Soul představil nejnovější trendy polovodičového průmyslu
SOUL PŘEDSTAVIL NEJNOVĚJŠÍ TRENDY POLOVODIČOVÉHO PRŮMYSLU
Zástupci nejvýznamnějších hráčů polovodičového průmyslu z celého světa se na přelomu ledna a února setkali v jihokorejském Soulu. Každoroční akce SEMICON Korea 2024 přilákala přes 500 vystavovatelů, kteří zde představili své nejnovější produkty. Hlavním motivem letošní akce byla témata pokročilé litografie, materiálů a procesů; plazmatu a leptání nebo také chemického mechanického leštění.
Foto: Velvyslanectví ČR v Soulu
Globální trh s polovodiči dosáhl v roce 2022 hodnoty 558,8 miliardy eur a na něm Jižní Korea zaujímala druhé místo s podílem 17,7 %. Celkový export polovodičů z Jižní Koreje v roce 2022 činil 119,5 miliardy eur. Polovodiče jsou jedním z hlavních exportních produktů, které ženou korejskou ekonomiku vpřed, a v roce 2022 představovaly 18,9 % celkového exportu této země.
Korea je po Čínské lidové republice a Tchaj-wanu třetí největší producent představující 17,9 % celkové světové výrobní kapacity. Kromě toho je Korea jedním z nejaktivnějších světových investorů do polovodičových zařízení nejen u sebe doma, ale i v zahraničí. Na globálním trhu s polovodičovými produkty zaujímá Korea 24,4 % u polovodičových zařízení a 18,3 % u polovodičových materiálů. Její geografická výhoda a příznivé vládní politiky a podpory z ní činí atraktivní investiční prostředí pro společnosti, které chtějí vstoupit na východoasijský trh v tomto segmentu.
ŠANCE PRO ČESKÉ FIRMY
Všechny tyto aspekty představují zajímavou šanci také pro české firmy. Aktuální trendy směřují především k budoucímu využití směsných materiálů schopných ušetřit energii, ohebným polovodičům a takovým, které brání průniku vlhkosti či automatizaci a využití AI. Příležitosti pro české společnosti tedy spatřujeme právě v těchto oblastech.
Přes 500 vystavovatelů dorazilo na přelomu ledna a února do jihokorejského Soulu na nejvýznamnější akci svého druhu v regionu – SEMICON Korea. Letošní ročník se do velké míry zabýval také otázkou rozličných pobídek do polovodičového průmyslu, které vlády po světě plánují či již zavedly s cílem podpořit tento průmyslový segment. Na akci, kde bylo k vidění na 2 100 stánků a 30 konferencí, nechyběli již tradičně ani zástupci z Česka – společnost TESCAN, která vyrábí skenovací elektronové mikroskopy, a SVCS Process Innovation, která navrhuje a vyrábí horizontální i vertikální pece pro polovodičový a fotovoltaický průmysl.
Foto: Velvyslanectví ČR v Soulu
DALŠÍ INFORMACE
Další důležité informace k importu do Koreje je možné získat na odkazech níže:
- Invest KOREA, Semiconductor – Fact Sheet
- Invest KOREA, Industry Focus
- Korea Trade-Investment Promotion Agency
V případě zájmu mohou české společnosti kontaktovat obchodní oddělení zastupitelského úřadu ČR v Soulu na adrese: seoul.commerce@mzv.gov.cz.
Jakub Kopecký, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Soulu
Moderní ekonomická diplomacie
Moderní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.
Poslední zprávy z rubriky Export:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Zlato ukazuje svou sílu v plné kráse. Překoná v novém roce hranici 3 000 USD za unci?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Petr Lajsek, Purple Trading
Proč evropské akcie zaostávají za americkými? A jaký je výhled?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Štěpán Křeček, BHS
Poprvé od listopadu 2023 došlo k meziročnímu růstu cen potravin
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz