mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  16.08.2023 06:05:00

Vládní rozvojová stipendia pro akademický rok 2024/25

Vládní rozvojová stipendia pro akademický rok 2024/25

16.08.2023 / 05:55 | Aktualizováno: 16.08.2023 / 06:05

V souladu s usnesením vlády č. 77/2019 ke Strategii poskytování vládních stipendií pro studenty z rozvojových zemí na období 20192024 budou pro akademický rok 2024/25 nabídnuta vládní stipendia uchazečům z prioritních zemí ZRS ČR (BaH, Gruzie, Moldavska, Etiopie, Zambie, Kambodži) a z Ukrajiny.

V souladu s usnesením vlády č. 77/2019 ke Strategii poskytování vládních stipendií pro studenty z rozvojových zemí na období 20192024 budou pro akademický rok 2024/25 nabídnuta vládní stipendia uchazečům z prioritních zemí ZRS ČR (BaH, Gruzie, Moldavska, Etiopie, Zambie, Kambodži) a z Ukrajiny.

Stejně jako v minulém akademickém roce je zachována nabídka stipendijních míst pro studenty z Běloruska, která cílí primárně na studenty, kteří pro své společenské postoje nemohou pokračovat ve vysokoškolském studiu v Bělorusku. Běloruští kandidáti na udělení vládních stipendií budou vybíráni MŠMT ČR po konzultaci se ZÚ Minsk a běloruskými nevládními organizacemi, které sídlí v ČR.

Odbor ORS po konzultaci s teritoriálními odbory sestavil návrh rozpisu stipendijních míst včetně doporučených studijních oborů, který byl následně schválen vedením MZV a MŠMT.

ORS odesílá příslušným ZÚ tento rozpis celkem 130 vládních stipendijních míst na akademický rok 202č/25. Notifikujte, prosím, nabídku vládních stipendií zemím, kterým byla pro uvedený akademický rok přidělena kvóta (s výjimkou Běloruska), zveřejněte informaci o nabízených stipendiích na webu a/nebo sociálních sítích ZÚ a sdělte ORS jméno pracovníka (včetně kontaktu), který se agendou vládních stipendií bude na příslušném úřadě zabývat. V této souvislosti doporučujeme na webu ZÚ umístit odkaz na stránky MŠMT.

https://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries?lang=2

Online Registr přihlášek pro uchazeče o stipendium bude spuštěn dne 20. 7. 2023 na adrese: http://registr.dzs.cz/registr.nsf. Na uvedeném webu budou umístěny instrukce pro uchazeče a to v českém a anglickém jazyce. Registr bude otevřen pro přihlášení do 30. 9. 2023. Jakékoliv případné technické problémy mohou uchazeči o stipendium řešit se správcem registru na emailu: registr@dzs.cz.

Přístup ZÚ do Registru je přes webovou stránku: http://registr.dzs.cz/registr.nsf/zu.xsp. Tento odkaz s uchazeči nesdílejte! Přístupová jména a hesla ZÚ do registru jsou identická jako v předchozích letech. V případě, že ZÚ jménem a heslem nedisponuje, nebo není funkční, obraťte se, prosím, na správce registru, registr@dzs.cz (Jana Reiserová, tel. 221 850 612). Na správce registru se též obracejte v případě technických problémů. Do Registru může ZÚ nahlížet od jeho otevření dne 20. 7. 2023, k tomuto datu bude do registru vložen aktualizovaný manuál pro ZU. K editaci bude registr pracovníkům ZÚ otevřen až od 1. 10. 2023. Na uvedené webové stránce určené pro ZÚ budou k dispozici veškeré informace pro práci s registrem a výběr kandidátů. V příloze zasíláme celkový časový harmonogram pro podávání a zpracování přihlášek a informace UJOP UK

Děkujeme za Vaši spolupráci.


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688