mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  06.11.2023 17:23:00

Fotbalové utkání Česká republika - Polsko dne 17. listopadu 2023 ve Varšavě - důležité informace pro účastníky sportovní akce

Fotbalové utkání Česká republika - Polsko dne 17. listopadu 2023 ve Varšavě - důležité informace pro účastníky sportovní akce

06.11.2023 / 15:38 | Aktualizováno: 06.11.2023 / 17:23

 1. Informace týkající se spojení na konzulát Velvyslanectví ČR ve Varšavě: https://www.mzv.cz/warsaw/cz/viza_a_konzularni_informace/index.html
 2. Linku konzulární pohotovosti Velvyslanectví ČR ve Varšavě lze mimo pracovní dobu v případě nouze kontaktovat na lince +420 222 264 234. Jedná se zejména o případy ztráty cestovních dokladů, hospitalizací, dopravních nehod či jiných událostí. Doporučujeme fanouškům prostudovat, jakou pomoc může a naopak nemůže zastupitelský úřad občanům ČR poskytnout:
  https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/konzularni_sluzba/index.html.
 3. Níže rovněž uvádíme důležité odkazy na doporučení a informace, které jsou uvedeny na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Doporučujeme na ně vhodným způsobem fanoušky upozornit:
  https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/jak_resit_situace_v_zahranici/index.html
  https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/pomoc_v_nouzi/index.html.
 4. Současně bychom rádi fanoušky upozornili na možnost registrace jejich cesty a pobytu v aplikaci DROZD, která umožňuje zaslání upozornění v případě nenadálého nebezpečí či živelných událostí. Více informací naleznete v přiloženém odkazu:
  https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/drozd/index.html.
 5. Pro vstup na území Polska postačí platný a nepoškozený občanský průkaz či cestovní pas (v rámci dané sportovní akce s účastí tisíců lidí je nutné počítat s možností odcizení či ztráty dokladu totožnosti/peněženky i finančních prostředků – doporučujeme zajistit si kromě originálu dokladu i jeho fyzickou kopii a jeho fotografii uložit v mobilním telefonu/zaslat na osobní email). V Polsku je pro základní a neodkladnou zdravotní péči platná kartička zdravotního pojištění ČR (tzv. European Health Insurance Card „EHIC“), nicméně na základě dlouholetých zkušeností doporučujeme zajistit si vhodné cestovní pojištění pokrývající i případnou repatriaci na území ČR.
 6. Zároveň důrazně upozorňujeme, že v Polsku existuje tzv. nulová tolerance vůči psychotropním a jiným návykovým látkám (týká se bohužel např. i léčiv s obsahem amfetaminu – např. Ibalgin atd.). Dovoz případných léčiv doporučujeme podpořit potvrzením lékaře a léky ponechat v originálním balení.
 7. V případě fotbalového utkání toto typu je nutné počítat i s případnými uzávěrami na příjezdových cestách k Národnímu stadionu ve Varšavě a velmi obtížnou situaci ve vztahu k parkování v okolí stadionu.
 8. Při vstupu do Národního stadionu ve Varšavě lze očekávat podrobné bezpečnostní kontroly. Na stadion je zakázáno si přinést vlastní jídlo a pití a samozřejmě jakékoliv věci použitelné jako zbraně a dále jakékoliv pyrotechnické prostředky. Stadion je vybaven dostatečným množstvím míst rychlého občerstvení i toalet. Platit lze jak místní měnou zloté, tak i bankovními kartami.
 9. Komunikace s policií probíhá ve většině v polštině, sporadicky v angličtině či jiném světovém jazyce. Polská policie je v případě podezření na spáchání přestupku a trestného činu oprávněna podezřelou osobu zadržet až na 48 hodin, na základě rozhodnutí nadřízené prokuratury může být tato lhůta dále prodlužována.
 10. V případě přicestování nezletilé osoby v doprovodu jiné osoby, než rodinného příslušník, je nutné takovou osobou vybavit tzv. souhlasem rodiče s vycestováním dítěte v doprovodu jiné osoby. Vzor takové plné moci, opatřené českým úředním ověřením podpisu alespoň jednoho z rodičů, je možné nalézt pod následujícím odkazem (v PL je akceptována polská či anglická verze takového dokumentu, případně bilingvální verze CZ-PL či CZ-EN)
  https://www.mzv.cz/public/95/a2/74/3192464_2080723_Souhlas_zakonneho_zastupce_s_vycestovanim_ditete.pdf
  a kompletní informaci k tématu zde
  https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/podminky_vycestovani_z_cr/cestovani_s_detmi.html

Pevně věřím, že se pobyt fanoušků českého fotbalu v Polsku odehraje bez problémů a všichni si kýžený triumf Českého týmu užijeme!

Petr Jesenský, konzul

přílohy

Formulář souhlasu zákonného zástupce s krátkodobým... - 656 KB PDF (Acrobat dokument) 18.1.2019
https://www.mzv.cz/file/3192464/Souhlas_zakonneho_zastupce_s_vycestovanim_ditete.pdf


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Ze světa:

Út   9:36  China's fixed-asset investment up 4.5% in Q1 China state infooffice (scio.gov.cn)
Út   8:23  Geopolitika opět v centru pozornosti ČSOB-Dealing (ČSOB-Dealing)
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688