MU podporuje podnikavé studenty, vytvořila pro ně nový web
MU podporuje podnikavé studenty, vytvořila pro ně nový web
Mít skvělý nápad je dobrý začátek. Realizovat jej a získat pro něj podporu, je však ještě důležitější. Masarykova univerzita proto spouští nový portál, jako rozcestník pro studenty, kteří uvažují o rozjezdu vlastního projektu.
Masarykova univerzita se snaží studenty podporovat v různých směrech, jedním z nich je i podnětné prostředí pro rozvíjení nápadů a vlastních podnikatelských plánů. Aby studenti v této oblasti našli veškeré důležité informace na jednom místě, spustila univerzita samostatné webové stránky k podnikavosti. Web vznikl v režii Centra pro transfer technologií MU a nabízí přehled kurzů, událostí a aktivit, které mohou být odrazovým můstkem k tomu, jak převést nápady v reálně fungující projekty.
Naším posláním je pomáhat dobrým nápadům překročit hranice univerzity a postarat se o aplikovatelné výsledky. A ty nemusí mít pouze vědci či lidé z akademické sféry, ale právě také studenti, kteří mají chuť vylepšovat služby a procesy, uvedla ředitelka CTT MU Eva Janouškovcová.
Masarykova univerzita nabízí přímo několik vzdělávacích aktivit, a to jak k tématu duševního vlastnictví, tak také v oblasti projektového řízení. Semináře jsou součástí kreditově ohodnocených kurzů na několika fakultách MU. Příkladem je online kurz Od UČO k IČO garantovaný katedrou informačních studií a knihovnictví na filozofické fakultě nebo kurz Podnikání ve sportu na fakultě sportovních studií. Významným základem pro start úspěšného podnikání se může stát online kurz Inovace a podnikání vypisovaný na fakultě informatiky. CTT MU ve spolupráci s JIC a dalšími partnery zároveň v podzimním semestru 2022 spustilo inovovaný kurz Od nápadu k podnikání, který plánuje vyučovat každoročně. Soupis dalších kurzů včetně informací o aktuálních workshopech k podnikavosti na MU i mimo ni najdou studenti právě na zmíněném novém portále.
Další součástí podpory studentů v podnikavosti je soutěž Start Your Bussines, díky níž mohou jednotlivci z řad studentů či studentské týmy získat finanční podporu pro své start-up projekty i cenný mentoring pro jejich realizaci.
Studenty s nejlepší nápady propojujeme s odborníky, kteří jim poradí, jak dál postupovat v případě podnikatelské kariéry. Prospěšná je také síť kontaktů mezi podnikavými studenty, kterou účastníci soutěže získávají, přiblížila koordinátorka soutěže Jana Joklová Kaňová.
Jako soutěžící s největším podnikatelským potenciálem byli v předchozím ročníku oceněni Martina Jemelková z lékařské fakulty se svým projektem S roztroušenou sklerózou v pohybu a Adam Veverka z ekonomicko-správní fakulty s aplikací Discover LVA (Lednicko-valtický areál). Oba studenti získali odměnu 60 tisíc Kč na další vývoj svých projektů a chystají se na zahraniční studijní pobyt.
Další kolo soutěže Start Your Bussines pro studentské nápady s podnikatelským potenciálem bude vyhlášeno v lednu. Konkurenceschopnost projektů bude posuzovat odborná porota ve složení zástupců CTT MU, JIC, ESF MU a partnerských firem.
Poslední zprávy z rubriky Studium:
Přečtěte si také:
Prezentace
18.12.2024 Apple iPad je rekordně levný, vyjde teď jen na 8
17.12.2024 Začínáte s kryptoměnami? Binance je ideálním…
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
AI, demografie a ženy investorky. Investiční trendy pro rok 2025
Miroslav Novák, AKCENTA
ČNB v prosinci přerušila, nikoliv však zastavila cyklus uvolňování měnové politiky
Petr Lajsek, Purple Trading
John J. Hardy, Saxo Bank
Šokující předpověď - Nvidia dosáhne dvojnásobku hodnoty Applu
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Mgr. Timur Barotov, BHS
Ali Daylami, BITmarkets
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory