Redakce (Kurzy.cz)
Z regionů  |  26.02.2024 20:51:18

Město Bohumín - Licitace pozemků pro výstavbu rodinných domů na ul. Karla Otta

Pokud toužíte po bydlení v rodinném domě, ale nechcete se vzdát komfortu městské infrastruktury, Bohumín má pro vás řešení. Město v lokalitě ulice Karla Otta nabízí poslední dvě stavební parcely o výměrách 1 071 m2 a 1 490 m2, které jsou určeny pro výstavbu rodinných domů. Všechny pozemky mají možnost napojení na inženýrské sítě (vodovod, kanalizace, přípojky elektro, plyn) a v rámci kupní ceny je vybudována kompletní infrastruktura (dešťová kanalizace, asfaltové přístupové komunikace, veřejné osvětlení). Pozemky se nachází v krásném prostředí nedaleko centra Bohumína. Poblíž najdete nákupní centrum, sportovní hřiště, parkoviště nebo autobusovou zastávku. Rodiče dětí jistě ocení blízkost základní i mateřské školy. V lokalitě je vybudována odpočinková zóna s parkem. Díky strategické poloze Bohumína jste za pár minut autem v Ostravě i v Polsku.

 

Základní informace

   

  Informace k aktuálně nabízeným pozemkům

   

  Pozemek č. 30

  • v přípravě

  Pozemek č. 37

  Pozemek č. 39

   

  Již vylicitované pozemky

   

  Licitace

  • Každý účastník licitačního řízení předloží vyplněnou a podepsanou přihlášku a složí licitační jistotu 100.000 na účet města.
  • Účastník licitace, který podá nejvyšší nabídku při licitaci jednoho pozemku, se nemůže zúčastnit licitace dalšího pozemku. Účastník licitace se může zúčastnit licitace na další pozemek, pokud od předchozí licitace odstoupí.

   

  Průběh licitace

  • Licitace je neveřejná. Po zahájení licitace odevzdají účastníci licitátorovi doklady totožnosti, případně plné moci a předem vyplněnou Přihlášku (Dohodu a zápis z licitačního řízení), který je zveřejněn na stránkách města nebo k vyzvednutí na odboru majetkovém MěÚ Bohumín. Poté probíhá licitace tak, že každý účastník předloží licitátorovi svůj úvodní návrh kupní ceny za celý pozemek, nikoliv za m2. Po otevření obálek se všechny úvodní návrhy zapíší do zápisu a licitátor oznámí nejvyšší nabízenou cenu. V průběhu licitace může každý z účastníků zvyšovat nabízenou cenu. Jednotlivé návrh o výši kupní ceny jsou předkládány veřejně. Není-li do tří minut od poslední výzvy licitátora předložena žádná další nabídka, licitátor licitaci ukončí a oznámí zájemcům termín zasedání městského zastupitelstva, které bude výsledek licitace projednávat. Zastupitelstvu města bude předložen ke schválení účastník licitačního řízení, který podal nejvyšší nabídku.
  • Licitační jistota se započítává na úhradu kupní ceny. V případě, že vybraný zájemce od svého záměru odstoupí 14 dnů před zasedáním zastupitelstva města a později nebo nedojde-li k uzavření kupní smlouvy ze strany vybraného zájemce, připadne licitační jistota městu.
  • Rozhodnutí zastupitelstva města bude účastníkům licitace písemně sděleno nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne konání zasedání. Zájemcům, kteří nebyli vybráni, se současně vrátí licitační jistota dle předem dohodnutého způsobu.

   

  Informace

  • Veškeré další informace o průběhu licitačního řízení a podmínky uzavření kupní smlouvy jsou zveřejněny na stránkách města.
  • Bližší informace k licitačnímu řízení a informace o prodeji pozemků Vám poskytne paní Renáta Zálešáková, telefon 596 092 252, e-mail zalesakova.renata@mubo.cz, odbor majetkový, č. dv. B103.

   

  Nejčastější dotazy

  • Může se licitace zúčastnit jen jeden z manželů ?
   V případě, že kupující budou manželé a budou pozemek kupovat do společného jmění manželů (SJM) a jeden z manželů se nebude moci zúčastnit licitačního řízení, je nutné předložit ověřenou plnou moc k zastupování při licitaci pozemku a občanský průkaz druhého z manželů.
  • Kdo se může licitace účastnit?
   Licitace se mohou zúčastnit pouze fyzické osoby. Navíc platí, že jeden pozemek = jeden rodinný dům.
  • Je na prodej pozemků vymezena nějaká lhůta, do kdy musí daný dům být postaven a nebo mohu držet pozemek klidně i 10 let?
   Součástí podmínek je závazek do 5 let od uzavření smlouvy vybudovat na pozemku RD, pravomocně jej zkolaudovat či jinak legálně dokončit a uvést do užívání.
  • Jaká je výše smluvní pokuty, pokud nepostavím RD do 5 let?
   Smluvní pokuta je ve výši 200.000 .
  • Jaké dokumenty dostanu za účelem vyřízení hypotečního úvěru?
   Schválenému zájemci bude pro zajištění úvěru poskytnut primárně výpis z usnesení ZM. V případě, že financující banka bude vyžadovat další dokumenty (např. předložení uzavřené smlouvy o smlouvě budoucí kupní), budou tyto požadavky banky řešeny individuálně. K dispozici bude rovněž vyjádření odboru rozvoje a investic ohledně územního plánu.
  • Jak postupovat v případě, když se chci účastnit více licitací pozemků? Je pro každou licitaci třeba vyplnit přihlášku(dohodu) pro každý pozemek samostatně ?
   Ano. Na každou licitaci si vyplňte přihlášku samostatně, pro každý pozemek zvlášť.

   


  K článku zatím nejsou žádné komentáře.
  Přidat komentář
  Zobrazit sloupec 

  Kalkulačka - Výpočet

  Výpočet čisté mzdy

  Důchodová kalkulačka

  Přídavky na dítě

  Příspěvek na bydlení

  Rodičovský příspěvek

  Životní minimum

  Hypoteční kalkulačka

  Povinné ručení

  Banky a Bankomaty

  Úrokové sazby, Hypotéky

  Směnárny - Euro, Dolar

  Práce - Volná místa

  Úřad práce, Mzda, Platy

  Dávky a příspěvky

  Nemocenská, Porodné

  Podpora v nezaměstnanosti

  Důchody

  Investice

  Burza - ČEZ

  Dluhopisy, Podílové fondy

  Ekonomika - HDP, Mzdy

  Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

  Drahé kovy

  Zlato, Investiční zlato, Stříbro

  Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

  Podnikání

  Města a obce, PSČ

  Katastr nemovitostí

  Katastrální úřady

  Ochranné známky

  Občanský zákoník

  Zákoník práce

  Stavební zákon

  Daně, formuláře

  Další odkazy

  Auto - Cena, Spolehlivost

  Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

  Finanční katalog

  Volby, Mapa webu

  English version

  Czech currency

  Prague stock exchange


  Ochrana dat, Cookies

   

  Copyright © 2000 - 2024

  Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

  ISSN 1801-8688