mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  11.11.2021 03:41:00

Úvodní slovo nové generální konzulky - Generální konzulát v Sydney

Úvodní slovo nové generální konzulky

11.11.2021 / 00:44, úvodní stránka 11.11.2021 / 03:41 | Aktualizováno: 11.11.2021 / 03:41

U příležitosti příjezdu nové generální konzulky paní Zuzany Slovákové na Generální konzulát v Sydney v tomto článku naleznete její úvodní slovo.

 

Vážení návštěvníci webových stránek Generálního konzulátu České republiky v Sydney,

dovolte mi přivítat Vás na webových stránkách Generálního konzulátu České republiky v Sydney, které poskytují informace o našich službách zejména pro české občany a krajanskou komunitu zejména v Austrálii a na Novém Zélandu.

Konzulární služby jsou jádrem práce Generálního konzulátu. Naše působnost pokrývá všechny státy a teritoria Austrálie (s výjimkou Teritoria hlavního města), Nový Zéland, jakož i Republiku Fidži, Nezávislý stát Samoa, Šalamounovy ostrovy, Království Tonga, Republiku Vanuatu a Cookovy ostrovy.

K nejfrekventovanějším konzulárním agendám patří matriční a státoobčanská agenda, jakož i agenda cestovních dokladů. Poskytování konzulárních služeb přitom nebylo narušeno ani během pandemie COVID-19: pro Vaši představu, v roce 2020 Generální konzulát provedl 1728 legalizačních úkonů, vydal 357 výpisů z Rejstříku trestů přes Czech POINT, prostřednictvím Generálního konzulátu bylo podáno 382 žádostí o vystavení matričních dokladů, 266 žádostí o podání osvědčení o státním občanství a 392 žádostí o vydání cestovních dokladů.

V rámci poskytování konzulární ochrany občanům pak v dubnu 2020 Generální konzulát ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí přistoupil k bezprecedentnímu kroku – zajištění repatriačního letu z Austrálie a Nového Zélandu. Repatriační let umožnil návrat 355 občanů ČR a dalších členských států EU zpět do Evropy, zároveň Generální konzulát prostřednictvím repatriačních letů dalších členských států EU zajistil návrat dalších 50 občanů ČR z Austrálie, Nového Zélandu a Fidži.

Podrobnější informace o konzulárních službách spolu s formuláři a návody najdete v sekci Konzulární agenda.

V souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 je třeba, více než kdy jindy, vyzvednout činnost všech honorárních konzulů České republiky působících v Austrálii a na Novém Zélandu. Díky nim mají snazší přístup k elementárním konzulárním službám i čeští občané žijící v regionech, ze kterých by v důsledku protikoronavirových opatření bylo velmi obtížné dostavit se na Generální konzulát. Je proto velmi dobrou zprávou, že se v tomto roce podařilo znovu otevřít Honorární konzulát Melbourne a Honorární konzulát Queenstown a před obnovením činnosti je Honorární konzulát Perth. Tam ale naše úsilí o rozšiřování sítě konzulárních úřadů poskytujících služby občanům ČR nekončí - v příštím roce počítáme s otevřením Honorárního konzulátu Tonga a zamýšlíme zřídit i další honorární konzulární úřady.

Podpora a prohlubování obchodní, vědecké, vzdělávací a kulturní výměny mezi Českou republikou a Austrálií, Novým Zélandem a dalšími státy v naší jurisdikci, představují další z priorit Generálního konzulátu. Stejně je takovou prioritou i podpora krajanských sdružení a českých škol. Generální konzulát úzce spolupracuje s krajanskými sdruženími a kluby, jakož i s českými školami, jak v Austrálii, tak na Novém Zélandu, zejména pokud se jedná o společné projekty, finanční příspěvky na jejich aktivity, např. filmové festivaly, výstavy či koncerty. Na těchto stránkách najdete užitečné odkazy na aktivity institucí či subjektů majících vazbu na Českou republiku.

Budu ráda, když se budete na Generální konzulát obracet s důvěrou a vědomím toho, že naši pracovníci jsou zkušenými odborníky v oblastech, ve kterých potřebujete pomoci, a dovedou na Vaše dotazy najít odpověď a poskytnout pomoc.

 

Za celý tým Generálního konzulátu,

 

Zuzana Slováková

Generální konzulka

 

 

 

přílohy

Úvodní slovo nové generální konzulky - 395 KB PDF (Acrobat dokument) 11.11.2021
https://www.mzv.cz/file/4478313/uvodni_slovo_Zuzana_Slovakova.pdf


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688