Město Litvínov (mulitvinov.cz)
Z regionů  |  23.05.2024 19:00:00

Z jednání Rady města Litvínova ze dne 15. května 2024

 

Datum vydání: 17.05.2024

 

Litvínovští hasiči získají nové vybavení

Rada města Litvínov schválila přijetí neinvestiční dotace na projekt "Vybavení JSDH města Litvínova osobními ochrannými prostředky a věcnými prostředky požární ochrany" a závazek spolufinancování akce v minimální výši 10 % z celkových uznatelných nákladů akce.

Obsah projektu přiblížila tajemnice Městského úřadu Litvínov Ing. Eva Hojdarová: „Zastupitelstvo Ústeckého kraje vyhlásilo na rok 2024 dotační program zaměřený na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky SDH a podporu spolků a veřejně prospěšných organizací působících na poli požární ochrany, ochrany obyvatelstva a ostatních složek IZS. Město Litvínov v rámci tohoto programu připravilo žádost o dotaci na nákup vybavení pro JSDH města Litvínov a bylo úspěšné. Získalo dotaci ve výši 99 tis. Kč, spolu s povinnou spoluúčastí 11 tis. Kč tak celkové náklady projektu činí 110 tisíc Kč. Za tyto prostředky budou pro naše dobrovolné hasiče nakoupeny 2 ks zásahového oděvu GoodPRO FR3, 2 páry zásahových rukavic Maris, 3 přilby Dräger HPS, 2 páry rukavic pro záchranáře Lesley, 16 ks nehořlavého funkčního prádla CleverTex a 2 páry zásahové obuvi. Uvedené vybavení vybrané ve spolupráci se členy JSDH Litvínov, kteří je budou používat, zvýší jejich bezpečnost při zásazích na ochranu obyvatel Litvínova.

 

Milióny pro litvínovské školy dorazily

Rada města Litvínov schválila rozpočtové opatření, kterým umožnila litvínovským základním a mateřským školám v letošním a příštím roce čerpat dotace z Národního plánu obnovy v souhrnné výši 44 474 tis. Kč pro všechny školy.

Starostka Litvínova Kamila Bláhová přiblížila podmínky, za jakých mohou školy uvedené prostředky využít: „Základní školy a Mateřské školy v Litvínově získaly dotace z NPO v různé výši zejména na podporu vzdělávání sociálně znevýhodněných žáků. Konkrétně ZŠ a MŠ PKH obdržela 3 701 tis. , ZŠ a MŠ Ruská získala 14 399 tis. Kč, ZŠ a MŠ Janov dostala 16 553 tis. Kč, Základní škola Litvínov - Hamr získala 8 135 tis. Kč a ZŠ speciální a Praktická škola Litvínov obdržela 1 684 tis. Kč. Podmínkou poskytovaných finančních prostředků je, že účelu dotace musí být dosaženo do 31.8.2025. Dotace jsou rozděleny do několika částí a zasílány v průběhu několika let, obvykle do 31. března roku, na který je dotace vyplácena. Pro rok 2024 už celková obdržená částka pro uvedené školy přesáhla 16,5 mil. .“

 

Nové lávky přes litvínovské potoky budou do konce roku

Rada města Litvínov rozhodla o výběrů dodavatelů na realizaci následujících akcí

· dodavatelem akce "K1908 Stavební úpravy lávek přes Poustevnický potok v Litvínově" byla vybrána firma MDV CZ s.r.o., IČ 28741871, s nabídkovou cenou ve výši 2 569 498,47 bez DPH, tj. 3 109 093,15 vč. DPH. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 3 361 088,00 bez DPH (tj. 4 066 916,48 vč. DPH).

· dodavatelem akce "K1909 Stavební úpravy lávek přes Bílý potok u Penny v Litvínově" byla vybrána firma MDV CZ s.r.o., IČ 28741871, s nabídkovou cenou ve výši 2 255 819,02 bez DPH tj. 2 729 541,01 vč. DPH. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 3 316 200,00 bez DPH (pozn. tj. 4 012 602,00 vč. DPH).

Podrobnosti této akce přiblížil místostarosta Litvínova Karel Rosenbaum: „V rámci obou zakázek dojde k náhradě celkem čtyř lávek, tři lávky vedou přes Poustevnický potok na Osadě a čtvrtá přes Bílý potok za Penny marketem. Všechny lávky jsou v nevyhovujícím technickém stavu, a budou proto odstraněny a na jejich místě vyrostou lávky nové. Práce na lávkách budou zahájeny nejdříve v květnu, na lávku za Penny marketem má dodavatel lhůtu tří měsíců, na lávky na Osadě o měsíc déle.“

 

Originál Sýkorovy mozaiky u lékárny nahradí replika

Rada města Litvínov rozhodla zadat zpracování projektové dokumentace na akci "Úpravy chodníku a venkovních ploch včetně podloubí a chodníků naproti Lékárně v Litvínově" společnosti A3 detail s.r.o. za cenu 386 800,00 bez DPH, tj. 468 028 vč. DPH s cílem zajistit revitalizaci veřejného prostranství vč. mozaiky dle požadavků a v souladu s autorskými právy paní Lenky Sýkorové.

Důvody pro toto rozhodnutí vysvětlil místostarosta Litvínova Karel Rosenbaum: „V roce 2020 zpracovala společnost A3 detail s.r.o. studii zaměřenou na obnovu značně poškozené mozaiky výtvarníka Zdeňka Sýkory na chodníku naproti lékárně. Některé původní mramorové dlaždice úplně chybějí nebo byly v minulosti nevhodně nahrazeny. Město dlouho dobu hledalo cestu, jak toto cenné dílo zachovat, a nakonec došlo k dohodě s paní Sýkorovou o podobě repliky, která původní mozaiku nahradí a která bude z materiálu více vyhovujícího jejímu původnímu umístění. Společnost A3 detail s.r.o tak ve spolupráci s paní Sýkorovou připraví podklady nejen pro repliku samotné mozaiky, ale revitalizaci celého prostranství naproti lékárně.“

 
Zodpovídá: Mgr. Petr LENC
Vytvořeno / změněno: 23.5.2024 / 23.5.2024
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688