to jsou předpoklady pro zajímavou spolupráci.

Více informací na https://coinbank.cz/.

30.03. 07:30  Nesouhlas se závěrem (Pavel Novák)
Diskuse je uzavřena

Poslední zprávy z rubriky Okénko kryptoměny:

09.12.2024  Martin Stránský ve Studiu C T24 - 5.12. 2024 Martin Stránský (WBTCB)
09.12.2024  Konsoliduje Bitcoin své pozice před růstem k úrovni 200000 dolarů? Ing. Zbyněk Kalousek (Coinbank)





Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688