Michal Brothánek (AVANT IS)
Okénko investora  |  10.11.2023 16:19:10

Trend investic do nájemních bytů a servisovaných apartmánů

Investoři se v Praze zaměřují na zajímavé projekty nákupu bytů a servisovaných apartmánů, reagující tak na náročný loňský rok na trhu nemovitostí. Podle studie Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ANB) dosáhli velcí investoři, včetně developerů a nemovitostních fondů, v roce 2021 získání přibližně 2000 bytů, což představuje více než dvojnásobek oproti předchozímu roku.

Vzhledem k výši cen bytů a hypoték a rostoucí inflaci začali mnozí developeři přemýšlet o projektech nájemního bydlení. Někteří zvažují vytvoření vlastního portfolia nájemních bytů,

zatímco jiní hledají spojení s institucionálními investory. Některé společnosti vyjádřily zájem o nákup bytových projektů v Praze, s potenciálem vlastnit tisíce nájemních bytů.

Paralelně s tím stoupá zájem o servisované apartmány, což ilustruje projekt HONEST Říčany (https://honestricany.cz/). Tento koncept nabízí plně zařízené ubytovací jednotky s kuchyní a obývacím pokojem, vhodné pro dlouhodobé i krátkodobé pobyty. Servisované apartmány jsou považovány za ideální alternativu k hotelům, poskytující větší obytný prostor, úsporu nákladů a pocity pohodlí a soukromí. Vihorev Group zdůrazňuje vysokou ziskovost tohoto modelu a jeho schopnost flexibilně reagovat na aktuální situaci na trhu.

Proč lidé upřednostňují servisované apartmány? Jedním z důvodů je schopnost poskytovat hostům pocit domova, což má zvláštní význam zejména při dlouhodobých pracovních cestách. Servisované apartmány nabízejí více místa než tradiční hotelové pokoje, a to v průměru o 30 %. Jsou plně vybaveny vším, co host potřebuje, včetně wi-fi, televize, pračky a kuchyňských spotřebičů, a odrážejí místní způsob života, umožňující hostům žít jako místní.

Servisované apartmány navíc eliminují nejistotu spojenou s pronájmem od soukromých osob, poskytují profesionální standardy a přispívají k lepší psychické pohodě a pracovním výsledkům hostů. Vzhledem k rostoucímu nedostatku bytů, který je stále naléhavějším problémem na trhu nemovitostí v Praze a dalších českých městech, jsou servisované apartmány atraktivní volbou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Maxim Vihorev CHIEF EXECUTIVE OFFICER, FOUNDER

Maxim vystudoval Karlovu Univerzitu, magisterský obor Právo a právní věda na Právnické fakultě a bakalářský obor na Podnikohospodářské fakultě VŠE. Od roku 2008 aktivně působí na českém realitním trhu, zejména v oblasti prodeje a správy nemovitostí. Od roku 2014 působí na rezidenčním developerském trhu. Mezi jeho klíčové kompetence patří strukturování nemovitostních obchodů a jejich financování. Celková hodnota dokončených a stávajících projektů přesahuje 900 mil. CZK.


Budujeme rezidenční a investiční nemovitosti. Dosahujeme nadstandardních výnosů díky kontrole celého investičního cyklu realizace projektů od akvizice, přes výstavbu až po následný provoz. Zároveň tím minimalizujeme tržní riziko pro držitele investičních akcií. Díky hluboké znalosti oboru vidíme investiční příležitosti i tam, kde ostatní vidí ztrátu času a finančních prostředků. V nemovitostech se zaměřujeme na rychle rostoucí a dlouhodobě atraktivní segment nájemního investičního bydlení. Hlavní důraz klademe na lokalitu a její výjimečnost z hlediska potenciálu růstu hodnoty nemovitosti v čase.

Disclaimer:

Vihorev.Capital SICAV, a.s. je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech. Akcionářem fondu se může stát výhradně kvalifikovaný investor ve smyslu § 272 tohoto zákona. AVANT investiční společnost, a.s.je správcem fondů kvalifikovaných investorů dle zákona. 240/2013 Sb. Správce upozorňuje investory, že hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena.

Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu. Investice do fondu je určena k dosažení výnosu při jejím střednědobém a dlouhodobém držení, a není proto vhodná ke krátkodobé spekulaci. Potenciální investoři by měli zejména zvážit specifická rizika, která mohou vyplývat z investičních cílů fondu, tak jak jsou uvedeny v jeho statutu. Investiční cíle se odráží v doporučeném investičním horizontu, jakož i v poplatcích a nákladech fondu. 

Michal Brothánek

Michal se dlouhodobě pohybuje v manažerských a obchodních pozicích ve finančním sektoru. Řadu let působil v korporátním obchodě ČSOB. V rámci těchto rolí řídil v letech 2006-2009 vydávání dluhových cenných papírů na dealingu banky pro velké bankovní klienty. Jako výkonný ředitel vedl v letech 2010-2016 útvar Institucionálního bankovnictví poskytující služby finančním institucím (bankám, pojišťovnám, obchodníkům s cennými papíry, investičním společnostem, investičním fondům a fondům kvalifikovaných investorů), klientům custody a depozitáře investičních společností a fondů. Zde stál u počátku boomu fondů kvalifikovaných investorů. V letech 2016 až 2021 zodpovídal jako člen představenstva ČSOB Pojišťovny za řízení všech obchodních sítí a partnerů, podpory obchodu a navazujících útvarů.AVANT IS

AVANT je česká investiční společnost založená v roce 2007. Jedná se o největšího správce fondů kvalifikovaných investorů v České republice s tržním podílem 31,4 % (k 30.6.2023 celkem 165 fondů a podfondů ve správě a administraci s celkovým objemem majetku 131,9 mld. Kč dle AKAT). AVANT je leader v inovativních řešeních fondových struktur a nejrychleji rostoucí investiční společnost v České republice. AVANT má zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí v sektoru finančních institucí. Investiční společnost je regulována Českou národní bankou.

Více informací na https://www.avantfunds.cz/cs.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko investora:

Pá   9:00  Nový impuls pro zlato: Dubnová inflace v USA Ing. Jakub Petruška (Zlaťáky)
St 15:13  Pohonné hmoty dále zlevní. Kolik budeme tankovat v létě? Petr Lajsek (Purple Trading)
St 12:51  Průlomové partnerství: Microsoft a Stockholm Exergi budou dekarbonizovat Olívia Lacenová (Wonderinterest Trading Ltd. )
Po 10:04  Spotřebitelská inflace (duben 2024) Miroslav Novák (AKCENTA CZ)
Po   9:59  Inflace atakuje horní hranici tolerančního pásma Ing. Štěpán Křeček, MBA (BHS)Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688