MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
Stát  |  25.04.2024 10:00:00

Ministr financí v Press klubu Frekvence 1

 

Zdroj: Frekvence 1, 24. 4. 2024, Press klub

Moderátorka Romana Navarová
Vážení posluchači, vítejte při poslechu dnešního Press klubu na Frekvenci 1. Vítám tady také našeho hosta, pana Zbyňka Stanjuru za ODS, ministra financí, díky, že jste si udělal čas a hned po vládě tedy přijel sem k nám. Když jsme tady u dnešního zasedání vlády, lidé mimo jiné očekávali také to, co přinese novela zákona o zbraních, o které jste měli jednat. Můžete říct tedy, co zásadního by se mělo v souvislosti s prosincovou střelbou na Filozofické fakultě nějakým způsobem změnit, aby se ne zastavilo to riziko, asi se nikdy nezastaví, ale nějakým způsobem eliminovalo?

Ministr financí Zbyněk Stanjura
Jde o to, aby se to riziko snížilo. Jsou tam dvě podstatné věci a dvě podstatné změny. Za prvé, aby prodejci zbraní měly za povinnost hlásit podezřelé nákupy, a druhá věc, aby policie mohla odebírat preventivně zbraně.

Moderátorka
S tím tedy teď půjdete do Poslanecké sněmovny?

Zbyněk Stanjura
Půjdeme do Poslanecké sněmovny, je i předběžná dohoda s opozicí, že by to mohlo projít v tom zrychleném projednávání. V zásadě už v prvním čtení.

Moderátorka
Takže s tím by neměl být problém, pak to poputuje k panu prezidentovi, který předpokládám, že také nebude nějak zbytečně prodlévat, takže kdyby mohla vstoupit v platnost?

Zbyněk Stanjura
Tak ještě to půjde do Senátu, tak uvidíme v Senátu. Tak já si myslím, že když to půjde dobře, tak by to mohlo být k 1. červenci schváleno.

Moderátorka
Další věc. Dnes ráno se objevil další předvolební průzkum. Sledujete mimochodem, pane ministře, tyto průzkumy?

Zbyněk Stanjura
Kdybych řekl, že ne, tak bych neříkal pravdu. Takže sleduju.

Moderátorka
Tak já se na to chci zeptat záměrně, protože pokud by tedy mělo dojít na sněmovní volby v březnu, vyhrálo by hnutí ANO, mělo by 32 % hlasů, druhá ODS by měla 14 %, třetí Piráty by volilo zhruba 10,5 % lidí a do sněmovny by se dostali ještě SPD se sedmi procenty a hnutí STAN se šesti procenty. Chybí tam vaši koaliční partneři z koalice Spolu, kteří by zůstali tedy mimo dolní komoru, tedy lidovci a TOP 09. Co říkáte těmto průzkumům?

Zbyněk Stanjura
Předpokládám, že budeme opět kandidovat spolu, tak jako v roce 2021, protože to byl úspěšný a vítězný projekt. Zatím jsme ještě o tom nerozhodli, ale v případě, že budeme kandidovat stejně jako v roce 2021, tak nic takového nebude hrozit.

Moderátorka
Možná teď vynechme TOP 09, ale přece jen u lidovců je to dlouhodobější. Tušíte, proč se tak nedaří? Jaké dělají chyby? Mluvil jste třeba o tom s panem Marianem Jurečkou?

Zbyněk Stanjura
Já myslím, že to je vždycky na interní debatu konkrétní politické strany. My v ODS nemáme moc rádi, když nám radí někdo jiný, takže se snažíme to těm ostatním taky nedělat.

Moderátorka
Vy jste na kongresu ODS v Ostravě mimo jiné řekl, že koalice by své kroky měla více vysvětlovat voličům a spolustraníkům a netrávit tolik času právě tím vnitrokoaličním jednáním. Je to cesta, jak zvednout preference za dva roky?

Zbyněk Stanjura
Do voleb už nemáme dva roky, jenom rok a půl. Já si myslím, že ta nejtěžší politická jednání uvnitř koalice máme za sebou. Vedla k cíli, našli jsme ty potřebné kompromisy, ale neměli jsme dostatek času vysvětlovat jak členům našich stran, tak zejména našim voličům, a taky jsme objektivně měli málo času pro názorové střety s opozicí a já věřím a musíme si ten čas najít, abychom lépe vysvětlovali naši politiku, naše kroky.Abychom občanům řekli, co nabízíme my a co nabízí opozice a v čem vidíme výhody našeho programu.

Moderátorka
Jakým způsobem to chcete dělat? Chcete jezdit mezi lidi a nebo používat jen své sociální sítě?

Zbyněk Stanjura
Jsem příznivec kontaktní kampaně. Myslím, že je to nejlevnější, ale je taky nejúčinnější, takže mě to hodně baví. Sociální sítě být musí, já to beru spíš jako povinnou součást, že v dnešním politickém světě bez těch sociálních sítí je to velmi složité. Já ale preferuju osobní kontaktní kampaň.

Moderátorka
Já jsem koukala na vaši síť X, dříve Twitter, kde je to tedy o té kontaktní kampani, ale spíše v jakémsi pomyslném „fightu“, hlavně tedy s exministryní financí, paní Alenou Schillerovou, ale moc vysvětlování jsem tam nenašla, takže spíše tedy sázíte na tu kontaktní kampaň?

Zbyněk Stanjura
Určitě. Já jsem měl Twitter rád, i když bylo k dispozici pouze 140 znaků, kdy člověk musel zhustit to své sdělení. Ale v těch 140 nebo 280 znacích nemáte šanci to vysvětlit, takže já určitě preferuji osobní kontaktní kampaň. V roce 2021 jsem měl i svoji linku kampaně, dal jsem si za cíl navštívit 100 podnikatelů, neziskových organizací a podobně, nakonec bylo 101. Bylo to asi 21 celých pracovních dnů, od rána do večera a bylo to ve formátu jeden na jednoho, já a ten člověk, který mě pozval, protože my jsme se nechali zvát přes Facebook. To znamená, že jsem nevěděl, kam jedu, co mě čeká, ale ten zhruba šedesátiminutový rozhovor byl velmi cenný a dodneška používám zpětnou vazbu právě z těchto intenzivních jednání s konkrétními voliči.

Moderátorka
Co říkáte mimochodem té velmi kontaktní kampani vašeho vládního kolegy pana Rakušana? Něco podobného, že byste vyrazil teď, ale ne do formátu jedna ku jedné, ale třeba právě i do těch, řekněme, problémovějších destinací České republiky, třeba právě do těch hospod za obyčejnými lidmi?

Zbyněk Stanjura
V tom není žádný problém. Já se trošku usmívám, jsem z Moravskoslezského kraje a jsem v těch městech, kde má pravice nižší podporu. To je prostě fakt. Byl jsem tam Xkrát. Jediný rozdíl je, že já jsem to nestreamoval na internet. Nepovažoval jsem za potřebné, abych to vysílal, ale každá taková akce každého vládního politika je správně. Každému vyhovuje jiná forma, ale myslím si, že máme komunikovat všichni.

Moderátorka
Koalice pětikoalice není jednoduchá. V zásadě to, co dělo od voleb do téhle doby, ty největší střety jsou teď momentálně mezi vámi a právě KDU-ČSL, které se týkají novely tedy té důchodové?

Zbyněk Stanjura
Já si myslím, že vláda má co se týče důchodové reformy jednotnou pozici, právě proto k panu prezidentovi chodil jenom, v uvozovkách, jenom pan vicepremiér Jurečka, protože opravdu mohl mluvit za celou vládu. My jsme byli a jsme připraveni na kompromisy s opozicí, ale ten zájem o dialog a dohodu musí mít obě strany a tady bohužel jsme viděli, že jedna strana, v tomto případě hnutí ANO, o tu dohodu, o to jednání zájem nemá, ale my jsme i nadále připraveni jednat.

Moderátorka
Oni to argumentovali na své tiskové konferenci tím, že pan Fiala, pan premiér, předseda měl říci na kongresu v Ostravě, že vlastně opozici k tomu stejně nepotřebujete, k nějakému prosazení, ne.

Zbyněk Stanjura
On řekl úplně něco jiného. Nemám rád, když někdo překládá z češtiny do češtiny. A pan premiér říkal, jsme připraveni jednat s opozicí, ale neznamená to, že když se ve 100 procentech neshodneme s opozicí, že neuděláme nic jako několik předchozích vlád. To znamená, nabídka na jednání trvá, ale pokud někdo neřekne nic, tak my jsme připraveni o tom hlasovat i bez opozičních hlasů. Takže ta interpretace úplně jiná. My jsme ten prostor pro jednání vytvořili, a pokud ho opozice využije, tak budeme jednat. Já myslím, že jsou věci, na kterých se můžeme domluvit, ale nemůže to být tak, že když opozice řekne, že ne, tak vláda řekne „tak dobře, opozice nic, tak my taky nic“ a necháme to nějakou příští vládu, přespříští vládu, protože čím později to uděláme, tím bolestivější ty kroky budou.

Moderátorka
Pojďme dál. Také jste řekl, že byste byl pro zrušení Ministerstva pro místní rozvoj, zavedení druhého silného ekonomického, a to spojením resortu dopravy, průmyslu a obchodu, ale také, že by se mělo více mluvit o té privatizaci k těm rezortům. Kolik bychom ušetřili, kdybychom to ministerstvo zrušili?

Zbyněk Stanjura
Jsem přesvědčen, že bychom mohli ušetřit stovky pracovních míst, pak samozřejmě nějaké provozní náklady, že by se uvolnily nějaké budovy, ale klíčové, abychom rušili agendy, to znamená, aby těch povinností, které dělá stát, a které velmi často chce po nás, po občanech, po firmách, po školách, po nemocnicích, pořád něco, tak, aby ubylo. To znamená, aby ten stát byl menší, ale výkonnější.

Moderátorka
Když jsme u toho, byla velmi silná reakce pana Bartoše, tak jsou kvůli tomu vztahy napjaté.

Zbyněk Stanjura
Ne, nejsou. Myslím, že i pan vicepremiér věděl, že mluvím o příštím volebním období. Není prostě reálné, pokud máte nějakou politickou dohodu o rozdělení míst ve vládě, a to vzniká po volbách, aby se v průběhu volebního období to měnilo, ale jsme rok a půl do voleb, já myslím, že to může být součástí našeho volebního programu a součástí naší nabídky voličům.

Moderátorka
Jde o to teď v koalici, ať už jsme mluvili, tedy zdali bude schválena možnost výpovědi bez udání důvodu, kdy lidovci jsou proti, nebo zda se zvýší sleva na dani na poplatníka. Jsou tohle zásadní věci pro vás? Tedy když šetřit…

Zbyněk Stanjura
Ano, jsou. Ta první věc nesouvisí s náklady státního rozpočtu, ta souvisí s tím, jak pomoci oživení české ekonomiky, jak rozhýbat pracovní trh. Já jsem přesvědčen, že je to výhodné pro obě strany, nejenom pro zaměstnavatele, i pro zaměstnance, protože pokud to bude rychlé a bude dostatečné odstupné, tak si myslím, že to mnozí zaměstnanci rádi využijí. Například proto, že mohou dostat jinou zajímavou pracovní nabídku, která bude časově limitovaná. Mnozí z nás to znají: „Tak mohl bys nastoupit, ale už prvního příštího měsíce, nemůžeme čekat ty dva měsíce, kdy běží výpovědní lhůta.“ Myslím, že to má logiku a my to určitě načteme ve druhém čtení a tu dobu do druhého čtení využijeme k tomu, abychom pokud možno získali většinu v Poslanecké sněmovně.

Moderátorka
Když jsem o tom mluvila s odborníky, tak jsme se bavili i o tom, i o těch reálných příkladech. Myslím, že to přece jen souvisí. Teď mám na mysli možnost výpovědi bez udání důvodu, protože představme si modelový příklad, když se bude zvyšovat doba odchodu do důchodu, to znamená, že lidé budou pracovat i po 65. Člověk dostane výpověď bez udání důvodu, tedy okamžitou od dalšího měsíce. I kdyby měl dostat vámi tedy navrhovaný 6-ti až 8-mi násobek, tak přece jen to určitě nebudou tak vysoké peníze, které by mohl pobírat. Co potom? Pak se bude hlásit někde na Úřad práce nebo bude pobírat nějaké dávky? Takže možná, že to přece souvisí s tím rozpočtem, protože budete muset vydávat peníze tímhle směrem.

Zbyněk Stanjura
V této chvíli máme stovky tisíc volných pracovních pozic. Já nevím, proč by se firma, zaměstnavatel zbavoval dobrých lidí. Když se bavíte, a to je jedno, jestli to jsou soukromé společnosti nebo instituce, to nejcennější, co ty instituce a firmy mají, jsou kvalitní zaměstnanci, takže vůbec nehrozí, že by se někdo zbavoval kvalitních zaměstnanců. Ta částka není tak malá, tak když to může být 200, 250 000 čistého v jednom okamžiku a v tom okamžiku dneska to je čas, aby se člověk porozhlédl po pracovním trhu, aby si našel jinou pracovní pozici. Opravdu si myslím, že to může být výhodné pro obě strany.

Moderátorka
Mnozí vám také, pane ministře, vyčítají zrušení EET s tím, že tedy teď, když se podíváte na ten reál, většinou chtějí, když přijdete kamkoliv, do služeb, do obchodů atd. chtějí platby v hotovosti.

Zbyněk Stanjura
Čísla říkají něco jiného. My máme čísla, které dělá Evropská komise za rok 2022, kdy už EET nefungovalo, se snížil podíl šedé ekonomiky, a to odhadované procento nevybrané DPH. EET byl takový šikanózní nástroj, stát to stalo 1,5 miliardy ročně, takže ten výnos byl zanedbatelný, ale hlavně to byl systém, kdy ti podnikatelé se v režimu 24/7, to znamená 24 hodin, 7 dnů v týdnu, vyviňovali jako nějací podezřelí a pořád dokazovali, že nepáchají nic nekalého. Naprostá většina lidí je poctivých, ano, vždycky tady jsou a byli, jsou a budou nějaké malé procento, kteří obcházejí pravidla. My proto chystáme opravdu dobrou digitalizaci finanční správy, abychom měli dobré analytické nástroje, abychom na ty kontroly chodili cíleně. Že když bude mít dobrá data, bude mít dlouhou časovou řadu těch dat, tak poznáte, jestli ten podnik odvádí obvyklou nižší daní nebo ne.

Moderátorka
Takže to přinese lepší výběr daní?

Zbyněk Stanjura
Bezesporu ano.

Moderátorka
Když jsme opět ještě u těch škrtů, dovolte mi jednu otázku, váš názor. Ministr školství Mikuláš Bek na resortu řeší, kde by mohl ve školství také škrtat. Pokud se ale jedná o jeho vlastní bydlení, tak tady o to šetření tak nejde. Deník Mladá fronta DNES zjistil, že bydlí v rezidenci na pražském Břevnově. Cena pronájmu činí přes 57 000 měsíčně a za ministra ho platí stát. Má podle zjištění bydlet i nad poměry ostatních ministrů. V Praze by se daly sehnat podle realitních makléřů a dalších odborníků byty podobné, ale levnější. Přijde vám to mravné v dnešní době?

Zbyněk Stanjura
Já nechci říkat tak silné výroky, jestli je to mravné nebo nemravné. Pro mě není důležité výše toho nájmu, ale kolik se platí ze státního rozpočtu. Já jsem o tom s panem ministrem zatím neměl šanci mluvit. Vím, jak to funguje v Senátu a ve Sněmovně, kdy každý člen Senátu i každý člen Sněmovny dostává nějakou fixní částku a maximální fixní částku a samozřejmě si může domluvit bydlení s vyšším nájmem a pak to doplácí ze svého. Myslím si, že to by byl vhodnější model.

Moderátorka
Takže asi jste pochopil mně touhle otázkou. Šlo o tom princip, zdali jít prostě příkladem, když po lidech se chce, aby se prostě šetřilo, jak to bude s dalšími reformami, které ještě připravuje tedy stávající koalice v tom roce a půl, co nás čeká, na co se máme přece připravit.

Zbyněk Stanjura
Tak důchodová reforma, to si myslím, že je asi nejdůležitější zákon, který je před námi i z hlediska toho, jak dlouho trvá legislativní proces, tak moc nového se nedá připravit tak, aby ten zákon byl schválen. Určitě ještě bude velký politický souboj o korespondenční volbu, abychom našim krajanům usnadnili jejich volební právo. Ale já jsem spíš příznivec každodenní práce, každodenních malých kroků, každodenních malých úspor. Nevěřím na to, že přijde jeden velký zákon, který všechno šmahem vyřeší. My jsme slíbili, že výrazné daňové změny budou jednou za volební období a ty nastaly k 1. lednu letošního roku, takže daňové oblasti žádné velké změny už nechystáme.

Moderátorka
Když jsme u toho odchodu do důchodu, ještě jednou se ho dotkněme, jako ministr, musíte mít spočteno, kolik přesně tím pozdějším odchodem získáte do státní kasy?

Zbyněk Stanjura
Kolik bude ztráta důchodového systému? Pokud neuděláme nic, tak zhruba za 20 let, ten rozdíl mezi tím, co se vybere a co zaplatíme, bude 4–5 % hrubého domácího produktu. To v přepočtu v dnešních číslech znamená 300–350 miliard minus do deficitu státního rozpočtu, jenom na položce důchodový systém. Ty naše kroky vedou k tomu, aby za těch 20 let to bylo zhruba minus 1 %, to znamená v dnešních cenách zhruba 70 miliard ročně. Jenom na té jedné položce to není málo.

Moderátorka
Pokud se chcete zeptat ministra financí Zbyňka Stanjury za ODS, který ještě dál zůstává několik minut naším hostem, máte možnost nám zavolat. Slyšíme se? Přeji vám dobrý podvečer. Prosím, můžete se ptát pana ministra.

Dotazy posluchačů
Dobrý podvečer, tady Šárka z Moravy. Já bych měla na pana ministra jednu otázku. Proč se vláda zabývá DPP a nezajímá se o smlouvy jako pracovní hlavní pracovní poměr, a to na dobu určitou neurčitou. Jedná se mi hlavně o smlouvy, které jsou prodlužovány, že jsou dávány pouze na tři měsíce, na půl roku. Jsou to zaměstnanci, většinou mladí lidi, kteří nemají žádnou jistotu, nemůžou si vzít hypotéku, mají rodiny, mají nejistotu, jestli zaměstnavatel jim prodlouží smlouvu, neprodlouží smlouvu. Je to takové prostě s těma lidma, takové zacházení, jak, dalo by se říct, s otroky, jo, je to možná silné slovo, ale prostě tohle se mi nelíbí. Mám v rodině právě jednu takovou. A jestli tohle by vláda nemohla projednávat více než smlouvy DPP.

Moderátorka
Děkuju, děkujeme za zavolání. Poprosím o reakci, pane ministře.

Zbyněk Stanjura
Paní Šárko, je to opravdu silné slovo. Já bych ho nepoužil, já s vámi vlastně souhlasím. Pro státní rozpočet a pro veřejné rozpočty jsou mnohem lepší hlavní pracovní poměry, protože tam jsou větší odvody. U těch dohod na provedení práce je problém ne v daních, protože z každé dohody se platí srážková daň 15 %, ale v tom, že je tam limit 10 000 měsíčně pro jednu smlouvu u jednoho zaměstnavatele a z toho se neplatí sociální a zdravotní pojištění a ty peníze pak chybí právě v tom důchodovém systému. Myslím si, že dneska ten počet řetězení smluv na dobu určitou je zákonem omezený, ale já jsem před chvílí říkal, kolik je volných pracovních míst a věřím, že mladí šikovní lidi jsou schopni si najít jinou práci, pokud jim nevyhovuje přístup jeho zaměstnavatele. Je to samozřejmě regionální problém. Neplatí to obecně v celé republice. Čím menší sídlo, tím tu šanci a tu nabídku jiné práce máte menší. To je fakt. Takže mluvím v průměru. Nemůžu říct, že to absolutně platí pro každého člověka, v každém místě.

Moderátorka
Další dotaz, vítejte v Press klubu. Prosím, ptejte se pana ministra.

Dotazy posluchačů
Dobrý den. Já bych se chtěl zeptat za pana ministra, pokud já vím, tak před volbama slibovali, že daně zvyšovat nebudou.

Zbyněk Stanjura
My jsme řekli, že celková daňová zátěž se nebude zvyšovat. My jsme některé daně zvýšili nepatrně, to máte pravdu, ale jiné jsme snížili úplně, jsme zrušili podstatnou část silniční daně, snížili jsme DPH, jsou tam významné produkty, které mají nižší sazbu DPH, než měli, a myslím, že to celkové daňové zatížení zůstane zhruba stejné v roce 2025 jako bylo v roce 2021, když jsme vstupovali do vlády. Takže opravdu jsme některé daně snížili, některé jsme bohužel z rozpočtových důvodů museli zvýšit.

Moderátorka
Ještě jeden dotaz, poprosím, vítejte v Press klubu a ptejte se.

Dotazy posluchačů
Dobrý den, já bych se chtěl zeptat pana ministra, že tohleto je nejhorší vláda, co jsme za posledních 10 let měli, jak budou pokračovat dál, aby nám zvyšovali daně a aby důchodcům nebrali peníze. Děkuju, na shledanou.

Zbyněk Stanjura
Jak jsme úspěšní či neúspěšní nám ukážou příští volby, ale není pravda, že bereme důchodcům peníze. Když se podíváte, a je to standardně používané číslo, jaký je poměr průměrné penze k průměrnému hrubému platu, tak ten rekordně vyrostl a nikdy tak vysoký nebyl, jako byl například v roce 2022, 2023. Konkrétně v minulém volebním období to bylo pod 40 %. To znamená, že průměrná penze byla nižší než 40 % průměrného platu, loni a předloni to bylo 45 %.

Moderátorka
Tak a pojďme teď tady do samotného závěru ještě jednu otázku, jaký je váš názor na ochranu práv minoritních akcionářů ČEZu? Stát na jednu stranu z většiny vlastní strategickou energetickou firmu a zároveň vlastně má své vlastní strategické státní cíle tak, jak to jde dohromady a co bude dál tedy s těmi minoritními vlastníky? S jejich ochranou práv?

Zbyněk Stanjura
Ta ochrana je zaručena zákony. Nikdy jsme neudělali nic a nic neplánujeme, že by ta ochrana byla menší, než je stávající. Já myslím, že jejich legitimní cíle jsou, aby z toho měli co největší prospěch, co největší dividendu. Chci připomenout, že za poslední dva roky byla vyplacena rekordní dividenda na jednu akcii jak za rok 2022, tak za rok 2021.

Moderátorka
Takže nesměřuje stát k tomu, aby vlastnil celý ČEZ?

Zbyněk Stanjura
To je jiná otázka. Pokud by k tomu směřoval, tak to samozřejmě musí být pořád podle zákona, ale já myslím, že klíčová otázka, před kterou stojíme celou dobu, je, že o tom se mluví od roku 2017. Už se o tom mluvilo, myslím, že za minulé, možná i předminulé vlády. Co by se změnilo? My bychom nevlastnili 70 %, ale 100 procent.

Moderátorka
A co by se změnilo?

Zbyněk Stanjura
Já si myslím, že velmi málo, to znamená, že vlastně nevidím důvod, proč bychom vydávali tak velké peníze za nákup těch 30 %, když nevíme, co by se reálně mohlo změnit nebo zlepšit. Ano, mohla by se zjednodušit třeba výstavba jaderných bloků, to je možné, ale ten hlavní argument, který mnozí používají, že bychom tím garantovali nižší cenu elektrické energie, není pravdivý. Nic takového bychom garantovat nemohli.

Moderátorka
Říká host dnešního Press klubu na Frekvenci 1, jímž byl ministr financí Zbyněk Stanjura za ODS. Já vám děkuji za to, že jste si na nás udělal čas, čas na naše posluchače a těším se s dalšími tématy, určitě.

Zbyněk Stanjura
Děkuji za pozvání a děkuji za otázky.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688