Zoo Plzeň běží za záchranu přírody v retro oblečení
Zoo Plzeň běží za záchranu přírody v retro oblečení
Zoologická a botanická zahrada města Plzně vyzývá zájemce, aby se přidali k Retro běhu pro Zoo Plzeň. Hromadný běh v kulisách osvětlené zoo se uskuteční v pátek 22. října. Sraz běžců v retro oblečení a s čelovkami je v 17:45 hodin v Lochotínském amfiteátru. Zájemci ale svým během mohou pomoci od pátku 22. října až do 7. listopadu. Na záchranu ohrožených druhů zvířat přispějí svým startovným, minimální částka činí 50 korun. Výtěžek putuje právě do plzeňské zoo. Registrace na běh probíhá přes web www.myteporazime.cz.
Vizuál akce
„Příroda mizí a postupně nám život v ní tak nějak utichá, protože zvířatům stále více křižují jejich přesuny silnice, ubírají jim domovy rozrůstající se města, kácí se lesy anebo zde třeba naopak místo nich žijí nepůvodní druhy. Používá se mnoho chemie v zemědělství – v důsledku toho ubývá hmyzu, na něj vázaných živočichů a rostlin, zároveň se chemie dostává i do půdy a vody,“ uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba, proč je potřeba přírodě pomáhat a přidal další návody pomoci: „Mysleme na přírodu a třeba vyrábějme a zavěšujme ptačí či netopýří budky. Přikrmujme správně ptáky během zimního období a třeba se staňme i tak trochu ornitology při vyhlášeném sčítání našich opeřenců. Třiďme a zároveň netvořme zbytečný odpad, vždyť je látková taška lepší než ta plastová a snadno dostupné jsou i látkové sáčky na ovoce a zeleninu. Mějme ‚kamarádskou‘ zahradu, vždyť i staré dřevo či takový kompost může být domovem pro spoustu druhů zvířat a trávník může být také plný života, když nebude dlouhý pár milimetrů. Polepujme skleněné zrcadlící se plochy, hlavně ty, ve kterých se zrcadlí vhodný prostor pro odpočinek opeřencům, protože naletět na sklo v domnění, že tam žádná překážka není, stálo život nejednoho ptáka.“
Startovné zahrnuje elektronické číslo a diplom, hru o ceny, charitativní příspěvek pro Zoo Plzeň a tři nejrychlejší závodníci ve své kategorii budou odměněni dřevěnou medailí.
Text: Adriana Jarošová
Zveřejněno: 14. 10. 2021, Martin Pecuch