Odešli z korporace, aby se stali podnikateli
Soňa a Radek Husákovi se doslova ze dne na den stali podnikateli. S nápadem věnovat se vlastnímu podnikání přišel jako první Radek Husák. Od vysoké školy působil v oblasti firemních financí v nadnárodní společnosti. „Přibližně ve dvouletých intervalech jsem cítil, že by to chtělo změnu. Ale teprve po třinácti letech jsem udělal ten definitivní krok a odešel. Tehdy jsem dosáhl v oboru, kterému jsem se věnoval, druhé nejvyšší pozice,“ vzpomíná.
Před zhruba dvěma lety si manželé pod hlavičkou společnosti Broker Consulting a retailové banky mBank založili franšízu OK POINT v Brně na Vídeňské. Propojili tak zkušenosti ekonoma a právničky a klientům úspěšně pomáhají s financemi, investicemi, bankovními i realitními službami. Impulsem pro změnu bylo to, že Radek chtěl větší míru zodpovědnosti sám za sebe a zároveň se věnovat i nadále financím. „Ve většině velkých firem jste často jen jedno číslo v tabulce. A když firma dělá jakékoliv změny, tak nepřemýšlí o konkrétních lidech, ale škrtá různá oddělení nebo zeštíhluje strukturu. A vy jste jen jedno kolečko v celém soukolí,“ vysvětluje franšízant Husák.
OK POINT je koncept franšízových poboček, které na sklonku roku 2015 spustila společnost Broker Consulting společně s retailovou mBank. Jeho cílem je poskytovat klientům poradenství v oblasti financí, bankovnictví a realit na jednom místě. Právě oblast finančnictví Radka Husáka oslovila, dlouhodobě se soukromě zajímal o investování. Možnost věnovat se investicím na profesní úrovni a využít nabyté zkušenosti, ho zaujala. Pro franšízing nadchl i svou manželku Soňu, která předtím působila jako právnička na Katastru nemovitostí v Brně.
„Právě reality oslovily mou manželku Soňu, tehdy pracovala na katastrálním úřadu jako právnička. A nakonec jsme se rozhodli jít do franšízy společně. Klienti oceňují, že jim v důležitých životních situacích radí ekonom a právnička," upřesňuje Radek.
„Díky své právnické praxi dokážu klientům OK POINTu nabídnout kompletní právní servis včetně kvalitní revize jejich současných smluv,“ zdůvodňuje změnu kariéry Soňa Husáková: „S manželem jsme neměli s podnikáním žádné zkušenosti, proto jsme se rozhodli pro formu franšízové spolupráce. Přerod zaměstnance v podnikatele není zcela jednoduchý, protože najednou jste na vše sám. Spolupráce se silným franšízorem nám ukázala směr, kudy se vydat, nastavila pravidla a pomohla nám se všemi zákonnými požadavky.“
Restart kariéry? 41 procent zaměstnanců přemýšlí o podnikání
Příběh manželů Husákových, kteří se po letech v zaměstnaneckém poměru stali podnikateli, není takovou raritou, jak by se mohlo zdát. Podobnou změnu zvažuje 41 procent současných zaměstnanců, 5 procent to má dokonce už v plánu. Důvodem zvažování startu podnikání je nejčastěji potřeba nezávislosti a větší svobody, uvádí téměř každý druhý zaměstnanec, který o změně přemýšlí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos.
„Vstup do podnikání zvažují výrazně častěji zaměstnanci malých firem do zhruba 15 zaměstnanců, vysokoškolsky vzdělaní lidé, pracovníci na nižších a středních vedoucích pozicích,“ doplňuje Lenka Šilerová, výkonná ředitelka HR & ERM agentury Ipsos, a dodává: „V zaměstnání se lidé mnohdy nedokáží realizovat tak, jak by chtěli. Proto také 60 procent možných budoucích podnikatelů uvažuje o alespoň částečné změně oboru.“
Franšízing je právě pro zaměstnance vhodnou variantou ke vstupu do podnikatelského prostředí, protože na jednu stranu poskytuje jistotu systému franšízora a na druhou stranu nabízí potřebný prostor pro seberealizaci a vyšší příjmy než ve firemním prostředí. Aktuálně je možnost si otevřít OK POINT v dalších 25 lokalitách, jejich seznam najdete zde: https://okpointy.cz/mapa-pobocek-13. Vstupní investice je již od 300 tisíc korun.
OK POINT
Franšízová pobočka OK POINT je místem, ve kterém mohou lidé sjednávat produkty a služby různých bank i pojišťoven a řešit realitní služby, aniž by museli navštěvovat několik různých filiálek. Jedná se o unikátní místo, jehož cílem je usnadnit klientům život a ulehčit jim orientaci v nepřeberném a nepřehledném množství nabízených služeb. Propojuje finanční plánování, nízkonákladové bankovnictví a realitní služby. Tou nejpodstatnější výhodou OK POINTu je pak možnost sjednat si produkt nebo službu na míru v rámci aktuální nabídky finančních institucí a to za nejvýhodnějších podmínek na trhu. Díky lidskému přístupu ke klientům, diskuzi nad jejich přáními a plány a šíří poskytovaných služeb se OK POINTy staly jedním z nejrychleji rostoucích franšízových konceptů na tuzemskám trhu. Výhodou je také nízká vlastní vstupní investice od 300 tisíc korun, která je mnohonásobně nižší než u populárních franšíz z oblasti gastronomie a srovnatelná s realitními franšízami bez finančních služeb. Svou roli hraje i prestiž finančního odvětví, která oslovuje zejména stávající úspěšné podnikatele či vrcholové manažery z korporací hledající druhou kariéru. Příležitost pro otevření OK POINTu jsou nyní ve městech Praha, Příbram, Hodonín, Břeclav, Chrudim, Žďár nad Sázavou, Havířov, Čáslav, Kutná Hora, Třebíč, Tábor, Písek, Klatovy, Rokycany, Rakovník, Cheb, Aš, Kadaň a Vsetín. Více o OK POINTech na www.okpointy.cz.
Broker Consulting
Broker Consulting je jednou z největších poradenských společností na českém a slovenském trhu v oblasti financí a realit. Od roku 1998 získala důvěru více než 640 000 klientů. Poskytuje také služby přes 4 000 firmám. Služby společnosti Broker Consulting poskytuje přibližně 1 500 finančních konzultantů ve více než 100 klientských centrech a kancelářích. Společnost přinesla na český a slovenský trh řadu inovací. Jednalo se například o investice do otevřených podílových fondů se zamykáním zisků nebo unikátní produkty životního dopojištění, které umožňují pojistit smrt a invaliditu za zlomek obvyklých cen. Broker Consulting rovněž ve spolupráci s mBank vytváří síť franšízových poboček pod názvem OK POINT, kterých je aktuálně otevřeno 44. Více na www.bcas.cz a na www.okpointy.cz. Navštivte také náš Facebook a LinkedIN Broker Consulting a Facebook a LinkedIn OK POINTů.
Poslední zprávy z rubriky Okénko Franchising:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Předdůchod - možnost odejít dříve do důchodu, ale za vlastní
- Svět - státy světa a jejich ekonomika
- Odešli z korporace, aby se stali podnikateli
- Marine Le Penová chce, aby Francie odešla z eurozóny a aby se v Evropě zavedlo ECU
- Členské státy eurozóny doporučily, aby se Chorvatsko stalo 20. členem eurozóny
- Hašek vyzval Nečase, aby vysvětlil odměny své asistentky, nebo odešel z veřejného života
- Německý ministr vnitra radí Řecku, aby odešlo z eurozóny
- Nový zákon o korporacích by mohl opět přitáhnout zájem zahraničních podnikatelů o ČR, tvrdí expert
- TO2: Poslední zástupce státu odejde z DR na konci června
- ŘECKO: Odejde, zůstane, bude odejito?
Prezentace
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
13.11.2024 Jaké je hlavní využití ekonomického kalendáře?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?