mpo.cz (MPO)
Dotace  |  17.05.2024 10:22:00

Nařízení vlády o kompenzacích poskytovaných na dodávku elektřiny a plynu za stanovené ceny

 
Vláda České republiky projednala a schválila na svém zasedání dne 15. května 2024 usnesením č. 313 nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 5/2023 Sb., o kompenzacích poskytovaných na dodávku elektřiny a plynu za stanovené ceny, ve znění pozdějších předpisů.

Předmětem zmíněného nařízení vlády je v souladu s § 19f odst. 8 písm. f) energetického zákona stanovení okruhu údajů, které mají být ze strany auditora ověřeny, a dále vymezení rozsahu, v jakém auditor ověření provádí.

Okruh údajů ověřovaných auditorem se upraven v nově vkládaném ustanovení § 14h. Rozsah ověření údajů ze strany auditora je potom vymezen v nově vkládaném ustanovení § 14i, podle kterého auditor ověřuje správnost údajů podle § 14h v rozsahu prověrky poskytující omezenou jistotu o předmětu ověření postupem podle mezinárodního auditorského standardu upravujícího ověřovací zakázky, které nejsou auditem ani prověrkou historických finančních informací.

Schválení nařízení vlády bylo nezbytné, neboť zákonná úprava podávání žádostí o úhradu prokazatelné ztráty a přiměřeného zisku za stanovené období stanoví povinnost zpracování ověření údajů uváděných v žádosti auditorem v rozsahu stanoveném nařízením. Stanovení okruhu údajů ověřovaných auditorem a rozsahu ověřovaných údajů je pak nezbytným předpokladem k tomu, aby dodavatelé elektřiny a dodavatelé plynu mohli splnit svoji zákonnou povinnost, tj. doložit současně s žádostí o úhradu prokazatelné ztráty a přiměřeného zisku za stanovené období zprávu auditora o ověření správnosti vybraných údajů uváděných v této žádosti.

Nařízení vlády ve vládou schválené podobě (a v podobě, která bude následně vyhlášena ve Sbírce zákonů) pro informaci a využití přikládáme, stejně jako úplné znění nařízení vlády č. 5/2023 Sb., o kompenzacích poskytovaných na dodávku elektřiny a plynu za stanovené ceny, ve znění pozdějších předpisů (a to včetně schválené novely – vyznačeno červeně).

Přílohy:

• nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 5/2023 Sb., o kompenzacích poskytovaných na dodávku elektřiny a plynu za stanovené ceny, ve znění pozdějších předpisů.

• nařízení vlády č. 5/2023 Sb., o kompenzacích poskytovaných na dodávku elektřiny a plynu za stanovené ceny, ve znění pozdějších předpisů - úplné znění (bez příloh) a to včetně ve středu schválené novely – vyznačeno červeně


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688