Export (export.cz)
Export  |  22.05.2024 14:56:00

Workswell dodává technologie pro drony z Kalifornie, Ameriku dobývají i další Češi

Česká společnost Workswell, která se zaměřuje na pokročilé technologie termálního zobrazování, spolupracuje s americkou firmou Inspired Flight Technologies, inovativním výrobcem komerčních dronů a komponentů se sídlem v Kalifornii. Dodává mu pokročilé termovizní systémy a systémy detekce plynu. Workswell byla jednou z českým firem, které se představily na letošním prestižním veletrhu bezpilotních a autonomních systémů Xponential v San Diegu.

Americké instituce a firmy mimo jiné směřují k budoucnosti leteckých taxíků. Ilustrace: Shutterstock

Firma Workswell na veletrhu prezentovala několik unikátních technologií pro bezpilotní prostředky. Patří mezi ně GIS 320 – OGI (optical gas imaging), WIRIS Enterprise a WIRIS Pro, což jsou nejpokročilejší termokamery pro průmyslovou inspekci, pátrání, záchranu, výzkum a vývoj z dronů, a také WIRIS Agro, patentovaná zemědělská kamera vyhodnocující index CWSI (Crop Water Stress Index). Kromě toho firma přestavila společný inovativní produkt se společností Inspired Flight Technologies na národním stánku.

DALŠÍ ČESKÉ FIRMY

Další česká společnost UpVision na veletrhu zaujala partnery svými inovativními produkty, které tvoří platformu zaměřenou na využití bezpilotních leteckých systémů (UAS) podnikové třídy ve spojení s IT prostředky s cílem poskytovat profesionální služby a řešení od podnikových aplikací, přes inovativní produkty pro film a marketing až po výzkum a vývoj doplňků technologií UAS. Společnost má již dlouhodobé zkušeností s touto technologií a rozvíjí spolupráci s komerčními subjekty i akademickými a výzkumnými institucemi s cílem zhmotnit potenciál technologie UAS napříč mnoha průmyslovými oblastmi.

Příležitost představit svůj inovativní produkt v rychle se rozvíjejícím segmentu osobních dopravních dronů měla i začínající společnost UDX. Podle odhadů společnosti Morgan Stanley dosáhne tento segment do roku 2040 celosvětově hodnoty 1,4 bilionu dolarů. V tomto odvětví soutěží mnoho malých hráčů, kteří hledají škálovatelné řešení, které by v příštím desetiletí uspokojilo rostoucí poptávku. Společnost vyvíjí dron pro dvoučlennou posádku, zrychlení zatlačí posádku zpět do sedadla, jako když sešlápnete plynový pedál v elektromobilu. Za pouhé 3 sekundy letíte rychlostí 100 km/h. O model firmy UDX byl neobvyklý zájem nejenom ze strany účastníků veletrhu ale i z řad studentů, kteří veletrh navštívili.

DYNAMICKÝ VÝVOJ V ODVĚTVÍ DRONŮ

Letošní ročník největšího světového veletrhu bezpilotních a autonomních systémů Xponential se konal v druhé polovině dubna v San Diegu v Kalifornii. Ukázal, jak rychle se mohou věci v odvětví dronů měnit. Vzhledem k tomu, že veletrh je zaměřen na bezpilotní systémy a robotiku, témata a technologie, které tuto akci definují, se vždy rok od roku překrývají. Letošní ročník nejen představil nejnovější inovace, ale také zaznamenal významný obrat v oblastech, na které se odvětví zaměřuje. Po loňském úspěšném představení českých firem na veletrhu Xponential v Denveru, jsme si ani letos tuto akci nemohli nechat ujít.

 

Fotogalerie

Foto: Generální konzulát ČR v Los Angeles

POZEMNÍ A NÁMOŘNÍ APLIKACE, OBRANNÝ PRŮMYSL

Mezinárodní asociace pro bezpilotní systémy (AUVSI), která je hlavní pořadatelem veletrhu se vrací ke svým základním principům a kromě leteckých technologií klade nový důraz na pozemní a námořní aplikace. Letošní ročník se opět zaměřil na obranný průmysl, všechny úvodní přednášky a jednotlivé sekce veletrhu se věnovaly tomuto odvětví. Tento posun je částečně způsoben současnými globálními bezpečnostními problémy – od konfliktů na hranicích USA, v Izraeli/Gaze a na Ukrajině až po napětí s Čínou. Tyty konflikty poukazují na klíčovou roli autonomních systémů v moderních vojenských strategiích.

Letošního ročníku veletrhu se účastnilo více než 7 500 světových odborníků na autonomní technologie z více než 20 průmyslových odvětví z 60 zemí světa.

Do budoucna se asociace AUVSI chystá upozornit na integraci autonomních technologií v různých odvětvích tím, že bude pořádat budoucí konference Xponential ve městech známých svými silnými průmyslovými odvětvími – v Houstonu pro letecký průmysl, v Detroitu pro automobilový průmysl a v Miami pro námořní průmysl. Tento strategický krok ilustruje závazek společnosti AUVSI podporovat růst a integraci bezpilotních systémů ve všech operačních oblastech.

OD „LETECKÝCH TAXÍKŮ“ K SOTWAROVÝM ŘEŠENÍM

Výrazným aspektem letošní konference byla spolupráce mezi hlavními agenturami a vedoucími představiteli průmyslu, jako jsou NASA, FAA, průmysloví partneři a různé vzdělávací instituce. Tato partnerství výrazně zlepšují spolupráci v rámci operací s vysokou hustotou a nasazení mimo vizuální viditelnost (BVLOS). Tento pokrok vytváří základ pro zavedení například „leteckých taxíků“ v městských centrech po celých Spojených státech. Mnoho současných iniciativ pomáhá definovat městskou leteckou mobilitu, díky níž se letecká doprava stane praktickou alternativou v hustě obydlených městech.

Softwarová řešení, která jsou motorem budoucího růstu, jsou připravena katalyzovat další vlnu růstu obchodních aplikací v odvětví dronů. Například Společnost FlytBase se staví do pozice komplexního poskytovatele, který svými integrovanými softwarovými řešeními uspokojuje různé průmyslové potřeby. Jejich přítomnost na konferenci, již druhý rok po sobě, podtrhuje jejich závazek k expanzi odvětví. Společnost Skydio představila „Skydio Extend“, novou platformu určenou pro škálování programů pro drony prostřednictvím rozšířené integrace dat a automatizace.

ČESKÝ NÁRODNÍ STÁNEK

Český národní stánek na konferenci letos obsadily zmiňované firmy Workswell, UpVision a UDX, kromě toho byla česká účast na veletrhu doplněna firmami Dronetag a Mejzlík Propellers, který vystavovaly na svém společném stánku. Díky finanční podpoře ministerstev zahraničí, obrany a průmyslu v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie PROPED měly firmy možnost představit svoje inovační projekty v rámci národního stánku. Součástí prezentace firem bylo i veřejné vystoupení před publikem, o které byl letos ze strany účastníků veletrhu větší zájem než obvykle.

Účast na veletrhu formou národního stánku ještě více posílilo povědomí o Česku. Ujistili jsme se také v tom, že Česko je v oblasti bezpilotních systémů ve světovém měřítku konkurenceschopné, zároveň naše účast pomohla zintenzivnit již stávající vazby a kontakty, přilákat nové potenciální zákazníky a vytvořit další obchodní příležitosti.

Jana Přikrylová, ekonomická diplomatka, Generální konzulát ČR v Los Angeles

Moderní ekonomická diplomacieModerní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


?
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688