Pavel Niedoba (Simplecoin)
Okénko kryptoměny  |  29.07.2022 22:20:06

Putin podepsal zákaz kryptoměnových plateb v Rusku

Dříve se přitom Vladimir Putin vyjadřoval ve prospěch kryptoměn, v říjnovém rozhovoru pro CNBC jim výslovně přiznal „právo na existenci“. Se začátkem ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou panovaly dokonce obavy, že Rusko využije krypto pro obcházení sankcí. To se nepotvrdilo, ruská centrální banka už koncem roku 2021 vyzvala k zákazu kryptoměn a nyní vstoupil v platnost zákon, který jimi zakazuje platit.

Zatím jde jen o zákaz plateb. Těžit a nakupovat kryptoměny je v současnosti v Rusku nadále legální. Této problematice se věnují dva další zákony, které v současnosti probírá ruský parlament. Jeden z nich se zaměřuje právě na regulaci těžařů, druhý se má týkat omezení firem, které obchodují s kryptoměnami (směnárny a burzy). Je pravděpodobné, že budou podléhat schválení a vystavení licence a pravděpodobně i dalším regulačním mechanismům. Na druhou stranu to ale znamená, že Rusko i nadále počítá s umožněním nákupu a prodeje kryptoměn, pokud se to nebude týkat směny za zboží a služby.

V rámci Evropské unie se určitě v dohledné době podobného zákazu bát nemusíme. Klidně si tedy nakupte krypto ve své oblíbené směnárně a zaplaťte s ním třeba v některé ze 4000 provozoven s terminály Global Payment, které umožňují platby kryptoměnami.

Zkrátka nepřijdete ani v některých světových zemích, kde je tendence úplně opačná než v Rusku. Dva státy, jihoamerický El Salvador a jeden z nejchudších afrických států, Středoafrická republika, přijaly Bitcoin jako zákonné platidlo. Bitcoinem tak můžete platit v obchodech nebo jeho prostřednictvím například posílat státu daně. Takové uspořádání dávalo i přes volatilitu Bitcoinu smysl v Salvadoru, kde je málo rozšířené bankovnictví, ale téměř všude je internet. U Středoafrické republiky vzbudilo podobné rozhodnutí rozruch, protože přístup k internetu má jen zhruba desetina populace.


Pavel Niedoba

Pavel Niedoba

Pavel Niedoba je od roku 2013 zakladatelem a šéfem první české krypto-směnárny Simplecoin. Pracoval pro řadu významných firem, jako softwarový vývojář a architekt. Postupně přešel od automotive a engeneering k online a financím. Mezi prvními se začal věnovat také oblasti kryptoměn a správy digitálních aktiv. Pod jeho vedením se Simplecoin stala přední a uznávanou značkou v tomto oboru na českém i středoevropském trhu.


Simplecoin

Simplecoin je nejstarší česká online směnárna kryptoměn. Zaměřuje se na bezpečnost, transparentnost, uživatelsky přívětivou podporu a zákaznický servis. V současné době nabízí nákup devíti různých kryptoměn za CZK nebo EUR a připravuje další rozšíření nabídky.

Více informací na simplecoin.eu/cs.


Poslední zprávy z rubriky Okénko kryptoměny:

13.11.2024  Bitcoinu teď hraje do karet úplně všechno Martin Stránský (WBTCB)
07.11.2024  Microsoft zvažuje investici do Bitcoinu Ing. Zbyněk Kalousek (Coinbank)




Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688