Český letecký průmysl se představil na mexickém leteckém veletrhu FAMEX 2021
Český letecký průmysl se představil na mexickém leteckém veletrhu FAMEX 2021
27.09.2021 / 18:13 | Aktualizováno: 27.09.2021 / 19:24
Ve dnech 22. - 25. září 2021 se na vojenské letecké základně Santa Lucía v Mexiku uskutečnil již čtvrtý mezinárodní letecký veletrh FAMEX 2021 (Féria Aerospacial México). Na letošním ročníku se představilo osm českých firem: CSG Aerospace, CS Soft, Defense Export, Eldis Pardubice, Excalibur International, Retia, VRgineers a ZLIN Aircraft. Zastupitelský úřad ČR v Mexiku a zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Mexiku uspořádali na rozlehlém českém stánku propagační akci za přítomnosti velvyslance, zástupce velitele mexických vzdušných sil, prezidenta FAMEX, vedení řízení letového provozu, vedení mexické vesmírné agentury a dalších vysokých představitelů mexické armády a námořnictva.
Od roku 2015 se nedaleko hlavního města Mexika koná každé dva roky mezinárodní letecký veletrh FAMEX organizovaný mexickým Ministerstvem obrany. Letošní ročník, původně plánovaný do města Querétaro, se na poslední chvíli přesunul zpět na svoji tradiční základnu. Veletrh patří spolu s chilským veletrhem FIDAE k největším v Latinské Americe. FAMEX se zaměřuje na civilní a vojenské letectví, kosmický průmysl a bezpečnostní a obranný sektor. Minulého ročníku FAMEX 2019 se účastnilo více jak 600 vystavovatelů z více jak 40 zemí světa, a navštívilo jej přes 250 tisíc návštěvníků. Letošní čtvrtý ročník se uskutečnil ve dnech 22. – 25. září 2021 na letecké základně Santa Lucía (Estado de México). Úvodního ceremoniálu se zúčastnil mexický prezident a představitelé federálních i místních vlád, zahraniční velitelé vzdušných sil a řada dalších představitelů cizích států. Na volné ploše, v 5 pavilonech a přibližně 250 stáncích se představilo 317 firem z desítek zemí světa. I přes covidové restrikce se letecký veletrh může chlubit hojnou účastí.
Letošního ročníku se zúčastnilo osm českých firem CSG Aerospace, CS Soft, Defense Export, Eldis Pardubice, Excalibur International, Retia a ZLIN Aircraft. Zastupitelský úřad ČR v Mexiku a zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Mexiku uspořádaly na rozlehlém českém stánku propagační akci za přítomnosti velvyslance, zástupce velitele mexických vzdušných sil, prezidenta FAMEX, vedení řízení letového provozu, vedení mexické vesmírné agentury a dalších vysokých představitelů mexické armády a námořnictva.
Letecký průmysl v Mexiku patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím oborům. Za posledních 10 let vykázal letecký průmysl v Mexiku rekordní růst 152 % a vývozy leteckého průmyslu každoročně rostou zhruba o 11 %. Většina dnešní mexické výroby se zaměřuje na produkci leteckých dílů a menších celků, které jsou pak vyváženy k montáži zejména do USA (přes 80 % exportu), Kanady i EU. Mexiko tak hraje důležitou roli v dodavatelských řetězcích nadnárodních gigantů a přispívá k výrobě letadel světových značek. Mexiko sice v dlouhodobém horizontu aspiruje na vlastní výrobu velkých letadel, aktuálně je ale stále dováží ze zahraničí.
FAMEX 2021
FAMEX 2021
FAMEX 2021
FAMEX 2021
FAMEX 2021
FAMEX 2021
FAMEX 2021
Poslední zprávy z rubriky Export:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Zlato ukazuje svou sílu v plné kráse. Překoná v novém roce hranici 3 000 USD za unci?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Petr Lajsek, Purple Trading
Proč evropské akcie zaostávají za americkými? A jaký je výhled?
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?