Češi nabízí Peruáncům zkušenosti s likvidací následků těžby i nové technologie
Česko může nabídnout Peru své zkušenosti v odstraňování následků těžby, se zaměřením na zalesňování a obnovu území znehodnocených těžbou. Řada českých firem také může dodat peruánskému těžebnímu průmyslu a zemědělství nové technologie, které by pomohly dalšímu rozvoji a zlepšení konkurenceschopnosti.
Ilustrační foto: Shutterstock
O odstraňování následků těžby mluvil Radim Matula z České zemědělské univerzity během virtuální prezentace ČR, které se na konci října zúčastnili také zástupci Velvyslanectví ČR a kanceláře CzechTrade v Limě i Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Radim Matula vše doložil na příkladu studie provedené v Peru. Nové technologie pro těžební průmysl a zemědělství prezentoval ředitel kanceláře CzechTrade v Limě Martin Rossbach.
CHYSTANÝ VELETRH AGROMIN
Prezentace se uskutečnila v rámci cyklu konferencí k veletrhu Agromin, který je zaměřen na těžební průmysl a zemědělství. Virtuální veletrh Agromin se bude konat 24. – 26. listopadu 2021 a je zaměřený na dva klíčové sektory peruánské ekonomiky – těžební průmysl a zemědělství. Akce by měla ukázat, že oba obory jsou neoddělitelné, vzájemně spolu nesoutěží, naopak se doplňují a podporují.
Veletrh má také napomoci s nastartováním hospodářství postiženého pandemií covid-19, přilákat do Peru nové technologie, postupy a investory. Akce by mohla být příležitostí pro české firmy prezentovat se na peruánském trhu. Výzva k účasti na veletrhu byla zveřejněna na webových stránkách zastupitelského úřadu.
Říjnová virtuální prezentace ČR kromě základních informací o české ekonomice a vzájemné obchodní výměně nabídla služby agentury CzechTrade, ale především představila právě český těžební průmysl a možný postup rekultivace krajiny pro skončení důlní činnosti.
Úvodního slova se ujal velvyslanec ČR v Peru Michal Sedláček spolu s členem organizačního výboru veletrhu Rómulem Mucho. Ředitel Odboru surovinové politiky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Pavel Kavina vystoupil s přednáškou na téma „Česká republika: suroviny, nerostné zdroje a energetická bezpečnost“.
Konferenci bylo možné sledovat na sociálních sítích Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn.
Eva Tadlíková, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Limě
Aneta Ivičičová, asistentka, Velvyslanectví ČR v Limě
Moderní ekonomická diplomacie
Moderní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.
Poslední zprávy z rubriky Ze světa:
Přečtěte si také:
Prezentace
02.10.2024 Inflace nezmizí. I 2,2 % vás v čase může…
26.09.2024 Technologický gigant Intel na kolenou! Co…
24.09.2024 XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako…
Okénko investora
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Miroslav Novák, AKCENTA
Utlumená aktivita v tuzemském výrobním sektoru pokračuje – PMI (září 2024)
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Ocelářská krize v Číně: Ceny železné rudy čelí prudkému oslabení
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři