Patria (Patria Finance)
Investice  |  08.11.2022 11:07:26

Deset nejlepších společností, do kterých teď investovat (podle Morningstar)

Investoři zatím v roce 2022 vydrželi hodně nejistoty. Rizika, před kterými trh stojí, zahrnují inflaci, rostoucí úrokové sazby a možnou recesi. V nejistých dobách mohou chtít vlastnit společnosti, které nabízejí určitý pocit jistoty, pokud jde o peněžní tok a fundamenty.

Společnost Morningstar sestavila seznam 129 společností, které mají podle ní výraznou konkurenční výhodu, kterou navíc její experti vnímají jako stabilní nebo rostoucí.
Nejlepší společnosti mají předvídatelné peněžní toky a řídí je manažerské týmy, které mají za sebou množství chytrých rozhodnutí o alokaci kapitálu. Ale nejlepší firmy nejsou v dané chvíli vždycky tou nejlepší akcií ke koupi. Je také důležité, kolik investor za vlastnictví společnosti zaplatí. Zde se tedy zaměřujeme na 10 nejlepších společností s aktuálně nejvíce podhodnocenými cenami akcií.

10 nejlepších akcií k listopadu 2022

Deset nejvíce podhodnocených akcií z našeho seznamu Best Companies to Own k 31. říjnu 2022 bylo:

1. Taiwan Semiconductor Manufacturing TSM
2. Yum China YUMC
3. Comcast CMCSA
4. Equifax EFX
5. Anheuser-Busch InBev BUD
6. TransUnion TRU
7. Masco MAS
8. Guidewire Software GWRE
9. Walt Disney DIS
10. International Flavors & Fragrances IFF

Morningstar dále předkládá důvody pro svoje rozhodnutí, včetně některých klíčových metrik. Všechny údaje jsou k 31. říjnu.

Taiwan Semiconductor Manufacturing
• Cena/férová hodnota: 0,46
Průmysl: Polovodiče
Akcie největšího specializovaného výrobce čipů na světě se letos potýkaly s problémy kvůli makroekonomické nejistotě, nízké poptávce a novým americkým omezením v obchodování s čínskými zákazníky. Očekáváme, že krátkodobé nejistoty ohledně poptávky ve foundries porostou, ale myslíme si, že Taiwan Semiconductor je dlouhodobě podhodnocený z toho titulu, že bude v dlouhodobém horizontu profitovat z cloudových služeb, říká Phelix Lee, analytik Morningstar. Akcie společnosti Taiwan Semiconductor se obchodují o 54 % pod naším odhadem férové hodnoty 133 USD.

Yum China
• Cena/férová hodnota: 0,49
• Odvětví: Restaurace
Přestože opětovný nárůst případů koronaviru vyvolal tlak na čínský restaurační sektor, myslíme si, že Yum China, největší řetězec restaurací v Číně, je trestán neprávem: akcie Yum China jsou podhodnocené o 51 % oproti našemu odhadu férové hodnoty 84 USD. Podle seniorního analytika společnosti Morningstar Ivana Su je důvod těmto restauracím jako Yum China (jejichž značky mimo jiné zahrnují KFC, Pizza Hut a Taco Bell) věřit. Tyto podniky mohou možná krátkodobě narážet na překážky, ale jsou dost velké na to, aby postupovaly agresivně při tvorbě ceny. Navíc zákazníkům poskytují lepší přístup díky možnostem online objednávek, dovážky a systému drive-in; a které se mohou pochlubit zdravými rozvahami.

Comcast
• Cena/férová hodnota: 0,53
• Odvětví: Telekomunikační služby
Růst kabelového podnikání společnosti Comcast zpomalil a podle nás bude zpomalovat i nadále, protože zákazníci stále více volí alternativní optické a bezdrátové sítě. Pokles akcií Comcast signalizuje prudký úbytek zákazníků, což nepovažujeme za pravděpodobné, říká Mike Hodel z Morningstar. I když Comcast očekává, že širokopásmové zákazníky ztratí, myslíme si, že investoři by se místo toho měli letos zaměřit na schopnost společnosti generovat silný peněžní tok a udržovat solidní rozvahu i přes přetrvávající překážky. Akcie Comcast se dnes obchodují o 47 % pod naším odhadem férové hodnoty 60 USD.

Equifax
• Cena/férová hodnota: 0,54
• Odvětví: Poradenské služby
Equifax, jedna z předních úvěrových kanceláří ve Spojených státech, naráží v současnosti na značné překážky, protože útlum na hypotečním trhu – a následný pokles poptávky po hypotečních úvěrech – si vybírá svou daň. Přesto si myslíme, že trh je příliš tvrdý: akcie Equifax se obchodují 46 % pod naším odhadem reálné hodnoty 315 USD. Ve skutečnosti si myslíme, že segment Workforce Solutions společnosti Equifax je diferencovaný a bude pro firmu nadále velkým zdrojem zisku, říká analytik Morningstar Rajiv Bhatia. Fundamenty tohoto segmentu jsou dle nás silné. Nyní je to největší segment společnosti Equifax.

Anheuser-Busch InBev
• Cena/férová hodnota: 0,56
• Odvětví: Nápoje—Pivovary
Pivovar Anheuser-Busch InBev má obrovský globální dosah. Společnost má za sebou několikero nákupů značek se slibnými růstovými platformami, následné rozšiřování distribuce a zároveň nemilosrdné stlačování nákladů. „AB InBev má jednu z nejsilnějších cenových výhod v našem defenzivním spotřebitelském pokrytí,“ říká ředitel Morningstar Philip Gorham. Myslíme si, že trh akcie AB InBev dlouhodobě podceňuje: Akcie se obchodují o 44 % pod naším odhadem férové hodnoty 90 USD.

TransUnion
• Cena/spravedlivá hodnota: 0,60
• Odvětví: Poradenské služby
Další z předních agentur pro spotřebitelské úvěry, TransUnion, vidí překážky v podobě znižší hypoteční aktivity a také ze směnných kurzů; přibližně jedna čtvrtina příjmů TransUnion pochází z mezinárodních trhů (i když mezinárodní obchod si ve skutečnosti vede dobře). Navzdory tomu zůstává konkurenční pozice TransUnion nedotčena, říká Bhatia z Morningstar. Akcie TransUnion se obchodují o 40 % pod naším odhadem férové hodnoty 98 USD.

Masco
• Cena/reálná hodnota: 0,63
• Odvětví: Stavební výrobky a zařízení
Akcie Masco jsou podle našich metrik podhodnocené o 37 %. Společnost Masco, která vyrábí produkty pro domácí kutily a stavební výrobky, během posledních několika let přepracovala svůj manažerský tým a obchodní model. Přestože výsledky za třetí čtvrtletí zklamaly, líbí se nám, že management odstranil cyklické a nejméně ziskové podnikání společnosti, snížil náklady a posílil rozvahu, říká ředitel sektoru Morningstar Brian Bernard. Akcii přiřazujeme odhad reálné hodnoty ve výši 74 USD.

Software Guidewire
• Cena/reálná hodnota: 0,63
• Odvětví: Software – Aplikace
Lídr v oblasti klíčových softwarových řešení pro trh neživotního pojištění, společnost Guidewire stále při přechodu na cloud před několika problémy, všímá si vedoucí analytik společnosti Morningstar Dan Romanoff. U této firmy vidíme příležitost k migraci více jejích zákazníků do cloudu v nadcházejících letech a rozběh pro další růst. Akcie společnosti Guidewire se obchodují 37 % pod naším odhadem férové hodnoty 95 USD.

Walt Disney
• Cena/reálná hodnota: 0,63
• Odvětví: Zábava
Walt Disney podle nás odvádí dobrou práci při transformaci svého podnikání, neboť mediální průmysl se vyvíjí. Úsilí zaměřené přímo na spotřebitele, včetně Disney+, Hulu a ESPN+, přebírá roli hnací síly dlouhodobého růstu, zatímco firma přechází na streamování. Senior analytik společnosti Morningstar Neil Macker dodává, že kolekce byznysů se značkou Disney demonstruje moc v cenotvorbě. Analytik také očekává, že nadále dobře se bude dařit také parkům navzdory obavám z inflace. Akcie Disney jsou o 37 % podhodnocené oproti našemu odhadu férové hodnoty 170 USD.

International Flavors & Fragrances
• Cena/spravedlivá hodnota: 0,65
• Odvětví: Speciální chemikálie
International Flavors & Fragrances je celosvětově největším výrobcem speciálních přísad, který zahrnuje sektor potravinářský, nápojový, zdravotní, zařízení do domácnosti, osobní péče a farmaceutický průmysl. Stratég Morningstar Seth Goldstein tvrdí, že IFF má „záviděníhodné portfolio aktiv“ a její vlastní chráněné formule dodávají značnou sílu z hlediska cenotvorby. Akcie International Flavors & Fragrances jsou podhodnoceny o 35 % ve srovnání s naším odhadem férové hodnoty 150 USD.

Zdroj: Morningstar

 

Patria.cz je investiční portál společnosti Patria Finance a.s. s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou podporu z oblasti financí, makroekonomiky a investic. Samozřejmostí jsou také aktuální investiční tipy a dlouhodobá investiční doporučení. Akcie, měny, komodity, investice, doporučení - vše přehledně na jednom místě.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Okomentovat na facebooku


Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688