mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  22.06.2021 14:32:00

Pravidla vstupu do České republiky - Území Polska je zařazeno do kategorie zelených zemí

Pravidla vstupu do České republiky - AKTUALIZACE 21. 6. 2021

22.06.2021 / 10:15 | Aktualizováno: 22.06.2021 / 14:32

Území Polska je zařazeno do kategorie zelených zemí, tedy zemí s nízkým rizikem nákazy COVID-19.

 

S ohledem na vývoj pandemie ve světě a obavy ze šíření nových mutací koronaviru jsou pravidla pro návrat do České republiky upravena formou průběžně aktualizovaných Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Cestovatelé musí podstoupit testování na COVID-19 již před zahájením návratu do ČR z většiny zemí světa. Podobná pravidla přijímají postupně všechny země EU se společným cílem, kterým je předejít další a mnohem agresívnější vlně pandemie.

Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR rozlišuje 5 kategorií zemí a území dle míry rizika nákazy onemocněním COVID-19: země a území s nízkým rizikem (zelené), země a území se středním rizikem (oranžové), země a území s vysokým rizikem (červené), země a území s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červené) a země a území s extrémní rizikem nákazy (černá barva). Přehled zemí a území dle míry rizika je stanovován Sdělením Ministerstva zdravotnictví ČR. Přehled zemí a území s extrémním rizikem nákazy onemocnění Covid-19 je stanoven Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví.

 

POLSKO JE ŘAZENO MEZI ZEMĚ NÍZKÉHO RIZIKA (ZELENÁ):

Od 1. června 2021 mohou občané ČR, jejich rodinní příslušníci, občané EU s vydaným potvrzením o přechodném pobytu a cizinci s povolením k trvalému pobytu, cestující z Polska, mohou do ČR přijíždět bez jakýchkoliv omezení.

 

 

Obecná pravidla pro vstup na území ČR

Přehled zemí a území dle míry rizika s účinností od 22. 6. 2021:


S nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva)

Albánie, Austrálie, Baleárské ostrovy (Španělsko), Bulharsko, Finsko, Hongkong, Island, Itálie, Izrael, Japonsko, Korejská republika, Libanon, Lichtenštejnsko, Macao, Madeira (Portugalsko), Maďarsko, Malta, Německo, Norsko, Nový Zéland, Polsko, Rakousko, Rumunsko, San Marino, Severní Makedonie, Singapurská republika, Slovensko, Srbsko, Thajsko, Tchaj-wan, USA, VatikánSe středním rizikem nákazy COVID-19 (oranžová barva)

Andorra, Belgie, Dánsko, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Monaco, Portugalsko (včetně Azorských ostrovů), Řecko, Slovinsko, Švédsko, Švýcarsko, Kanárské ostrovy (Španělsko)

S vysokým rizikem nákazy COVID-19 (červená barva)

Nizozemí, ŠpanělskoS velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva)

Všechny ostatní státy věta, které nejsou uvedeny v kategorii výše či níže.S extrémním rizikem nákazy COVID-19 (černá barva)

Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Indie, Jihoafrická republika, Kolumbie, Lesotho, Malawi, Mosambik, Nepál, Peru, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe

 

Pravidla vstupu a návratu do ČR (účinnost od 21. června 2021)
- občané ČR a cizinci s pobytovým oprávněním vydaným Českou republikou
- občané EU+ a cizinci s povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v zemích EU+

 

Pravidla_vstupu_a_navratu_do_CR_pro_obcany_CR_a_rezidenty_od_21_cervna_2021_-_20210621.jpg
ke stažení (pdf, 169 kB)


Pravidla vstupu a návratu do ČR (účinnost od 21. června 2021)
- občané třetích zemí, kteří nemají vydané pobytové oprávnění Českou republikou nebo nemají povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v jiné zemi EU+
- občané třetích zemí, kteří mají vydané krátkodobé vízum Českou republikou před 11. 5. 2020 a kteří mají vydané krátkodobé nebo dlouhodobé vízum v jiné zemi EU+

Pravidla_vstupu_a_navratu_do_CR_pro_cizince_z_3_zemi_od_21_cervna_2021_-_20210621.jpg
ke stažení (pdf, 135 kB)

 

TELEFONICKÁ A E-MAILOVÁ LINKA

Informační linky zodpovídají pouze dotazy v souvislosti s podmínkami vstupu na území ČR. Informace jsou poskytovány v češtině i v angličtině. Žádosti o individuální výjimky pro vstup na území nebudou zodpovídány, MV individuální výjimky ke vstupu neuděluje.

Telefonní linka: +420 974 801 801, provozní doba Po - Čt: 8:00 - 16:00 a Pá: 8:00 - 12:00
Emailová linka: cestovani.covid19@mvcr.cz

COVID19_infolinka-cas_ve_fronte_-_20210423.jpg
ke stažení (pdf, 393 kB)

Aktuální informace je možné nalézt pod následujícími odkazy:

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx
https://koronavirus.mzcr.cz/cs /

 

 

 

 

Cestování do ČR s certifikátem Polska o provedeném očkování

Dne 1. 6. 2021 zavedlo Polsko národní osvědčení o očkování založené na QR kódu tzv. Certifikát EU Covid, který má usnadnit cestování občanů Evropské unie během pandemie. Certifikát je čitelný pomocí QR kódu a je k dispozici ve speciální aplikaci nebo na vyžádání v papírové podobě. Nejde však o podmínku pohybu v rámci Evropské unie, ale o snazší pohyb jejích obyvatel, včetně Poláků a cizinců pobývajících v Polsku s právem cestovat do jiných členských států, v papírové podobě i do České republiky. Každá osoba očkovaná v Polsku má přístup k certifikátu jako součást online účtu pacienta, případně jej lze získat ve vakcinačních centrech PL. U očkovaných osob je osvědčení platné po dobu jednoho roku od poslední dávky a v Polsku navíc až po 14 dnech od vakcinace plnou dávkou. U rekonvalescentů bude k dispozici 180 dní od data pozitivního výsledku testu. Vzor Certifikátu EU Covid naleznete pod následujícím odkazem https://koronavirus.mzcr.cz/vzory-narodnich-certifikatu/ u části "Polská republika" a je rovněž umístěn na konci tohoto článku.

 

MÍSTA V POLSKU OPRÁVNĚNÁ PROVÁDĚT TESTOVÁNÍ NA COVID-19

Dle webových stránek vládních institucí v PL jsou v každém vojvodství určena speciální místa (laboratoře) oprávněná provádět testy na COVID-19. Jejich seznam je možné nalézt pod následujícím odkazem.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid

Potvrzením o absolvování testu se rozumí lékařské potvrzení o tom, že byl proveden test RT-PCR na přítomnost SARS-CoV-2 s negativním výsledkem spolu s potvrzením vydaným příslušnou laboratoří o tom, že byl proveden test RT-PCR na přítomnost SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (jedná se tedy o dva různé dokumenty, jeden dokument je potvrzení lékaře a druhý dokument potvrzení laboratoře).


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář?
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688