Tereza Drbohlavová (RekvalifikacniKurzy.cz)
Finanční rady  |  07.05.2024 15:51:23

10 nejžádanějších rekvalifikačních kurzů roku 2024: Najděte svou novou kariéru

Rekvalifikační kurzy jsou cenově i časově dostupné a fungují skvěle. Mnoho pracovních míst je dnes nahrazeno nebo automatizováno, což zvyšuje potřebu nových dovedností. Rozšíříte si své vzdělání, kvalifikaci a zvyšte si své šance při hledání nové práce. Podívejte se na 10 nejžádanějších rekvalifikačních kurzů roku 2024.

Co přesně znamená rekvalifikace? 

Jde o proces získání nových dovedností nebo rozšíření stávající kvalifikace. Jste-li mzdový účetní, rekvalifikací na daňového poradce rozšíříte své znalosti a zvýšíte svou konkurenceschopnost na trhu práce. Rekvalifikační kurzy mohou nabízet pouze instituce s akreditací a platnou licencí od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

Výhoda rekvalifikačních kurzů

Výhodou rekvalifikace je její rychlost. Většina rekvalifikačních kurzů trvá 2 až 3 měsíce. Nepotřebujete žádnou úroveň znalostí z oboru, jelikož většina kurzů je vhodná i pro úplné začátečníky.


V roce 2024 se svět práce neustále mění a rekvalifikace se stává klíčem k udržení kroku s nejnovějšími trendy. Digitalizace a AI nejenže mění to, jak pracujeme, ale také to, jak se učíme. Rekvalifikační kurzy v roce 2024 jsou navrženy tak, aby byly flexibilní, přístupné a zaměřené na praktické dovednosti potřebné v dnešním rychle se měnícím pracovním prostředí. 

Účetnictví pro digitální éru

Automatizace a cloudové služby přetvářejí tradiční účetnictví. Kurzy účetnictví pro digitální éru jsou navrženy tak, aby účetním poskytly znalosti a dovednosti potřebné pro práci s moderními softwarovými aplikacemi, finanční analýzou a strategickým finančním plánováním. Mezi klíčové oblasti, které tyto kurzy pokrývají, patří:

 • Softwarové aplikace: Kurzy se zaměřují na výuku práce s nejnovějšími účetními softwary a cloudovými platformami, které umožňují efektivní správu finančních dat.
 • Finanční analýza: Kurzy nabízí dovednosti, jak provádět pokročilé finanční analýzy, interpretovat finanční výkazy a využívat analytické nástroje pro lepší rozhodování.
 • Strategické finanční plánování: Kurzy poskytují znalosti o tom, jak vytvářet dlouhodobé finanční plány, rozpoznávat a řídit finanční rizika a optimalizovat finanční výkonnost firmy.

Tyto kurzy jsou určeny pro účetní, finanční manažery a všechny, kteří chtějí zlepšit své dovednosti v oblasti digitálního účetnictví.

 Digitální marketing

V současné digitální éře, kdy sociální média a SEO hrají klíčovou roli v propagaci značek a produktů, se stává digitální marketing nezbytným pro úspěch každé firmy. Kurzy digitálního marketingu nabízejí široké spektrum znalostí a dovedností, které jsou potřebné pro efektivní online prezentaci a komunikaci s cílovou skupinou. Mezi hlavní oblasti, které tyto kurzy pokrývají, patří: 

 • Strategie obsahu: Jak vytvářet a distribuovat hodnotný a relevantní obsah, který přitahuje a udržuje pozornost cílového publika.
 • Analytika: Získávání a interpretace dat o chování uživatelů na webu, která pomáhají pochopit efektivitu marketingových kampaní.
 • Cílení reklam: Využití shromážděných dat pro přesné cílení reklamních kampaní na správné publikum ve správný čas.


Kurzy digitálního marketingu jsou často aktualizovány, aby odrážely nejnovější trendy a technologie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 IT a síťové technologie

Kybernetická bezpečnost a cloudové výpočty hrají klíčovou roli. IT kurzy zaměřené na síťové technologie, programování a správu databází, se stávají stále žádanější. Nabídka kurzů je široká a zahrnuje například:

 • Programování: Kurzy programování jsou základem pro mnoho IT profesí. Od základů programování až po pokročilé techniky v jazycích jako je Python nebo Java.
 • Síťové technologie: Znalosti síťových protokolů jsou nezbytné pro správu a bezpečnost sítí.
 • Správa databází: Databáze jsou základem pro ukládání a analýzu dat. Kurzy správy databází poskytují znalosti potřebné pro práci s databázovými systémy a jejich optimalizaci.

Tyto kurzy jsou navrženy tak, aby vybavily studenty dovednostmi potřebnými pro úspěšnou kariéru v IT a zároveň reagovaly na současné i budoucí potřeby trhu. Mnoho kurzů je dostupných online, což umožňuje flexibilní studium.

HR a správa lidských zdrojů

HR specialisté musí rozumět nejen zákonům a regulacím, ale také tomu, jak technologie mění pracovní prostředí. Kurzy zahrnují nábor, školení a rozvoj zaměstnanců s využitím digitálních nástrojů. Kurzy jsou navržené tak, aby účastníkům poskytly nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti prostřednictvím nácviku a diskuzí.

Rekvalifikační kurz asistentky/sekretářky

Rekvalifikační kurz pro asistentky a sekretářky je navržen tak, aby poskytl komplexní dovednosti potřebné pro úspěšné vykonávání této role. Kurz zahrnuje získání administrativních dovedností, kdy se účastníci kurzu naučí efektivně spravovat kancelářskou administrativu, včetně práce s dokumenty, emailovou komunikací a organizací práce. Nechybí komunikační schopnosti, jako je telefonování, vyjednávání a řešení konfliktů. Kurz poskytuje přehled o principy řízení organizace a firemní kultuře.

Kromě těchto tradičních dovedností, kurz také zahrnuje možnost stát se virtuální asistentkou. Virtuální asistentky pracují na dálku a poskytují širokou škálu služeb, od administrativní podpory po správu sociálních sítí a zákaznický servis. 

Ostatní rekvalifikační kurzy

Mezi stálice oblíbených rekvalifikačních kurzů, patří masér, kosmetička, cukrář/kuchař, ale i technik BOZP a v posledních letech i kurz asistenta pedagoga.

 • Masér: Kurzy masáže nabízejí naučení se techniky pro skvělou masáž a terapii. Mohou pomoci při léčbě a prevenci svalových a kloubních problémů.
 • Kosmetička: Kurzy kosmetiky se zaměřují na péči o pleť, kosmetické procedury a make-up, připravují účastníky kurzu na práci v salonech krásy. 
 • Cukrář/kuchař: Tyto kurzy poskytují znalosti a dovednosti v oblasti vaření a pečení, od základních receptů až po pokročilé kulinářské techniky.
 • Technik BOZP: Kurzy BOZP se zaměřují na prevenci rizik a zajištění bezpečnosti na pracovišti.
 • Asistent pedagoga: Kurzy pro asistenty pedagogů připravují účastníky na podporu učitelů a práci s dětmi nebo studenty se speciálními vzdělávacími potřebami.

Tereza Drbohlavová

Psaní textů ji provází od základní školy, kde se podílela na tvorbě školního časopisu. Od roku 2020 podniká v oboru pojišťovnictví a dále jako obchodní konzultantka a pracovnice online marketingu ve společnosti LEADMACHINE, s.r.o. Spojením oborů, ve kterých podniká, získává informace a zkušenosti pro psaní svých textů jako copywriterka. Se společností Orange Academy s. r. o. spolupracuje od roku 2022, kde se převážně věnuje psaní textů o účetnictví, marketingu a pojištění.


RekvalifikacniKurzy.cz

Aktuální nabídka kurzů s akreditací seřazená podle termínu konání, města, kraje a oboru – např. účetnictví a daňová evidence, mzdové účetnictví, daně, personalistika, online marketing, kurz programování a kurz asistentky/sekretářky. Na stránkách RekvalifikacniKurzy.cz naleznete přehledný vyhledávač rekvalifikačních kurzů po celé České republice. Pomáháme lidem zvýšit kvalifikaci a najít uplatnění v nových oborech.


Daně a daňová přiznání - informace, termíny, formulářeVíce zpráv k tématu Daně


Poslední zprávy z rubriky Finanční rady:

Et 23:35  Cesta do Chorvatska: Jak ušetřit a mít výdaje pod kontrolou? Ondřej Vacek (Ušetřeno.cz)
St 11:10  Dluh na osobu stoupá: Jak Češi splácejí půjčky? Iva Grácová (Bezvafinance)
Út 13:59  Kde cítíme jistotu v době inflace? Zdeněk Jaroš (BNP Paribas Cardif Pojišťovna)
10.07.2024  Změna na trhu s elektřinou: Dodavatelé již druhý měsíc zdražují Tomáš Vrňák (Ušetřeno.cz)
10.07.2024  Jak se vyvíjí inflace v Česku, Evropě a ve světě? Marek Pokorný (Portu)
?

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688