Michal Heřmanský (AliaWeb)
MS v hokeji 2005  |  02.05.2005 17:06:29

Slovensko - Rusko 3:3, Finsko - Ukrajina 4:1

Slovensko - Rusko (Vídeň)
V první třetině se hrál hezký rychlý útočný hokej. Slováci měli více ze hry, ale Lašák měl přesto dost práce po akcích Ovečkina nebo Afinogenova. Jediný gól vstřelil v přesilovce v 13. minutě Ž. Pálffy, který se dostal k odraženému kotouči po střele M. Štrbáka (vůbec netrefil bránu).
V 1. polovině se obraz hry nezměnil. Ve 29. minutě byl vyloučen S. Vyšedkevič za sekání. Ve 30. minutě toho využil Marián Hossa, přihrával Stumpel. Ihned z protiútoku však skóroval Antipov, jehož střelu bruslí tečoval Něprjajev. Slováci se dostali do útlumu, Rusové byli na koni. V 12. minutě byl vyloučen Stumpel, ve 13. minutě Handzuš a Rusové po několika sekundách přesilovku 5:3 využili A. Markovem. Na začátku 17. minuty byli po potyčce vyloučeni Šatan, Proškin a Kovalčuk. O chvíli později byl ještě vyloučen Markov, Slováci hráli 88 sekund přesilovku 5:3. Nevyužili ji. A to nějakou dobu hráli vlastně 5:2, jelikož Dacjuk zlomil hokejku. V závěru byli Slováci pod silným tlakem Rusů, zachránil je konec třetiny.
V závěru 42. minuty udělali Rusové technickou chybu, měli 6 hráčů na ledě. Nabídnutou přesilovku zužitkoval L. Višňovský bombou od modré. Rusové se snažili vyrovnat, ve 44. minutě trefil Charitonov tyč Lašákovy brány. Další šance měli Afinogenov, Něprjajev, Malkin. V 58. minutě střelu Kovalčuka z blízka Lašák pouze vyrazil a Kozlov vyrovnal na 3:3. V 59. minutě mohlo Rusko vyhrát, v šanci byl po Ovečkinově přihrávce Malkin, ale Lašák Slováky zachránil.
Remíza je spravedlivý výsledek.

Finsko - Ukrajina (Innsbruck)
Ukrajina se nevzdala bez boje. Finům se podařilo v 9. minutě využít přesilovku, Niemi tečoval střelu Nummelina. Ve 12. minutě mohl vyrovnat Varlamov, který jel sám na finského brankáře. Poměr střel na bránu - 19:9.
Ve druhé třetině zvýraznil převahu Finů ve 24. minutě Peltonen a v 28. minutě Timonen. V 36. minutě tečoval střelu spoluhráče Varlamov a upravil tak skóre na 3:1. Poměr střel na bránu - 33:16.
I v poslední třetině vstřelili Finové gól, dal ho v 58. minutě Hentunen. Ukrajinským hráčům v závěru již chyběly síly. Poměr střel na bránu 54:21.

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)

16.12.2009ČR - ČNB snížila sazby na 1%, hlasování 4/3 Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
26.02.2006Finsko - Švédsko 2:3 Michal Heřmanský (AliaWeb)