Situace na trhu s ropou, dnešní fundamenty a video-analýza
Včerejší obchodní seanci otevřela data z Číny, pozornost investorů byla upřena především na průmyslovou produkci. Ta v minulém měsíci negativně překvapila, když skončila daleko za očekáváním analytiků. Ani včerejší data však nedopadla dle očekávání a průmyslová produkce v Číně je rázem nejhorší od roku 2002.
Evidentně zpomalující ekonomice se nedaří ani pomocí nejrůznějších stimulů zvrátit špatnou situaci, za kterou bychom našli již rok trvající obchodní válku s USA.
Nejskloňovanějším pojmem posledních dní je v burzovním světě ropa WTI a Brent.
Po sobotních útocích dronů na ropná zařízení v Saúdské Arábii se cena ropy WTI z pátečního close 54.7 dostala až na nynějších 62 dolarů za barel.
Kdo stál za útoky se zatím oficiálně neví, Spojené státy americké však naznačují, že viníka znají a může přijít odveta. Plánovaná odveta by však mohla ještě více podpořit ropné býky a vysokou cenu ropy by si nepřál ani US prezident Donald Trump.
Ten již schválil možnost uvolnění amerických ropných rezerv, které by měly vyrovnat aktuální destabilizaci ropného trhu.
Zvýšené geopolitické napětí využívají drahé kovy, které jsou opět v kurzu jako bezpečné přístavy pro finanční prostředky investorů.
Jedním z resistů je na ropě také horní hrana počátečního rozpětí trianglu, ze kterého se trh díky zmíněným událostem vymanil.
Dnes v 11:00 budou zveřejněna čísla ekonomického ZEW indexu v Německu, který má od posledního reportu co dohánět. Předchozí výsledek překvapil analytiky tím, že klesl na nejnižší hodnoty od roku 2011. Alarmující však byla především odchylka mezi výsledkem -44.1 a očekáváním analytiků, ti předpokládali mírné zhoršení z -24.5 na -27.8.
Zítra nás kromě důležitých dopoledních fundamentů (GBP a EUR) a odpoledních dat z US a CAD, čeká především večerní zasedání Americké centrální banky (FED a FOMC).
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.
BOSSA
Makléřský dům polské banky ochrany životního prostředí zabývající se obchodováním na devizových, komoditních a akciových trzích. Na českém trhu působí od roku 2012, kde nabízí 130 investičních nástrojů, měny, komodity a akciové indexy. Bossa podléhá dohledu České národní banky ale i polské KNF.
Více informací na: www.bossa.cz
Přečtěte si také
Poslední zprávy z rubriky Makroekonomika:
Přečtěte si také:
Prezentace
05.12.2024 K nejprodávanějšímu telefonu sezony tablet zdarma.
28.11.2024 Nejlepší chytré hodinky na světě jsou Samsung.
25.11.2024 Zkontrolujte, zda je vaše nemovitost dobře…
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Inflace v listopadu 2024: Jakou investiční strategii zvolit?
Miroslav Novák, AKCENTA
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Černý pátek skončil, spotřebitelé utráceli více přes e-shopy, tržby v kamenných obchodech klesly
Štěpán Křeček, BHS
John J. Hardy, Saxo Bank
Petr Lajsek, Purple Trading
Ali Daylami, BITmarkets
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory