Petr Hanisch (AliaWeb)
MS v hokeji 2004  |  04.05.2004 14:10:32

Kanada je za námi, kdo bude další na řadě ?

Kanada je také za námi. Soupeř, který nás čekal jako poslední v osmifinálové skupině dal českým hráčům pěkně do těla. Už před utkáním říkali hráči, že se těší na pořádný zápas. Zápasy se slabšími mužstvy byly ze strany protivníka spíše antihokejem, proto se české mužstvo nemohlo dočkat pořádného hokeje. A pondělní večer ukázal co je to opravdový hokej na světové úrovni. Ačkoliv se výsledek, kterým utkání skončilo 6:2 může zdát jako jednoznačný, utkání to rozhodně nebylo jednoduché. Vstoupili jsme do něj velmi dobře, když jsme v první třetině dvakrát prostřelili kanadského brankáře Luonga, nejprve Dopita vsítil svůj první gól na turnaji a o dvě minuty premiant Beránek. Kanaďané na začátku druhé třetiny sice snížili, ale o chvíli se trefil ostrostřelec Ručínský. Asi nejkrásnějším okamžikem zápasu byla nádherná souhra mezi R.Dvořákam a V.Prospalem v 41. minutě, která zvýšila naše vedení na 4:1. Kanada opět snížila Rayen Smyth prostřčil puk pod Vokounovým betonem na 4:2. Poté však úřadovalo pouze Česko. Krásná souhra M. Krafta a J. Beránka skončila nad Loungovou lapačkou 5:2. Poslední gól zápasu dal M.Kraft sám, opět to byl jeho první gól na mistrovství světa, podrthl tak účet zápasu na konečných 6:2.

Kanaďané hráli velice dobře, především v osobních soubojích vynikali, ale také na vhazování, proměnili také početní převahu. Bohužel se ale také ukázali jako hrubí, především zákrok na J.Špačka, ačkoliv nebyl nečistý, byl likvidační a český obránce přitom utrpěl pohmoždění kolene. Špaček byl odvezen do nemocnice na vyšetření, které ukáže jak moc je to zranění vážné. Dalším příkladem kanadské tvrdosti a hrubosti je atak na českého špílmachra Jágra do kterého se pustilo u hrazení hend několik Kanaďanů a následně se strhla hromadná bitka.

Kanadský tým tedy máme za sebou, čeká nás soupeř neméně tvrdý a kvalitní, tým USA. Již ve středu večer nastane dlouho očekávaný semifinálový boj, který rozhodne o tom, zda český tým na mistrovství uspěje nebo zůstane bez medajle.