mzv.cz (MZv ČR)
Volby  |  28.12.2022 17:18:00

Volby prezidenta České republiky na Velvyslanectví v Kodani

Volby prezidenta České republiky na Velvyslanectví v Kodani

28.12.2022 / 16:58 | Aktualizováno: 28.12.2022 / 17:18

Na Velvyslanectví ČR v Kodani se volba prezidenta ČR bude konat:
- v pátek 13. ledna 2023 od 14:00 hodin do 22:00 hodin a
- v sobotu 14. ledna 2023 od 8:00 hodin do 14:00 hodin.

Případné druhé kolo volby prezidenta ČR se bude konat:
- v pátek 27. ledna 2023 od 14:00 hodin do 22:00 hodin a
- v sobotu 28. ledna 2023 od 8:00 hodin do 14:00 hodin.

Místem konání voleb bude volební místnost na Velvyslanectví ČR v Kodani, Ryvangs Alle 14-16, 2100, Kodaň.

Hodláte-li se účastnit voleb na našem velvyslanectví, máte dvě možnosti jak postupovat:

1) JSTE ZAPSÁN/A DO ZVLÁŠTNÍHO SEZNAMU VOLIČŮ NA VELVYSLANECTVÍ ČR V KODANI

Při dlouhodobém pobytu v zahraničí lze požádat o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného naším Velvyslanectví. Žádost je možno sepsat volně nebo využít připraveného formuláře a doložit těmito náležitostmi:

- originál, popř. ověřená kopie dokladů potvrzujících totožnost a státní občanství ČR (např. občanský průkaz nebo cestovní pas)

- doklad o bydlišti na území Dánského království (typicky žlutá CPR karta)

Žádost musí být doručena nebo předána zastupitelskému úřadu nejpozději 40 dnů přede dnem voleb, tj. do 04.12.2022. Kdo byl již jednou do zvláštního seznamu voličů v minulosti zapsán, již o zápis pro účely prezidentské volby žádat nemusí.

POZOR! Zápisem do zvláštního seznamu voličů v zahraničí budete automaticky vyškrtnut/a ze stálého seznamu voličů v ČR. Budete-li chtít v budoucnu volit na území České republiky, musíte nejprve požádat náš zastupitelský úřad o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů. O vyškrtnutí Vám vydáme potvrzení, které je nutno odevzdat buď před volbami obecnímu úřadu, v jehož územním obvodu máte trvalý pobyt, nebo v den voleb okrskové volební komisi.

2) MÁTE VOLIČSKÝ PRŮKAZ

V případě krátkodobého pobytu v zahraničí je vhodnější volit na voličský průkaz. Voličský průkaz má jednorázový charakter a vydá Vám ho obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR, v jehož stálém seznamu voličů jste zapsán/a.

O vydání voličského průkazu lze požádat písemným podáním opatřeným ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky, doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb obecnímu úřadu (tj. do 06.01.2023), nebo osobně nejpozději 2 dny přede dnem voleb (tj. do 11.01.2023). Obecní úřad voličský průkaz vydá nejdříve 15 dnů přede dnem voleb (tj. 29.12.2022). Průkaz úřad předá osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voliči zašle na jím uvedenou adresu, a to i na Velvyslanectví ČR v Kodani. Vystavení voličského průkazu konzultujte přímo s Vaším obecním úřadem.

JSTE-LI JIŽ VEDEN/A V NAŠEM ZVLÁŠTNÍM SEZNAMU VOLIČŮ A HODLÁTE VOLIT JINDE

1) Vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů

Jste-li veden/a ve zvláštním seznamu voličů u našeho velvyslanectví a nehodláte-li zde již volit, můžete požádat o vyškrtnutí ze seznamu voličů a volit v ČR nebo na jiném zastupitelském úřadě ČR. Žádost je možno sepsat volně nebo využít připraveného formuláře. Žádost lze doručit osobně, poštou, faxem, elektronickou poštou opatřenou zaručeným elektronickým podpisem nebo scan žádosti s úředně ověřeným podpisem žadatele zaslaný v příloze e-mailu. Žádost prostřednictvím telefonu či prostého e-mailu není dostačující.

Vyškrtnutí lze provést nejpozději 2 dny před prvním dnem voleb, tj. nejpozději 11.01.2023. Voliče, kterému byl vydán voličský průkaz, lze vyškrtnout jen tehdy, jestliže spolu s podáním žádosti o vyškrtnutí zastupitelskému úřadu vrátí voličský průkaz.

O vyškrtnutí Vám vydáme potvrzení, které je nutno odevzdat buď před volbami obecnímu úřadu, v jehož územním obvodu máte trvalý pobyt, nebo v den voleb okrskové volební komisi, případně jinému zastupitelskému úřadu ČR v zahraničí v případě zápisu do zvláštního seznamu voličů.

2) Voličský průkaz

Jste-li veden/a ve zvláštním seznamu voličů u našeho velvyslanectví a hodláte volit mimo územní obvod zdejšího zastupitelského úřadu, můžete požádat o vydání voličského průkazu, a to písemným podáním opatřeným Vaším ověřeným podpisem nebo elektronicky datovou schránkou, doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb (tj. do 06.01.2023), nebo osobně nejpozději 2 dny před prvním dnem voleb (tj. 11.01.2023 do 16:00). Pro případné 2. kolo volby prezidenta republiky lze o voličský průkaz požádat písemně poštou nebo datovou schránkou do 20.1.2023 nebo osobně do 25.1.2023 (do 16:00). Žádost je možno sepsat volně nebo využít připraveného formuláře.

Voličský průkaz může Velvyslanectví ČR v Kodani předat nejdříve 15 dnů před prvním dnem voleb (tj. 29.12.2022), a to Vám osobně nebo osobě, která se prokáže Vaší plnou mocí s ověřeným podpisem, anebo Vám průkaz zašleme na Vámi uvedenou adresu.

PRŮBĚH HLASOVÁNÍ

Hlasovací lístky obdržíte ve volební místnosti, nejsou zasílány předem poštou.

Při příchodu do volební místnosti musíte prokázat svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem, cestovním pasem nebo cestovním průkazem.

Volič, který bude hlasovat s voličským průkazem, je povinen tento průkaz odevzdat.

Bližší informace a formuláře naleznete na našich internetových stránkách Velvyslanectví ČR v Kodani a na stránkách Ministerstva vnitra ČR .

V prvním kole volby prezidenta republiky budou voliči vybírat z 9 kandidátů. Zde naleznete vylosovaná čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky pro volbu prezidenta republiky.

S případnými dotazy se obracejte na konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Kodani

E-mail : coosulate_copenhagen@mzv.cz

tel.: +45 39 10 18 08


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688