Krizového štáb Ústeckého kraje projednal činnost KACPU – krajský úřad zprovoznil centrum materiální pomoci Ukrajině
Odkazy
Odhadem do Ústeckého kraje dorazilo již téměř 10 700 uprchlíků. Připravuje se možnost nouzového ubytování, zatím ho ale nebylo potřeba využít. Pod Dobrovolnickým centrem v Ústí nad Labem rotuje 278 dobrovolníků, z toho cca 75 tlumočníků. Ubytovalo se rovněž prvních 6 klientů z Ukrajiny v sociálních službách. Kapacity základních škol nabízejí odhadem 7 400 volných míst pro děti uprchlíků a 650 míst v rámci předškolního vzdělávání. Krajská zdravotní, a. s., poskytla volné postele pro potřeby nouzového ubytování a zřizuje tzv. UA POINTY pro poskytování urgentní zdravotní péče pro uprchlíky.
Krajský úřad zprovoznil centrum materiální pomoci Ukrajině, od pondělí do pátku v čase 7 až 17 hodin centrum shromažďuje poskytnuté materiální dary – více informací: ZDE.
Situace ohledně šíření onemocnění covid-19 v Ústeckém kraji stagnuje. Aktuální reprodukční číslo je 1,04, situace v nemocnicích je zvládnutelná. Aktuálně je 116 hospitalizovaných pacientů v nemocnicích, z toho 16 na JIP a 5 na umělé plicní ventilaci. Nabádáme proto občany a obyvatele kraje stále k opatrnosti a dodržování hygienických návyků.
Všichni, kteří chtějí lidem z Ukrajiny pomoci s orientací ve zdejším prostředí a s tlumočením, se mohou hlásit na e-mailu nno@ulk.izscr.cz.
KACPU funguje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu. Obrátit se na něj lze prostřednictvím e-mailové adresy kacpu@ulk.izscr.cz nebo telefonicky na nonstop linku 974 444 444.
Nejaktuálnější informace nejen pro občany Ukrajiny najdete na platformě www.nasiukrajinci.cz.
Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen "bezpečnostní rada kraje") je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje. Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.
Krizový štáb Ústeckého kraje
Centrum materiální pomoci Ukrajině
Poslední zprávy z rubriky Z regionů:
Přečtěte si také:
Prezentace
22.11.2024 Výsledková sezóna: Obhájila Nvidia svou…
18.11.2024 Nejlepší telefon za 2 990 Kč. Motorola má hit…
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Dvojnásobný růst prodeje bytů oproti loňsku: Co to znamená pro ceny?
Petr Lajsek, Purple Trading
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Jak trh reagoval na volby v USA? Historická maxima, ale i prudké propady
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?