Michal Heřmanský (AliaWeb)
Titulní stránka  |  14.05.2005 20:54:44

Česko - Švédsko, jdeme do finále !!!

Česko - Švédsko (Vídeň), 3:2 v prodloužení
Naši hráli ze zabezpečené obrany, byli aktivní. V 9. minutě po přihrávce J. Jágra Straka trefil tyč švédské brány. Ve 14. minutě J. Šlégr trefil střelou Jágra do hlavy, Jágr otřesen. V 16. minutě Ručínský musel srazit před Vokounem Zetterberga. Ještě v 16. minutě se švédská střela odrazila od Špačka přímo do Vokouna, který vůbec nestihl zareagovat. V 18. minutě Sundin zahákoval Dvořáka, Jágr na přesilovku už nastoupil na led. Těsně po skončení první třetiny dopravil puk do švédské brány Čajánek, ještě ke všemu kopnutím - gól samozřejmě neplatil.
Ve druhé třetině se hodně vylučovalo - bylo vyloučeno 7 hráčů, nikdo přesilovku nevyužil. Ovšem ty švédské byly nebezpečnější, byli jsme pod tlakem dokonce i mimo přesilovky. V 32. minutě naši špatně vyhodili puk z obranné třetiny, dostal se k němu Švéd, ten vystřelil na Vokouna, který puk jen vyrazil a Hoglund pak puk, ač tísněn T. Kaberlem, dopravil za Vokounova záda. Pak jsme se zmobilizovali. Ve 36. minutě Čajánek po Hlaváčem vypracované příležitosti přesně mířenou ranou vyrovnal.
Ve 46. minutě Prospalovu střelu těsně před Lundqvistem mírně nadzvedl Straka. Vedli jsme 2:1. Švédové nás pak dostali pod silný tlak. Ve 49. minutě šel sám na Vokouna Weindhandl. V 51. minutě Kubina zahákoval Johanssona. Vteřinu před koncem přesilovky vyrovnal D. Sedin - zpoza naší brány mu přihrál H. Sedin. V 54. minutě Pahlsson zahákoval Hlaváče. V přesilovce vypracoval Hemský šanci Kubinovi. V 58. minutě Weinhandl tečoval střelu Zetterberga - zachránila nás tyč.
V prodloužení byli Švédové výrazně aktivnější, Vokounova brána byla téměř nepřetržitě v ohrožení. V 65. minutě přišla nečekaná a přesně mířená bomba R. Dvořáka od modré - Lundqvist nestihl včas zareagovat.