Michal Brothánek (AVANT IS)
Okénko investora  |  14.09.2023 10:26:23

Fond REALIA posiluje své portfolio a pokračuje v úspěšné strategii, která doručila investorům výnos přes 15%

Fond kvalifikovaných investorů REALIA FUND SICAV, a.s., který se zaměřuje výhradně na investice do regionálních retail parků, posiluje svou pozici nákupem retail parku v Moravské Třebové. Nová akvizice fondu přesně odpovídá investiční strategii, díky které fond svým investorům za rok 2022 přinesl zhodnocení 15,15%.

Zakoupený objekt se nachází v okrajové části Moravské Třebové v Pardubickém kraji a je umístěn vedle nové filiálky společnosti KAUFLAND. Retail park disponuje 3.400 m2 pronajímatelné plochy a provozuje sedm obchodních jednotek. Mezi hlavní nájemce patří osvědčené značky, např. ROSSMANN, TEDi, SUPER ZOO a DATART. Tato akvizice odpovídá investiční strategii fondu REALIA, která je zaměřena na investice do 100% pronajatých retail parků s bonitními nájemci, jejichž služby jsou orientovány na základní potřeby obyvatel, jako jsou potraviny, drogerie a lékárenské potřeby. Retail park je plně pronajat s průměrnou délkou nájemních smluv přesahující 6 let.

Jeden z nejúspěšnějších fondů v ČR

REALIA FUND SICAV, a.s. je otevřen kvalifikovaným investorům a umožňuje investovat do retail parků, kdy minimální investice je 1 milion korun, resp. ekvivalentní hodnota v eurech.  Za rok 2022 doručil svým investorům zhodnocení 15,15 % (CZK investiční akcie), respektive 14,43 % (EUR investiční akcie). Tyto výsledky potvrzují vysokou odolnost tohoto fondu i v nestabilních ekonomických podmínkách. Vysoká inflace z minulého roku měla na výsledcích fondu jen částečný podíl a její vliv se projeví i na výsledcích fondu za letošní rok. Všechny nájemní smlouvy jsou ošetřeny inflační doložkou, která pomáhá k udržení nebo k růstu hodnoty investované nemovitosti.

„Naše strategie zaměřená na 100% pronajaté retail parky a pečlivý výběr jednotlivých investic nám umožnily dosáhnout těchto nadstandardních výnosů. V akvizicích pokračujeme a nadále chceme našim investorům doručovat atraktivní a stabilní zhodnocení", doplňuje Tomáš Oplíštil, člen investičního výboru fondu a obchodní ředitel skupiny.

 

Fixované úrokové sazby chrání fond před prudkými změnami trhu

Od svého založení v lednu 2020 preferuje fond konzervativní přístup ke svým investicím. Fond si díky své opatrnosti při výběru investic vytvořil výjimečnou reputaci. Akvizice retail parků fond doplňuje bankovním financováním, vždy se zafixovanými úrokovými sazbami, zpravidla na 5 let. Díky tomu fond drží nízké náklady na financování a to v kombinaci s nadprůměrnou inflací umožňuje doručit nadstandardní výnosy.

V současné době fond REALIA vlastní 15 budov v celkové hodnotě přes 1,7 miliardy korun. Nemovitosti se nacházejí napříč celou republikou, např. v Českých Budějovicích, Benešově, Pelhřimově, Kladně nebo ve Valašském Meziříčí. Všechny parky jsou plně obsazeny nájemci, kteří mají uzavřené dlouhodobé smlouvy, zpravidla pětileté až desetileté. Průměrná doba do konce nájemních smluv (WAULT) je přes 6 let. Mezi nejvýznamnější nájemce patří BILLA, LIDL, KFC, DM drogerie, PENNY a mnoho dalších.

  Tomáš Oplíštil, obchodní ředitel a člen investičního výboru fondu

  • Od roku 1997 aktivní v oboru real estate. Od roku 2004 téměř výhradní zaměření na shopping centra a retail parky (akvizice, pronájmy a správa, management).
  • Působil v manažerských pozicích na 12 projektech velkých nákupních center, nákupních pasáží nebo retail parků v České republice nebo na Slovensku.
  • Ve fondu REALIA FUND SICAV, a.s. je odpovědný za distribuci a zastřešuje péči o celé nemovitostní portfoliu.
  • Své zkušenosti uplatňuje také jako člen investičního výboru fondu.

O REALIA FUND SICAV, a.s.

REALIA FUND SICAV, a.s. je fondem kvalifikovaných investorů s dlouholetými zkušenostmi na trhu realitních investic. S důrazem na dlouhodobou stabilitu a růst se REALIA soustředí na pečlivý výběr investic a vytváření atraktivních investičních příležitostí pro své klienty. 

DisclaimerFond je fondem  kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Správce upozorňuje investory, že hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/.V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 - Nusle.

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku. 

 

 

Michal Brothánek

Michal se dlouhodobě pohybuje v manažerských a obchodních pozicích ve finančním sektoru. Řadu let působil v korporátním obchodě ČSOB. V rámci těchto rolí řídil v letech 2006-2009 vydávání dluhových cenných papírů na dealingu banky pro velké bankovní klienty. Jako výkonný ředitel vedl v letech 2010-2016 útvar Institucionálního bankovnictví poskytující služby finančním institucím (bankám, pojišťovnám, obchodníkům s cennými papíry, investičním společnostem, investičním fondům a fondům kvalifikovaných investorů), klientům custody a depozitáře investičních společností a fondů. Zde stál u počátku boomu fondů kvalifikovaných investorů. V letech 2016 až 2021 zodpovídal jako člen představenstva ČSOB Pojišťovny za řízení všech obchodních sítí a partnerů, podpory obchodu a navazujících útvarů.AVANT IS

AVANT je česká investiční společnost založená v roce 2007. Jedná se o největšího správce fondů kvalifikovaných investorů v České republice s tržním podílem 31,4 % (k 30.6.2023 celkem 165 fondů a podfondů ve správě a administraci s celkovým objemem majetku 131,9 mld. Kč dle AKAT). AVANT je leader v inovativních řešeních fondových struktur a nejrychleji rostoucí investiční společnost v České republice. AVANT má zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí v sektoru finančních institucí. Investiční společnost je regulována Českou národní bankou.

Více informací na https://www.avantfunds.cz/cs.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko investora:

Út 19:39  Trh NFT kolísá, bitcoinové tokeny však rostly Ali Daylami (BITmarkets)
Út 11:45  Druhá inflační vlna není na obzoru. Inflace se vrací ke svému cíli Ing. Štěpán Křeček, MBA (BHS)
Po 10:06  Pomerančový džus jen pro bohaté? Cena kontraktů dosáhla historického maxima Olívia Lacenová (Wonderinterest Trading Ltd. )

?
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688