eagri.cz (Mze)
Zemědělství  |  23.10.2024 00:00:00

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 23. říjnu 2024

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla ve 42. týdnu na území ČR celkově silně nadnormální. Na převážné většině území setrvává mimořádně nebo silně nadnormální hladina. Oproti předcházejícímu týdnu se celkový stav podzemní vody zhoršil na silně nadnormální. Podíl mělkých vrtů s mimořádně nadnormální hladinou se snížil na 27 %. Podíl mělkých vrtů se silně nadnormální hladinou (39 %) se zvýšil. Podíl mělkých vrtů s normální hladinou (19 %) se zvýšil a podíl mělkých vrtů se silně nebo mimořádně podnormální hladinou (1 %) se nezměnil. Hladina ve srovnání s předchozím týdnem převážně stagnovala, až mírně klesala (75 % vrtů). Pokles hladiny byl zaznamenán u 6 % a velký pokles u 1 % mělkých vrtů.

Vydatnost pramenů na území ČR byla v 42. týdnu celkově silně nadnormální. Přibližně na polovině území setrvává silně nebo mimořádně nadnormální vydatnost. Oproti předcházejícímu týdnu se celkový stav vydatnosti mírně zhoršil, zůstal však silně nadnormální. Podíl pramenů s mimořádně nadnormální (25 %) vydatností se snížil. Podíl pramenů se silně nadnormální (23 %) vydatností se nezměnil. Podíl pramenů normální vydatností (30 %) se nezměnil. Také se nezměnil podíl pramenů se silně nebo mimořádně podnormální vydatností (8 %). Vydatnost ve srovnání s předchozím týdnem stagnovala, až se mírně zmenšovala u 50 % pramenů. Stagnace až mírné zvětšení bylo zaznamenáno u 29 % pramenů. U 12 % pramenů bylo zaznamenáno zmenšení a u 7 % pramenů velké zmenšení vydatnosti. Zvětšení vydatnosti bylo zaznamenáno pouze u 2 % pramenů. Ke zlepšení stavu nedošlo v žádném ze sledovaných povodí.

Hladiny sledovaných toků byly v průběhu týdne převážně setrvalé nebo na poklesu, případně mohly být hladiny mírně rozkolísané v závislosti na spadlých srážkách. Celkové týdenní rozdíly hladin se nejčastěji pohybovaly od -13 do +0 cm. V porovnání s dlouhodobými říjnovými průměry byly průtoky převážně průměrné až nadprůměrné, nejčastěji se pohybovaly v rozmezí od 50 do 195 % QX. Toky s indikací hydrologického sucha se téměř nevyskytovaly.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tato vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny z 60–100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář





Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688