Williams: Načasování nákupu je klíčové (1/2)
Má návštěva v Praze se blíží (www.larry-williams.eu), proto Vám chci odhalit, jak také uvažuji při svém ziskovém obchodování. V tomto článku odhalím obchodní formaci na cenovém grafu, kterou můžete použít na všech trzích a v jakémkoli časovém rámci, která vám pomůže určit správný čas pro nákup nebo prodej vaší obchodní pozice.
Techničtí analytici se jen zřídka na něčem shodnou. Jeden řekne, že trh je na vzestupu (tzv. „uptrend“), druhý že zase klesá (tzv. „downtrend“), zatímco třetí se nechá slyšet, že se oba mýlí. Ale všichni tři se shodnou na tom, že na cenových formacích (tzv. patternech) záleží. Patterny indikátorů, oscilátorů a fluktuace ceny se opakují amohou vám hodně pomoci při obchodování.
S tím názorem souhlasím. Opravdu na trhu existují patterny, které mohou být pro tradera velice užitečné. Proto jsem se rozhodl, několik jich ukázat.
Nuže, do toho. První pattern se zaměřuje na dva po sobě jdoucí inside dny (obchodní dny, kdy cena zůstává v cenovém rozpětí předchozího dne, tj. nepřekročí nejvyšší ani nejnižší cenu předchozího dne). Jsou to vskutku důležité dny pro obchodníka, který analyzuje grafy a hledá patterny. Tento pattern není až tak častý (asi 15% případů při vytvoření klasických „inside baru“ dojde k vytvoření „double inside baru“), ale je spolehlivým indikátorem zmatení na trhu. Fakt, že se nedosáhne vyššího high, nebo nižšího low, než předchozího dne, je silnou a významnou zprávou, která nám prozrazuje, že trh nemůže nalézt svou cestu. Trh vyčkává na impuls k pohybu.
Představte si, co se stane, pokud se odehrají dva inside dny. Dva dny v řadě, při kterých není trh schopný rozšířit pohyb ceny. Dva dny v řadě, kde se cena pohybuje ve velice malém cenovém rozpětí (tzv. „range“).
Máto nějaký význam? Znamená to něco?
Nazval jsem tenhle pattern jako „dvojitý inside pattern“. Tento pattern můžete rozpoznat ve svých grafech, alespoň v Genesis, použitím následujícího kódu pro vytvoření signálu na grafu:
High> High.2 and InsideBar.1 andInside Bar.2
Vše, co se děje v tomto patternu není složitější než to co vidíte v kódu výše. Reprezentuje dva po sobě jdoucíinside dny. Nezajímá nás směr uzavření ani jednoho z těchto dnů, ani dnu, který jim předcházel.
Co nás zajímá je to, že dnešní nejvyšší cena převyšuje první, což je reprezentováno jako: High> High.2.
Jelikož potřebujeme, aby dnešní dosažené maximum bylo vyšší než maximum obou inside dnů, můžeme předpokládat nákupní bod na tomto maximu prvního ze dvou inside dnů. Mějte to na paměti při prohlížení grafů. To by byl náš vstupní bod pro krátkodobý nákupní signál.
Můžete o tom přemýšlet následovně… Pokud uvidíte dva po sobě následující inside dny, můžete potom nastavit nákup na high prvního insidedne. Ovšemže existují i jiné způsoby, jak s tímto patternem zacházet…
To si spolu s praktickými ukázkami ukážeme v příští části tohoto článku, který bude zveřejněn 31. 5. zde na kurzy.cz
Související zprávy:
Williams: Důležitá je sebereflexe a nalezení...
Williams - Co je potřeba k tomu, abyste byl...
Larry Williams, světoznámý a kontroverzní...
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Prezentace
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
13.11.2024 Jaké je hlavní využití ekonomického kalendáře?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?