Město Litoměřice (litomerice.cz)
Z regionů  |  24.04.2024 12:59:00

Litoměřice - V nemocnici funguje nová dětská a dorostová ambulance

Psychické potíže a závislosti u dětí a mladistvých v posledních letech významně narostly. Úzkosti, sebepoškozování, poruchy příjmu potravy, digitální závislosti či závislosti na návykových látkách – to jsou nejčastější potíže, se kterými dnes rodiče s dětmi přicházejí do ordinací. Problémem po celé České republice je však nedostatek odborníků zaměřených na služby pro děti, v oblasti závislostí je to i nedostatečná síť pro dospělé. Krajská zdravotní (KZ) v zájmu rozšíření péče ve svých nemocnicích proto otevřela Ambulanci dětské psychiatrie a adiktologie pro mladistvé a dospělé v Nemocnici Litoměřice. Provoz zahájila jako detašované pracoviště Psychiatrické kliniky v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Největší poskytovatel nemocniční péče v České republice se zásadním způsobem podílí na krocích v naplňování reformy psychiatrické péče v Ústeckém kraji.

„Podle aktuálních údajů je v České republice na ambulantních pracovištích 1284 psychiatrů pro dospělé a těch s odborností dětská a dorostová psychiatrie je pouze 183. V samotném Ústeckém kraji je 67 psychiatrů pro dospělé a jen 10 specialistů na dětskou a dorostovou psychiatrii. Otevření tohoto v rámci Ústeckého kraje unikátního zdravotnického pracoviště je tak o to cennější,“ upozornil Jakub Albrecht, přednosta Psychiatrické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

„Vedení Krajské zdravotní klade velký důraz na zajištění dostupnosti zdravotní péče pro pacienty s duševním onemocněním. Zprovoznění ambulance dětské a dorostové psychiatrie a adiktologie pro mladistvé i dospělé v litoměřické nemocnici tak odpovídá dlouhodobé snaze Krajské zdravotní o rozšíření služeb v segmentu klinické psychiatrie a jejího zázemí v Ústeckém kraji. Díky úsilí pana Jakuba Albrechta a jeho týmu specialistů má Krajská zdravotní vedle lůžkové také velmi kvalitní ambulantní péči. Nová ambulance, která vznikla jako detašované pracoviště ústecké kliniky, tak plně odpovídá snahám síť takových pracovišť rozšiřovat a tím psychiatrickou péči a s ní spojenou léčbu závislostí zefektivňovat,“ zdůraznil Jakub Komárek, člen představenstva KZ.

Krajská zdravotní ve své nemocnici v Litoměřicích otevřela zcela nové pracoviště. A to v oboru zdravotní péče, který je v České republice, a tedy i v Ústeckém kraji, personálně poddimenzovaná a počet pacientů v posledních letech významně narostl. Práce tak mají specialisté v ambulanci dětské a dorostové psychiatrie a adiktologie, kterou jsme zde pod hlavičkou Psychiatrické kliniky v Ústí nad Labem v minulých týdnech uvedli do provozu, více než dost. Děkuji panu přednostovi a jeho kolegům za úsilí, s nímž postupnými kroky naplňují koncepci psychiatrie v Krajské zdravotní, která reaguje na aktuální potřeby Ústeckého kraje. Tím se zásadním způsobem – za největšího poskytovatele zdravotní péče v regionu – podílejí na nelehké dlouhodobé cestě naplňování reformy psychiatrické péče v Ústeckém kraji,“ uvedla Taťána Soharová, generální ředitelka KZ.

„Jsem velmi rád, že se podařilo získat velmi kvalitní odborníky, což nám umožnilo otevřít v nemocnici v Litoměřicích tuto komplexní ambulanci. Paní Sandra Sklenářová je zkušený atestovaný lékař pro dětskou a dorostovou psychiatrii, pan Ondřej Sklenář je uznávaným specialistou v oboru adiktologie, léčby závislostí. S příchodem paní Marie Janovské, jinak lékařky mosteckého psychiatrického oddělení s atestací nejen pro pedopsychiatrii, ale také s atestací psychiatra pro dospělé, do ambulance v Nemocnici Litoměřice, se navíc otevírá prostor ke konziliární činnosti i pro dospělé psychiatrické pacienty,“ uzavírá přednosta Jakub Albrecht.

Umístění nové ambulance:

Ambulance dětské a dorostové psychiatrie
Umístění: pavilon B, Podlaží: 2
Způsob objednání: Telefonické objednání na tel.: +420 416 723 205 ve všední dny od 7:30 - 8:30.

Adiktologická ambulance pro mladistvé a dospělé
Umístění: pavilon B, Podlaží: 2
Způsob objednání: Je nutné objednání předem na čísle +420 416 723 205 ve všední dny od 7:30 - 8:30. Péče je poskytována na základě doporučení od psychiatra nebo dětského psychiatra (tzv. žádanka "K").

Popisek k foto týmu ambulance: Zleva Jakub Albrecht, Alžběta Kroupová, Marie Janovská, Sandra Sklenářová a Ondřej Sklenář

 

 

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688